اگر در سراسر دنیا از بدنسازها نظرسنجی کنید بطور یقین می توان گفت که پرس سینه بر روی میز صاف حرکت شماره یک و بیشترین حرکتی است که توسط بدنسازها در هر کجای دنیا اجرا می شود.

 

 

تمام بدنسازها از حرفه ای ها گرفته تا آموتورها و مبتدی ها حرکت پرس سینه را انجام می دهند اکثراً به این دلیل دوستدار این حرکت هستند که نمایانگر نهایت قدرت بالاتنه به شمار می آید.


ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط مهران زرگری در چهارشنبه سی ام فروردین 1391 و ساعت 23:27 |

هر کسی نمی توانند بدنی در حد مسابقات حرفه ای داشته باشند , ولی هر کس با هر فیزیک بدنی می تواند در حد خودش بدن متناسب و قوی داشته باشد . با تمرین زیاد , استراحت و تغذیه خوب . که مطمینا حس بهتری هم به آدم می دهد . پس اگه می دانید که نمی توانید و قرار نیست  که در حد مسابقه دادن بدنسازی کار کنید , دنبال دارو نروید. هر چند که به نظر خودم هیچ قهرمانی ای ارزشش را ندارد که آدم سلامتیش رو به خطر بیندازد , ان هم با ورزش .

 

 


مطمینا اگربه بدنسازی به عنوان یک ورزش نگاه کنیم , مثل همه ورزش های دیگه کسی که به آن وارد می شود باید فیزیک مناسب و استعداد بدنی لازم را برای پیشرفت داشته باشد. ولی فرق آن با ورزش های دیگر در این که حتی اگه کسی فیزیک خوب یا استعداد آن را نداشته باشد , می تواند به زور آمپول و دارو جبران کند. هر کسی استعداد و حوصله اش را ندارد که ۳ , ۴ سال طبیعی تمرین کند که آخر شاید بتواند مثلا دور بازوی ۴۷-۴۸ سانتی داشته باشد.
اصولا اکثر قریب به اتفاق کسانی که بطور حرفه ای و مسابقه ای بدنسازی کار می کنند, از داروهای مختلف برای مدت طولانی و یا حداقل برای چند دوره استفاده می کنند. هر کسی دوست دارد که اندام متناسب و قوی داشته باشد . اما خیلی احمقان ست که یک نفر فقط برای این که ظاهر بهتری در مدت کمتری داشته باشد از داروهایی استفاده کند که همه جا در باره مضراتش می گویند و فروش آن غیر قانونی. اما افرادی که از آنها استفاده می کنند در کل دو دسته اند. یا بی اطلاعند یا آدمای کم صبری اند. وقتی می شود تو ۶ ماه از دارو بهترین نتیجه رو گرفت , چرا آدم دو سال عرق بریزد!! اکثر افراد بدنسازی رو بدون تصمیم برای مصرف دارو شروع می کنند ولی بعد از چند ماه تصمیم به استفاده از دارو می گیرند. بدون داشتن اطلاعات کافی. فقط چون مربی خوش هیکلش می گوید که از این مواد استفاده کند.
در هر صورت این داروها کاملا تاثیر گذارند و شخص بعد از دیدن تاثیر ظاهری ان به نوعی به آنها معتاد می شود. حتی اگه عوارض ان و بداند و یا حتی به چشم خودش ببیند. عوارض اصلی داروهای استروییدی به مرور زمان و بعد از گذشت چند دوره خودشان رو نشان می دهند . تو کشور خودمان قهرمانان بدنسازی معروف که الان به خاطر عوارض داروها ورزش را کنار گذاشتن کم نداریم. ولی در هر صورت این موارد با بدنسازی حرفه ای قاطی شدند, به همین دلیل خیلی ها بدنسازی حرفه ای و مسابقه ای رو اصلا ورزش نمی دانند حتی اکثر کتاب های بدنسازی اول توضیح می هدند که مصرف داروهای استروییدی خیلی مضر ولی در آخر کتاب لیست کامل داروها رو با چگونگی مصرف توضیح می دهند!
و مربیان خیلی راحت ان را برای شاگردان اکثرا بی اطلاع شان تجویز می کنند .
حتی خیلی از بدنسازای حرفه ای , بدنسازی طبیعی و فقط مکمل مصرف کردن رو وقت تلف کردن و خرحمالی!! می دونند. در حالی که در خون اکثر بدنسازهای حرفه ای یک معجون شیمیایی که هر لحظه ممکن اثرش را نشان بدهد.شاید الان نه ولی بالاخره نشان می دهد. توجه و علاقه نسبت به بدنسازی و فیتنس هر روز رو به افزایش است.آرزوی داشتن عضلات قوی و بزرگ , جذابیت فیزیکی , قدرت بدنی , که در نهایت به افزایش اعتماد به نفس منجر می شود , در هر مرد و زنی وجود دارد. اما متاسفانه در بیشتر موارد زیبایی اندام کارهای تازه کار یک الگوی غیر طبیعی و غلط را دنبال می کنند که ممکن است که به نتایج آنی خوبی دست پیدا کنند , اما در نهایت باعث ایجاد مشکلات بلند مدت در را بطه سلامتی شان می گردد. در حالی که نباید فراموش کرد که هدف اصلی از انجام ورزش بدست آوردن سلامتی است.
بدنسازی طبیعی یا Natural Bodybuilding یا ِDrug-free از مصرف دارو یا مواد غیر مجاز اجتناب می کند. هدف آن پرورش ماهیچه های بدن برای داشتن اندامی زیبا و متناسب , قوی با عضلات بزرگ و قدرتمند , و در صورت داشتن استعداد و فیزیک اولیه مناسب , صبر و حوصله و تلاش زیاد , حتی شرکت در مسابقات قهرمانی است. موفقیت فردی که می خواهد هیکل متناسبی داشته باشد مستلزم درک درست از تمرینات , و عواملی مثل تغذیه مناسب , استراحت کافی و حتی استفاده از مکمل های غذایی مجاز می باشد.
به هر حال با این که تمام افرادی که پا در این مسیر می گذارند , به سطح شرکت در مسابقات حرفه ای نمی رسند , ولی شروع این ورزش بهترین راه برای رسیدن به اندامی زیبا و قوی و داشتن حسی خوب نسبت به خود است. استروئیدها شاید توان ورزشکاران را بالا ببرد اما عوارض مخرب زیادی دارند بخصوص بر روی کبد عوارضی چون کم خونی – نارسایی کلیوی – ناباروری – اختلالات هورمونی و غده هیپوفیز و یا درگیرشدن صفرا و عوارضی چون خارش – زردی و یا پلیوز کبدی که نوعی تغییربافت در کبد است و بصورت کیست بوجود می آید و پارگی این کیست می تواند یک خونریزی کشنده در پی داشته باشد – و تومورهای مغزی از عوارض استروئیدها هستند .
استروئیدها باعث افزایش سطح پلاسمای آنزیم های کبدی می شوند مانند : آسپارتات آمینوترنسفراز – آلانین – آلکالن فسفاتاز- لاکتات دهیدروژناز – گاماگلوتامیل ترسن این آنزیم ها در کبد با غلظت در داخل سلول ها موجودند و افزایش سطح پلاسمای آنها یعنی علائم آسیب .
عوارض روی سیستم تولید مثل مردان : استفاده طولانی مدت استروئید سبب کم کاری بیضه ها و کاهش سطح خونی تستسترون طبیعی می گردد .
رشد بیش از حد غده پستانی : با مصرف استروئید مقدار زیادی از این هورمون در بافت بدن به استروژن تبدیل می شود که باعث رشد پستان می گردد و غیر قابل برگشت است .
عوارض روی سیستم قلبی عروقی – عوارض روانی – آکنه – ریزش مو – دیابت نوع ۲ – و عوارض تیروئیدی از جمله این عوارض می باشند .
حالا تصمیم بگیرید برای ساختن یک بدن با کمک استروئید این همه عوارض ارزش دارد.
ای کاش همه ی بدنسازان راه آرنولد را دنبال کنند.

 

+ نوشته شده توسط مهران زرگری در چهارشنبه سی ام فروردین 1391 و ساعت 23:24 |

اکثر افرادی که با وزنه سر کار دارند بطور مکرر درد عضلات را در روز بعد از تمرین تجربه کرده اند علی الخصوص این درد در عضلات تمرین داده شده نمایان تر است

 

 

خیلی از این اشخاص از احساس یک چنین دردی ابراز رضایت میکنند زیرا بعقیده انها این درد نشانگر این است که تمرین جلسه قبل بنحو احسن انجام شده است با این تفاسیر واقعا درد عضلات یعنی چه؟


درد عضلانی  یا گرفتگی های عضلانی بدلیل ایجاد صدماتی جزءی در سلولهای عضلانی گلامنتها و تاندونها میباشد این درد ماحصل یک استرس وارده از طریق وزنه می باشد ظاهر شدن مقدار معینی درد عضلانی غیر قابل انکار است و میتوان انرا یک علامت مثبت که نشان می دهد که فرد واقعا و با شدت کافی تمرین کرده است ولی اگر مقدار درد عضلانی در حدی باشد که در جلسه تمرین بعدی قادر نباشید به درستی تمرین کنید نمایانگر این است که جلسه قبل بیشتر از حد به بدن فشار وارد کرده اید درد عضلانی معمولا برای ۲تا۳روز بعد تمرین ادامه دارد و در اکثر موارد هم ۲روز اول حادتر است ولی درد عضلانی که بیشتر از ۳روز به درازا بیانجامد اصلاخوب نیست و بیانگر فشار بیش از حد تمرین کردن در سطحی بالاتر ازتوانایی بدن کافی نبودن زمان بازیابی عضلات و یا عدم تغذیه صحیح میباشد اگر درد عضلانی بیشتر از۳روز بودمطمنااز بدن خود بیشتر از حد کارکشیدید و سعی کنید که از حجم و فشار تمرید بکاهید اگر درد عضلانی نای از وارد کردن فشاریک دفعه بدن باشد یعنی بعد از مدتی فرد شروع به تمرین میکند و می اسد همان جلسه اول با وزنه ای سنگین شروع به تمرین میکند این فرد میبایست برای جلوگیری از ایجاد یک چنین دردی جلسات اول را با وزنه ای سبک تر اغاز کند تا بدن به وزنه عادت کند و بعد از ان به مقدار وزنه های تمرینی بیافزاید درد عضلانی مزتبط به ریکاوری ضعیف را میتوان با یک خواب با کافی و با کیفیت و اضافه کردن روزهای استراحت بین دو جلسه تمرین مرتفع ساخت و در اخر یک دلید دیگر درد عضلانی که معمولا مداوم هم هست میتواند نداشتن تغذیه صحیح کافی باشد یک نگاه به مقدار ویتامین و مینرالهای دریافتی روزانه بیاندازید بهترین ویتامین برای مبارزه با درد عضلات۱ ویتامین ث که در مرکبات مثل پرتقال لیموو.. و همچنین سیب زمینی گوجه فرنگی سبزیجات ۲پتاسیم که در شیر موز بادام زمینی کشمش و گوشت و۳ روی که در گوشت جگر تخم مرغ و.. میباشد
نکته اخرحتما میزان مصـرف آب دریافتی روزانه را هم کنترل کنید

+ نوشته شده توسط مهران زرگری در چهارشنبه سی ام فروردین 1391 و ساعت 23:20 |

ماهی ها شامل تمام اسید آمینه مورد نیاز برای ساخت ماهیچه ها هستند و مواد مورد نیاز برای بازسازی بافت ها را در خود دارد. تحقیقات نشان می دهد ارتباط قوی بین حجم عضلات و سلامتی بدن وجود دارد. وقتی پا به سن می گذاریم بدن حالت عضلانی خود را از دست می دهد به ویژه اگر به خوبی مورد استفاده قرار نگیرد. این عارضه کیفیت زندگی، تعادل، قدرت و توانایی بهبود بدن بعداز یک بیماری یا تصادف را تحت تاثیر قرار می دهد.

در واقع ماهیچه ها همه کار انجام می دهند ، کمک به شما در حرکت کردن تا هضم غذا، در مورد ماهیچه های قلب هم، مواد مغذی را به بدنتان پمپاژ می کنند. قلب، مغز، پوست و دیگر ارگان های بدن همواره درحال تغییر شکل توسط بافت هایی هستند که ساخته شده و از بین می روند. ماهیچه ها بخش مهمی از اسیدهای آمینه را برای این بخش های حیاتی تامین می کنند تا همواره قوی بمانند.ماهیچه های فعال نه تنها خطر ابتلا به دیابت و پوکی استخوان را کاهش می دهند، بلکه هر چقدر مقدار عضله در شما بیشتر باشد، کالری بیشتری خواهید سوزاند. برای اینکه ماهیچه هایتان را قوی و سالم نگه دارید، باید رژیم صحیحی داشته باشید:
● ماهی: بخصوص ماهی هایی که از نظر امگا۳ غنی باشند مانند قزل آلا، تن، هالیبوت و کنسرو ساردین. ماهی ها شامل تمام اسید آمینه مورد نیاز برای ساخت ماهیچه ها هستند و مواد مورد نیاز برای بازسازی بافت ها را در خود دارد. حجم ماهیچه به میزان پروتئین مصرفی بستگی دارد. مصرف امگا۳ به سرعت از بین رفتن ماهیچه ها در هنگام پیری را کاهش می دهد. پیشنهاد می شود شما هفته دو یا سه وعده ماهی غنی از چربیهای امگا۳ مصرف کنید.
● سیب زمینی شیرین: سیب زمینی شیرین منبع بسیار غنی از پتاسیم و آنتی اکسیدان هاست که برای ساخت ماهیچه مفید است. هر کسی که برای عضلانی شدن تمرینات ورزشی می کند، در بدنش رادیکال آزاد تولید می شود. آنتی اکسیدان ها می توانند به خنثی کردن رادیکال های آزاد و بازسازی آن کمک کنند.
مواد خوراکی غنی از پتاسیم مانند سیب زمینی شیرین می توانند تاثیر غذاهایی که اسید اضافی تولید میکنند (گوشت، لبنیات) را خنثی کنند زیرا این غذاها قادرند سرعت از زایل شدن ماهیچه ها را افزایش دهند.
غذاهای دیگری که حاوی پتاسیم و آنتی اکسیدان هستند: کاهو، فلفل، کیوی، هندوانه، خربزه، مرکبات. بصورت ایده آل شما باید ۵ تا ۹ وعده انواع سبزیجات و ۳ وعده خوراکی های غنی از پتاسیم مصرف کنید.
● ماست کم چرب: ماست کم چرب از نظر پروتئین، کلسیم، پتاسیم و ویتامین دی غنی است و عملکرد عضلات را بهبود می بخشد. کمبود ویتامین دی باعث ضعف عضلات خواهد شد. ماست یک تولیدی را که ویتامین دی مناسبی دارد انتخاب کنید و این می تواند یک چهارم نیاز شما را در یک وعده روزانه تامین کند.
● کینوا: نوعی از حبوبات است که منشا آن آمریکای جنوبی است و پر از کربوهیدرات های مفید است که بدن برای تامین انرژی آنها را ترجیح می دهد. کربوهیدرات ها برای متراکم کردن عضلات بسیار لازم است، کمبود آن باعث می شود بدن برای انرژی همین مقدار کم را استفاده کند و چیزی برای نسوج جدید نماند. کینوا منبع مناسبی برای پتاسیم و دیگر مواد معدنی مانند آهن نیز هست.
نصف فنجان کینوا را برای صبحانه همراه با میوه خشک و آجیل یا همراه با لوبیا یا سبزیجات و یا اضافه کردن شیر یا ریختن آن در سوپ و سالاد مصرف کنید.
● تخمه کدو: تخم کدو حاوی منیزیم، منگنز، آهن و مس است. مواد معدنی موجود در بدن به یکدیگر مرتبط هستند. آنها با هم کار می کنند تا بافتها را بسازند و آنزیم ها را تشکیل دهند و از ارتباطات بین سلولی پشتیبانی کنند. همچنین در رشد عضلات نقش دارند. منیزیم به تولید پروتئین برای ماهیچه ها کمک می کند. منگنز برای ساخت پروتئین مناسب است و بخشی از آنزیمها را که نفش آنتی اکسیدان در بازسازی نسوج را دارند تامین می کند. آهن نیز به استقامت بافتها کمک می کند.
۲۸ گرم از تخمه کدو در حدود نیمی از منگنز مورد نیاز شما در یک روز را تامین می کند.
+ نوشته شده توسط مهران زرگری در چهارشنبه سی ام فروردین 1391 و ساعت 23:17 |

شما روزی چند وعده غذا می‌خورید؟ چند وعده اصلی؟ چند میان ‌وعده؟

متخصصان تغذیه به ما توصیه می‌کنند علاوه بر سه وعده اصلی، حتما سه تا چهار میان‌وعده (جمعا در حدود ۵۰۰ تا ۶۰۰ کیلوکالری) نیز در برنامه غذایی روزانه‌مان بگنجانیم:

 


ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط مهران زرگری در چهارشنبه سی ام فروردین 1391 و ساعت 23:15 |

این یکی از مقالاتی هست که در ۲۳ جون ۲۰۰۳ در نیویورک تایمز منتشر شد. و برای اینکه به عمق فاجعه در مورد مکملهای ورزشی و کمپانیهای تولید کننده و ارتباطشون با مراکز تحقیقی (دانشگاه ها) پی ببرید برایتون ترجمه کردم. عنوان مقاله هست “تحقیقات در مورد مکملهای غذایی بیش از پیش تحت ذره بین قرار خواهند گرفت”

 


ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط مهران زرگری در چهارشنبه سی ام فروردین 1391 و ساعت 23:13 |

اولین نکته ای که باید مورد توجه شما قرار داشته باشد آنکه است که یک ورزشکار لزومآ نباید از مکمل های غذایی برای پرورش عضلات و ماهیچه های خود استفاده کند، هر چند استفاده از آنها می تواند به او کمک کند تا این کار را با سرعت خیلی بیشتری انجام دهد.

 


ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط مهران زرگری در چهارشنبه سی ام فروردین 1391 و ساعت 23:10 |

افزایش حجم خشک توده عضلانی

پمپاژ خون به عضلات

کاهش حجم چربی زاید

افزایش قطر عروق خونی

آیا مکمل های پمپ بدن را رگدار میکند ؟

مکمل های پمپ تعداد رگ را در بدن بیشتر نمیکند .
بلکه فقط و فقط رگ ها را ظخیم تر میکند تا بیشتر نمایان شود . البته نمایان تر شدن رگ ها به شرطی هستش که بدن کم چرب باشه و پوست نازک باشه . چون همانطور که شما بدون تخریب دیوار های یک ساختمان نمیتوانید لوله کشی را ببینید بدون تخریب چربی های بدن نیز رگ های بدن نمایان نمیشود .
اما از دیگر خاصیت های مکمل های پمپ اینه که به دلیل داشتن مقدار زیاد آرژنین هم در رشد بیشتر و هم در چربی سوزی (تا حدی کم ) دخیل هستش . در نتیجه شما میتوانید پیشرفت خوبی با این مکمل ها داشته باشید . البته این مکمل تولید انرژی هم در بدن میکند و باعث میشود که شما در زمان تمرین کمتر خسته شوید .


+ نوشته شده توسط مهران زرگری در جمعه بیست و پنجم فروردین 1391 و ساعت 22:27 |
آیا خانمها می توانند کراتین مصرف کنند؟


مصرف مکمل کریتین، عامل اصلی پیشرفت من بوده است. نتایجی که کسب کردم، فوق العاده بودند. امیدوارم با مطالعه این مقاله و پرسش و پاسخهایی درباره خانمها و کریتین، ترستان از مصرف این مکمل بریزد.

سالها، بتصور آنکه حجیم و متورم می شوم و ظاهری پف کرده پیدا می کنم، از مصرف کریتین پرهیز کرده بودم. وای که چه اشتباهی کردم!

مصرف مکمل کریتین، عامل اصلی پیشرفت من و ساختن چنین بدنی است (متاسفانه از درج تصاویر بدن خانم نویسنده معذوریم). نتایجی که کسب کردم، هم از نظر بدنی و هم روانی، فوق العاده بودند. پیش از این، هرگز نتایج مشابهی از تمرینهایم نگرفته بودم.

با مصرف کریتین، انرژی بیشتر، استقامت بیشتر عضلانی، انقباضهای عضلانی قویتر، احساس "دمی" عالی، بهبود سریعتر عضلانی، افزایش بیشتر قدرت و هیجانی خوشایند در هنگام تمرین را، تجربه کردم.

پس از ۳ هفته، کاملا شیفته کریتین شدم. این مکمل، یقینا بخشی از برنامه تمرینیم باقی خواهد ماند. کریتین، مکملی تایید شده، ایمن و بسیار قوی است که باید مورد استفاده هر ورزشکار مشتاقی قرار بگیرد!

● پرسش و پاسخی ساده درباره کریتین

▪ کریتین چه می کند؟

ـ به زبان ساده، عضلات را در جذب مواد مغذی مورد نیاز برای کار عضلانی، بهبود و رشد، کمک می کند.

▪ کریتین برای خانمها چه اهمیتی دارد؟

ـ ابتدا باید بدانید که "چربی، در عضلات می سوزد!" بنابراین اگر می خواهید که بدنی زیبا، متناسب و بدون چربی داشته باشید، راهی بجز تقویت عضلاتتان ندارید. بدین ترتیب، بدنتان به یک دستگاه چربی سوز تبدیل می شود! کریتین، این روند را تشدید می کند.

کریتین، با افزایش شدت جریان خون به داخل عضلات، باعث ایجاد انقباضهایی کارآمدتر در هنگام وزنه زدن و احساس قدرت بیشتر می شود. این ماده، با تامین مستمر مواد مغذی مورد نیاز عضلات، به بهبود آنها پس از تمرین و خشک (بدون چربی) و متراکم شدنشان کمک می کند.

▪ چقدر باید مصرف کرد؟

ـ من مصرف روزانه ۳ تا ۵ گرم را به همراه یک نوشیدنی پیشنهاد می کنم. آنگونه که قبلا گفته می شد، نیازی به "اشباع" کردن بدن از این ماده نیست. بهترین و موثرترین زمان مصرف کریتین، پس از تمرین است. نوبت دیگر، اول صبح یا پیش از تمرین است. نتایج اولیه را ظرف مدت یک هفته خواهید دید.

▪ پف کردن ناشی از کریتین چیست؟

ـ برجسته ترین عارضه جانبی مصرف کریتین برای خانمها، پف کردن است. این حالت، تورم عمومی بدن است و شباهتی به "تورم ماهانه" ندارد. آب اضافی، در عضلات محبوس می شود، بنابراین، هر چه حجم عضلاتتان بیشتر باشد، تورم یا پف کردگی بیشتری را احساس خواهید کرد.

خود من در هنگام مصرف کریتین، حدود ۳ تا ۵ پوند (۱ پوند = ۴۵۰ گرم) آب اضافی می آورم. البته، جای نگرانی ندارد. ظرف مدت دو هفته پس از قطع این مکمل، آب اضافی هم از دست می رود.

▪ چه مدت باید مصرف کرد؟

اگر مشتاق کسب بهترین نتایج ممکن هستید، ضمن مصرف کریتین، باید برنامه های تمرینی و غذایی خوبی را هم رعایت نمایید. پیشنهاد می کنم، یک دوره ۲ تا ۶ هفته ای، مصرف کنید و سپس بمدت ۲ تا ۶ هفته دیگر قطع و سعی کنید پیشرفتهای انجام شده را نگه دارید. پس از این دوره اولیه، بسته به هدفتان، دوره های متناوب ۲ تا ۱۲ هفته ای مصرف و قطع، مناسب خواهند بود.

+ نوشته شده توسط مهران زرگری در جمعه بیست و پنجم فروردین 1391 و ساعت 22:20 |

در حالیکه معمولا مردان به راحتی با مصرف مکمل های پروتئینی کنار می آیند. خانمها در مورد مصرف مکمل های پروتئینی بسیار محتاط می باشند. تصورات غلطی در رابطه با مصرف مکمل های پروتئینی توسط خانمها وجود دارد. فراموش نکنید که پروتئین برای تمام افراد ضروری است نه فقط برای بدنسازان. بلکه خانمها نیز به دلایل زیر به پروتئین نیاز دارند:


پروتئین
تقریبا تمام اعضای بدن از پروتئین ساخته شده است. پروتئین فراوان ترین ماده موجود در بدن ما بعد از آب  می باشد. بدن نیازمند پروتئین برای ترمیم ، رشد و حفظ خود می باشد.

مصرف پروتئین باعث افزایش 25 درصدی متابولیسم بدن و سوختن کالریهای اضافی می شود.

نه تنها برای ورزشهای قدرتی مصرف پروتئین لازم است بلکه مصرف آن برای فعالیت های روزانه نیز ضروری است. پروتئین باعث ترمیم و بازسازی عضلات شده و باعث قوی تر شدن بدن می شود و فشار کمی به عضلات حتی عضله قلب وارد می شود.

پروتئین باعث تقویت سیستم ایمنی شده و از مستعد شدن بدن به بیمارهای ویروسی و میکروبی می کاهد.

پروتئین باعث سیری بلند مدت و کاهش اشتها می شود.

پروتئین باعث رشد سریع و سالم پوست ، مو ، ناخن و ... می شود و باعث می شود سالم تر و زیبا تر بنظر برسید.

با این تفاسیر، چه میزان پروتئین برای خانمها کافی می باشد. میزان پروتئین مورد نیاز افراد به متغیرهای فراوانی بستگی دارد. این فاکتورها شامل وزن بدن، قد، سن، فعالیت فیزیکی، وضعیت سلامتی بدن و ... دارد. ولی به عنوان یک قاعده کلی خانمها نیازمند 1 تا 1.8  گرم پروتئین به ازای هر کیلو گرم وزن بدن می باشند. اگر زندگی کم تحرک و نشسته ای را دارید عدد کوچک را انتخاب کنید و لی اگر تحت استرس می باشید یا باردارهستید ویا دوران نقاهت بعداز بیماری را سپری می کنید و یا ورزشهای استقامتی ویا کار با وزنه انجام می دهید عدد بزرگتر را انتخاب کنید و یا عددی بین این دو عدد را انتخاب کنید.

وزن به کیلو گرم ضرب در 1.5 = میزان پروتئین روزانه به گرم


مثال: 60 کیلو گرم ضرب در 1.5 = 90 گرم


میزان پروتئین روزانه به گرم (/) 3 = میزان پروتئین مورد نیاز در هر وعده برحسب گرم


90 گرم (/) 3 = 30 گرم در هر وعده


قبل از شروع هر رژیم و یا برنامه ورزشی، از جمله استفاده از مکمل های رژیمی، غذایی ورزشی با متخصص تغذیه یا پزشک  مشورت کنید.

+ نوشته شده توسط مهران زرگری در جمعه بیست و پنجم فروردین 1391 و ساعت 22:18 |

جی کاتلر اهمیت کربوهیدرات در رژیم غذایی اش را توضیح می دهد کربوهیدرات ها یدکی پروتئین هستند یعنی منابعی از کربوهیدرات مانند غلات سبوس دار و حبوبات و … دارای مقدار قابل توجهیپروتئین نیز می باشند همچنین سوخت اصلی بدن شما می باشند آن ها بهتر از هر منبع دیگری سوخت مورد نیاز تمرینات شما را فراهم می کنند. پروتئین نیز برای عملکرد مناسب به کربوهیدرات نیاز دارد .

 در واقع گرسته نگهداشتن بدن از کربوهیدرات در حین و پس از تمرینات ورزشیشدید باعث می شود تا بدن شما برای تامین انرژی از پروتئین موجود به عنوان منابع تامین انرژی استفاده نماید.
درموارد شدید کمبود کربوهیدرات حتی این می تواند باعث تجزیه پروتئین عضلات که به سختی به دست آمده است گردد تا به عنوان سوخت در حین تمرینات و یا برای پر کردن گلیکوژن عضلات مورد استفاده قرار گیرد.

+ نوشته شده توسط مهران زرگری در جمعه بیست و پنجم فروردین 1391 و ساعت 22:13 |

آیا می‌دانید کدام‌یک از انواع قندها برای رشد فرد مناسب هستند و کدام‌یک از رژیم‌های غذایی حاوی کربوهیدرات، بررشد فرد تأثیر می‌گذارند؟

 در حال حاضر کربوهیدرات‌ها مورد توجه زیادی قرارگرفته‌اند. وقتی در مورد کربوهیدرات‌ها فکر می‌کنید، احتمالا موادغذایی زیر در ذهن شما تداعی می‌شوند: نان، برنج، پاپ‌کورن (ذرت بوداده) و همچنین ذرت خام، سیب‌زمینی، کرفس، انبه، هلو، موز تازه، لوبیای پخته‌شده، بستنی کم‌چرب و… اگر مایلید اطلاعات بیشتری در این‌باره کسب کنید، شما را به خواندن این مطلب توصیه می‌کنیم.


ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط مهران زرگری در جمعه بیست و پنجم فروردین 1391 و ساعت 22:11 |

زمان مصرف کربوهیدرات‌ها
زمان مصرف کربوهیدرات برای ورزشکار هم در مسابقه و هم در تمرین حایز اهمیت است. در زیر خلاصه‌ای از تحقیقات در مورد تغذیه کربوهیدرات قبل از مسابقه، در حین مسابقه و بعد از مسابقه مطرح شده است.

 اگر کربوهیدرات سی تا شصت دقیقه قبل از مسابقه مصرف بشود بهترین شکل کربوهیدرات احتمالاً مصرف فروکتوز است، چون فروکتوز با تأخیر جذب می‌شودة در مقابل، تا حدودی انسولین اضافی تولید نخواهد شد. بعضی از تحقیقات نه همه آنها دربارة تغذیة گلوکز سی تا شصت دقیقه قبل از مسابقه عقیده دارند که تجمع انسولین، واکنش هیپوگلیسمی، مصرف اضافی گلیکوژن عضله و کاهش در ظرفیت عملکرد در ورزش استقامتی از پیامدهای این نوع مصرف گلوکز خواهد بود.

 


ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط مهران زرگری در جمعه بیست و پنجم فروردین 1391 و ساعت 22:9 |

پیش زمینه

بانوان و دختران ورزشکار بدلیل فیزیولوژی متفاوت از مردان و تغییرات ماهیانه در متابولیسم و توانمندی بدن و یکسری از شرایط خاص طبی شایعتر در بانوان لازم است که در دوره قبل از شروع فصل تمرینات ورزشی و مسابقات از نظر این مسایل بررسی و ارزیابی شوند که به این مسایل اشاره می کنیم


بررسی های لازم در بانوان قبل از فصل مسابقات
پرولاپس دریچه میترال


یک اختلال شایع و خوش خیم دریچه ای است و اغلب در بانوان دیده می شود و می توان آنرا با سمع صداهای قلبی با گوشی پزشکی توسط متخصص قلب تشخیص داد.اغلب افراد مبتلا بدون علامت هستند و منعی برای انجام ورزش در آنها وجود ندارد. ورزشکاران با سابقه بی نظمی ریتم قلب , درد قفسه سینه , سابقه خانوادگی و افت سطح هوشیاری لازم است که از لحاظ ابتلا به این مشکل بررسی شوند و بررسی همه بانوان ورزشکار ضرورتی ندارد
سیکل ماهیانه
لازم است قبل از شروع فصل تمرینات یک شرح حال طبی کامل از وضعیت سیکل های ماهیانه فرد گرفته شود و در صورت ابتلا به کاهش دوره های سیکل یا توقف آن فرد برای بررسی علت به پزشک ارجاع شود. همچنین لازم است وی از نظز ابتلا به اختلالات تغذیه ای مثل بی اشتهایی عصبی یا پرخوری عصبی بررسی گردد.
اسکولیوز انحنای غیر طبیعی ستون مهره به یک سمت

اسکولیوز ستون فقرات در بین دختران جوان بروز زیادی دارد و می تواند به بلند و کوتاه شدن اندام و صدمات شدید ستون مهره ای بیانجامد و لذا لازم است قبل از فصل مسابقات ورزشی از این نظر بررسی صورت گیرد.از نشانه های ابتلا به این مشکل غیر همتراز بودن شانه ها است
شل بودن رباط ها
زنان بدلیل داشتن هورمون استروژن و اثر آن روی رباط ها دارای انعطاف و درجه شلی بیشتری در رباطها نسبت به مردان هستند. اما شلی بیش از اندازه رباطی نیز سبب افزایش احتمال صدمه دیدگی بخصوص در مفاصل زانو, شانه و مچ پا می شود. بررسی قبل از تمرین باعث می شود ضمن شناسایی این افراد نسبت به انتخاب نوع ورزش مناسب یا شرایط انجام یک ورزش خاص فرد را راهنمایی کنیم. مثلا دختری با شانه دارای شلی رباطی بیش از اندازه ترجیحا اگر به ورزشهایی مثل شنا و والیبال نپردازد بهتر است چراکه در این نوع ورزشها احتمال اینکه دچار در رفتگی شانه شود زیاد است. یا اگر فرد دچار شلی رباطی در مفصل مچ پا است بهتر است قبل از شروع فصل تمرین با تقویت عضلات موثر روی مچ پا بر استحکام مفصل خود بیافزاید و مانع از صدمه دیدگی خود طی مسابقات گردد
توصیه‌هایی برای این که در طول تعطیلات چاق نشوید

با فرا رسیدن تعطیلات معمولاً برنامه‌ی زندگی همه دست خوش تغییراتی می‌شود و برنامه‌ی غذایی نیز از این امر مستثنی نیست.


ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط مهران زرگری در جمعه بیست و پنجم فروردین 1391 و ساعت 22:7 |

 غذاهای رژیمی

با کالری بالا:

 


غذاهایی که کاملا” فاقد شکر هستند، و به جای شکر در آنها از شیرین کننده های طبی استفاده شده، جزء غذاهای رژیمی گروه اول به شمار میروند، اما متأسفانه کالری بالایی تولید میکنند. شکلاتها، کیکها، و بستنیهای رژیمی در بازار در زمره چنین غذاهایی هستند که فقط برای استفاده مبتلایان به مرض قند تولید شده اند و مصرف اینگونه غذاها توسط مبتلایان به مرض قند منعی ندارد؛ زیرا مصرف قند برای این دسته مشکل ساز است اما وجود کالری بالا و مواد قندی زیاد منعی ندارد.


ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط مهران زرگری در جمعه بیست و پنجم فروردین 1391 و ساعت 22:5 |

مقدار مطلوب چربی در بدن شما چه مقدار است. مقدار چربی در بدن مردان و زنان متفاوت است در بانوان حداقل و حداکثر آن بین ۲۲ تا ۲۵ درصد وزن و در مردان بین۱۵ تا ۲۰ درصد می باشد. اما در ورزشکاران قدرتی و در بدنسازان درصد مطلوب بین بانوان ۱۸ تا ۱۰ و در میان آقایان ۱۵ تا ۷ درصد می باشد. البته بانوان ورزشکار در حد قهرمانی، حتی ممکن است کمتر از ۱۰ درصد وزن بدن چربی داشته باشند.

 

 

تحقیقات نشان داده مقدار چربی در بانوان ورزشکار به ۶ تا ۵ درصد هم کاهش پیدا کرده است درصد پایین چربی در بدن ورزشکاران زن کاملأ عادی و حتی مطلوب و ایده ال می تواند باشد؛ زیرا در حرکات و دست آوردهای آن ها تأثیر مطلوب می گذارد البته هر کسی قادر است مقدار کالری مصرفی خود را به حداقل برساند، به شرطی که در سلامت او تأثیر سوء نگذارد در هر صورت تخلیه بیش از اندازه جربی و کالری باعث کمبود استروژن در بدن می شود. استروژن در بانوان باعث قاعدگی می شود و فقدان آن اختلالاتی در آن پدید آورده و در شرایط حاد ممکن است منجر به یائسگی بانوان شود.

مردان کمتر از بانوان چربی دارند، رژیم غذایی و تمرینات ورزشی احتمال دارد که مردان وزن زیادی از دست بدهند از دست دادن چربی ها در آقایان هم مشکلاتی را به دنبال دارد در یک پادگان نظامی عده ای از افسران را مدت هشت هفته تحت تعلیمات سخت ورزشی و تمرین قرار دادند جیره غذایی آن ها محدود شد تا آنجا که به روزی یک وعده غذا خلاصه می شد در پایان این دوره مشق نظامی افسران از کل وزن بدن مقدار ۱۶ درصد کاسته بودند مقدار چربی آن ها هم به شدت پایین آمده و به ۵ درصد وزن بدن تقلیل پیدا کرده بود. در این سطح پایین رژیم غذایی بدن آن ها برای کسب انرژی از وجود بافت های عضلانی آن ها سوزانده و کالری لازم را تأمین نموده بود واضح است که این آزمایش نشان داد که آقایان نباید مقدار چربی بدنشان پایین تراز شش درصد وزن آن ها باشد، وگرنه این برای آن ها بسیارگران تمام می شود زیرا مجبور هستند از اندازه های ماهیچه های با ارزش خود وام دریافت کرده، صرف انرژی و کالری نمایند. این می تواند برای آقایان ضایع جبران ناپذیری باشد.

+ نوشته شده توسط مهران زرگری در جمعه بیست و پنجم فروردین 1391 و ساعت 22:1 |
جواب این سوال برای افرادی که تصمیم به رژیم گرفتن دارند یکی از اصول اساسی لاغر شدن است.چرا که برای بسیاری واژه رژیم یعنی خودداری از خوردن تمام غذاهایی که دوست دارند.حتی فکر کردن به اینکه باید از غذاهای مورد علاقه گذشت نیز کار رنج آوری است.مثلا حذف برنج،ماکارانی وغذاهایی که در گروه کربو هیدارات ها قرار می گیرند از رژیم روزانه ما ایرانی ها کار بسیار سختی است.

 

 


چون قسمت اعظم غذاهایمان را برنج تشکیل می دهد.علاوه بر اینکه افراد کمی به خوردن غذاهای به اصطلاح نانی عادت دارند.ولی آیا واقعا برنج چاق کننده است .

هیچ ماده غذایی به خودی خود چاق کننده نیست فقط زمانی که کالری مورد نیاز روزانه بیش ازحد تعادل باشد آن وقت چاق کننده خواهد بود.برخی مطالعات نیز نشان می دهد که کربو هیدراتها در مقایسه با دیگر گروه های غذایی نظیر چربی ها اثر چاق کنندگی کمتری دارند.نتایج تازه ترین تحقیقات در دانشگاه آرکانزاس حاکی از آن است افرادی که در رژیم غذایی روزانه خود از مقدار بیشتری کربوهیدرات برخوردارند در مقایسه با افراد دیگر کمتر در معرض چاق شدن قرار دارند و حتی رژیم هایپرکربوهیدرات نقش قابل ملاحظه ای در لاغر شدن افراد ایفا می کند.بر اساس این تحقیق که بر روی ۳۴ فرد بالای ۵۰ سال هم وزن غیر سیگاری که فعالیت فیزیکی چندانی هم نداشتند انجام شد.افرادی که رژیم غذایی شان از ۶۰ درصد کربو هیدراتو ۲۰ درصد چربی تشکیل شده در طول مدت ۱۰ روز ۵ کیلو و آنهایی که ۴۰ درصد چربی و ۴۵ درصد کربوهیدرات مصرف می کنند۳ کیلو لاغر شدند.این در حالی است که هر دو گروه از یک میزان کالری در رژیم غذایی برخوردار بودند.دکتر کاترینا تالماج رئیس انجمن رژیم آمریکا نیز می گوید: گرچه هر فردی مطابق با شرایط زندگی و میزان فعالیت در اجتماع باید رژیم اختصاصی خود را بگیرد ولی حذف چربی در تمام گروه های سنی و افراد با شرایط مختلف زندگی باعث لاغری می شود.هر گرم چربی ۹ کالری دارد در صورتی که هر گرم پروتئین وکربو هیدرات ۴ کالری به بدن می رساند.با تمام موارد فوق به نظر می رسد حذف برنج به اندازه حذف چربی نقش چندانی در چاقی نداشته باشد.پس به توصیه محققان گوش فرا داده و نیمی از چربی روزانه را به کربوهیدرات اختصاص دهید.رژیم معروف اتکینز که مصرف هر اندازه کربوهیدرات را جایز دانسته و چربی را ممنوع می داند در لاغر شدن به شما کمک می کند.

+ نوشته شده توسط مهران زرگری در جمعه بیست و پنجم فروردین 1391 و ساعت 21:59 |
پس از تقریبا یک ساعت تمرین سنگین و نفس گیر منابع گلیکوژن کم شده و شاید هم به پایان برسد.علاوه بر گلیکوژن منبع سوخت دیگری هم در بدن وجود دارد که همان چربی ها هستند.ذخایر چربی در بدن منابع سوخت ماهیچه ها می باشند.برعکس منابع گلیکوژن که مقدارشان محدود و آماده برای مصرف می باشند،منابع چربی پایان ناپذیر هستند.در واقع محاسبات نشان داده که یک مرد بالغ آن قدر چربی دارد که با سوزاندن آن می تواند شرق و غرب آمریکا را که در حدود ۳۰۰۰ کلیومتر می باشد با دوچرخه طی کند یعنی از شیکاگو رکاب بزند و خود را به لوس آنجلس برساند

 

 

حالا که منابع چربی پایان ناپذیر هستند لازم نیست نگران مصرف کربوهیدرات ها ترمیم گلیکوژن از دست رفته باشیم.به این ترتیب می توان از منابع سوختی چربی استفاده کرد.


ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط مهران زرگری در جمعه بیست و پنجم فروردین 1391 و ساعت 21:58 |

تا ده سال پیش دانشمندان از وجود یک هورمون اسرار آمیز به نام لپتین در بدن و نقش آن در کنترل پرخوری آگاهی نداشتند.

دکتر فرید مان از دانشگاه راکفلر در نیویورک ده سال پیش به وجود هورمون لپتین در بدن پی برد و نشان داد که این هورمون را سلول های چربی ترشح می کنند و نقش پایه دارد در وسوسه برای خوردن غذا و یا کنترل آن و احساس سیری ،پژوهش دکتر فرید مان و همکاران او روی نوعی از موش ادامه دارد و در آزمایش های انجام شده بسیاری از نکات تاریک و پیچیده هورمون لپتین روشن می شود.

 

 

 

این هورمون اسرار آمیز از دوران جنینی و پس از تولد به کار می افتد ولی در سالهای نخست زندگی فقط در همکاری با هیپوتالاموس در مغز و تشکیل سلولهای عصبی (نرون های) ارتباطی ،کار می کند و به نظر می رسد برای بدن هر فرد استاندارد و یا اصولی را برنامه ریزی می کند،که در بزرگی میزان چاقی فرد و چربی بدن او بر آن پایه قرار خواهد گرفت.


ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط مهران زرگری در جمعه بیست و پنجم فروردین 1391 و ساعت 21:56 |

تقسیم بندی مواد غذایی جهت کاهش وزن

چاقی از جمله مسائل شایعی است که به تدریج به همه نقاط جهان سرایت کرده است.تخمین زده می شود هرساله ۴۰۰۰۰۰ نفر به علت ابتلا به چاقی جان خود را از دست می دهد و در ضمن این مشکل فشار مالی خاصی را به سیستم بهداشتی و سلامتی جامعه وارد می کند که جای نگرانی زیادی دارد اما عده ای که توان پذیرش چنین حقایقی را ندارند همواره خود را مخفی کرده و از روش های اصلاح چاقی فرار می کنند.

 


ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط مهران زرگری در جمعه بیست و پنجم فروردین 1391 و ساعت 21:54 |

ورزش بدنسازی امروزه یکی از پر طرفدارترین ورزشهای جهان است و مردان زیادی به این رشته ورزشی علاقه مند هستند . طبق آمار های رسمی فدراسیون جهانی بدنسازی در حال حاظر بدنسازی بیشترین ورزشکار جهان را به خود اختصاص داده است و پس از آن هنرهای رزمی به علت گستردگی فراوان در جنوب شرق آسیا و فوتبال رتبه های دوم و سوم را در اختیار دارند .

 


ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط مهران زرگری در جمعه بیست و پنجم فروردین 1391 و ساعت 21:52 |

اگر از خودتان می‌پرسید چرا زمانی که اکثر مردها روی ترازو می‌روند عقربه‌ی آن به سرعت شروع به چرخش می‌کند مطالعه‌ی این مطلب را از دست ندهید.

مردچاق

اگر شما آقا هستید و می‌خواهید دلیل چاقیتان را بفهمید این مطلب به دردتان می‌خورد. در این مطلب ما ۶ دلیلی که باعث می‌شود مردها چاق‌تر شوند را ارائه می‌دهیم. با ما همراه باشید.


ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط مهران زرگری در جمعه بیست و پنجم فروردین 1391 و ساعت 21:50 |
ز اوایل دهه ۱۹۷۰ به بعد از این ایده طرفداری می کردم که ورزشکاران پرورش اندام قبل و بعد از تمرینات چند عکس استاندارد از خود داشته باشند البته این مطلب را در جریان سمینارها و سخنرانیهایم نیز یادآور می شدم.

 


ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط مهران زرگری در جمعه بیست و پنجم فروردین 1391 و ساعت 21:49 |

یک راهکار برای پیک (Peak) شدن عضلات جلوبازو
”تصور کنید که فرم جلوبازویتان قله کوه شده“ این جمله را آرنولد هنگامی که داشت در مورد تمرینات جلوبازو صبحت می‌کرد بیان کرد.

 

 

 


ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط مهران زرگری در جمعه بیست و پنجم فروردین 1391 و ساعت 21:45 |

عضلات در نمایش بدن نقش مهمی دارند. اینکه عضله ی بازو و یا پشت بازو چقدر توان افزایش حجم و کلفتی دارد به طول عضله، فرم استخوان و فاصله عضلات تا تاندون اتصالی مرتبط هست.

 

 


ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط مهران زرگری در جمعه بیست و پنجم فروردین 1391 و ساعت 21:44 |

۱-  تا حد ممکن زمان خوردن غذا را به درازا بکشانید حداقل ۲۰ دقیقه معده و دهان و مغز هر سه با هم دیگر در ارتباط هستند ومعمولا ۲۰ دقیقه طول میکشد تا معده به مغز پیام سیر شدن را بفرستد در هر نوع رژیم این کار یک امر اجتناب ناپذیر است و حتما باید انرا رعایت کنید.

۲-   نوشیدن ۸ لیوان اب در طول روز برای سلامتی و یک رژیم غذایی نرمال و همچنین کاهش وزن بسیار مفید می باشد اب یک ماده لازم برای متابولیزه کردن چربی ذخیره شده در بدن می باشد بدون داشتن یک متابلیسم فعال که نیاز اصلی ان اب به مقدار زیاد می باشد کاهش چربی ظاهر نخواهد شد


ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط مهران زرگری در جمعه بیست و پنجم فروردین 1391 و ساعت 21:42 |
تحقیقات نشان می دهد که پروتئین وی می تواند باعث افزایش سطح گلوتاتیون در خون شود. گلوتاتیون یک آنتی اکسیدان قوی می باشد که وجود آن برای داشتن یک سیستم ایمنی سالم الزامی می باشد. با افزایش سن سطح گلوتاتیون کاهش می یابد و ایمنی بدن ضعیف می شود. پروتئین وی نه تنها برای ساختن و ترمیم بافت های عضلانی ضروری است بلکه باعث افزایش طول عمر نیز می شود.


ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط مهران زرگری در جمعه بیست و پنجم فروردین 1391 و ساعت 21:39 |
 اینکه چه مکملی باید مصرف کنید بستگی به بودجه و هدف شما دارد  از انجایی که به تازگی در مورد تغذیه خود مصمم شده اید من توصیه میکنم شروع کنید به تدریج مکملها را به رژیم تان بیافزایید بدین شکل شما تاثیر جداگانه هر مکمل را نیز متوجه خواهید شد حال در اینجا به ترتیب مکمل های مورد نیازتان را معرفی میکنم.


ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط مهران زرگری در جمعه بیست و پنجم فروردین 1391 و ساعت 21:37 |
شايد شما شنيده باشيد كه اكثر تيم هاي ورزشي وافراد ورزشكار پس از تمرينات ورزشي به شنا واستخر مي روندو يا دوش مي گيرند علت اين كار رفع خستگي و عضلات و هم شادابي و سرحال شدن بدن و در واقع ریکاوری براي وعده بعد تمرين مي باشدحاصل فعاليت ورزشي و سوختن مواد داخل سلول هاي داخل بدن وتركيب شدن آن با اكسيژن ماده اي به نام اسيد لاكتيك مي باشد تجمع اسيد لاكتيك در عضلات بدن باعث خستگي و سنگيني عضلات مي باشد. پس ظاهرا اسيد لاكتيك يك ماده مضر براي ورزشكاران مي باشد. اما واقعیت اين طور نيست و اسيد لاكتيك براي ورزشكاران و بخصوص بدنسازان يك ماده پيشرفت دهنده است. علت مفيد بودن اسيد لاكتيك هم خاصيت رگزايي ان مي باشد. مواد غذايي ،اكسيژن و... از طريق رگهاي بدن به بافت هاي بدن از جمله ماهيچه ها منتقل مي شود وهرچه بدن ما داراي رگ هاي پيشرفته وكامل تري باشد تمام ارگانهاي بدن و بخصوص ماهيچه هاي بدن پيشرفت بيشتري مي كنند. هر چقدر زمان بيشتري بدن ما نگهدارنده اسيد لاكتيك باشد به همان اندازه شاهد رشد كمي وكيفي رگهاي بدن خواهيم بود (به علت فعاليت سيستم عروقي براي دفع اسيد لاكتيك از بدن ) و يكي از عواملي كه باعث دفع سريع اسيد لاكتيك از بدن مي شود تبادل حرارت از سطح پوست و استحمام مي باشد. پس نتيجه مي گيريم دوش گرفتن بلافاصله پس از تمرينات ورزشي يك مانع ويك دست انداز براي پيشرفت ماهيچه ها بدن مي باشد.

+ نوشته شده توسط مهران زرگری در جمعه هجدهم فروردین 1391 و ساعت 13:56 |


هنگامی که فرد به تمرینات سخت و با شدت می پردازد در عضلات درگیر احساس سوزشی می نماید که علت این احساس سوزش بر اثر تجمع زیاد اسیدلاکتیک در آن عضلات می باشد.


ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط مهران زرگری در جمعه هجدهم فروردین 1391 و ساعت 13:51 |
علیرضا استادحاجی (ظرف‌چی) قهرمان 105 کیلوگرم و نایب قهرمان قوی‌ترین مردان تهران درباره حادثه‌ای که روز ششم فروردین ماه اتفاق افتاده و قرار بوده طی آن به او حمله شود اما سرانجام برادرش مورد سوءقصد قرار گرفت
وی اظهار داشت: حدود یک ماه قبل در یک میهمانی حضور پیدا کردیم که تحویل نگرفتن یکی از مسئولان فدراسیون کشتی آغازگر این اتفاق ناخوشایند شد.
به گزارش فارس: افرادی که قصد حمله به یکی از قوی‌ترین مردان تهران را داشتند وقتی از یافتن او ناامید شدند با هجوم به مغازه برادرش، او را به شدت مجروح کردند.
 
علیرضا استادحاجی (ظرف‌چی) قهرمان 105 کیلوگرم و نایب قهرمان قوی‌ترین مردان تهران درباره حادثه‌ای که روز ششم فروردین ماه اتفاق افتاده و قرار بوده طی آن به او حمله شود اما سرانجام برادرش مورد سوءقصد قرار گرفت اظهار داشت: حدود یک ماه قبل در یک میهمانی حضور پیدا کردیم که تحویل نگرفتن یکی از مسئولان فدراسیون کشتی آغازگر این اتفاق ناخوشایند شد.
وی ادامه داد: در آن مهمانی با آقای «س.ص» و به گفته خودش احوالپرسی سردی داشتم که بعد از مهمانی و حدود ساعت یک نیمه‌شب، به من زنگ زد و پرسید که مشکلی وجود داشت که اینگونه برخورد کردی؟ و این در حالی بود که فردی هم که کنار او بود مدام فحاشی می‌کرد.
استادحاجی گفت: من به او گفتم که مشکل خاصی با او نداشتم ولی از روز بعد پیگیر این موضوع شدم که به چه دلیل نیمه‌شب با من تماس گرفته و فحاشی کرده‌اند.
وی افزود: پیگیری‌های ما ادامه داشت تا اینکه در تاریخ ۶ فروردین امسال موضوع میان ما بالا گرفت؛ آن روز من به همراه تعدادی از قوی‌ترین‌ مردان برای ناهار به رستوران رفتیم و بعد از آن بر سر مزار پدرم که تازه فوت کرده بود رفتم. آنجا بودم که با من تماس گرفتند و گفتند که افرادی با ۷ خودرو و یک موتورسیکلت به محل زندگی ما آمده‌اند و با عربده‌کشی مقابل خانه ما به خیال اینکه من در خانه هستم، می‌خواستند که از خانه خارج شوم.
استادحاجی با بیان اینکه تمام پیامک‌هایی که این افراد به من داده‌اند را در اختیار دارم گفت: دوربین‌های مداربسته موجود در محل، تمام حرکات و رفتار آنها را ضبط کرده است. آنها بعد از حضور مأموران پلیس اقدام به فرار کردند و به مغازه برادرم رفته و آنجا هم به او حمله کردند.
وی ادامه داد: در آنجا هم دوربین مداربسته بانکی که کنار مغازه برادرم بود تمام حرکات آنها را ضبط کرده‌ است. آنها بعد از ورود به مغازه به برادرم که تنها و در حال رسیدگی به حساب و کتاب‌هایش بوده حمله کرده و با ضربات قمه که به دستش وارد کردند، عصب‌های دست او را قطع کرده‌اند.
استادحاجی درباره وضعیت جسمی و روحی برادرش گفت: دستش از کار افتاده و هنوز هم در شوک این حادثه است؛ همچنان هذیان می‌گوید و تاکنون نتوانسته ماجرا را برای پلیس تشریح کند.
وی با بیان اینکه این موضوع در پلیس امنیت در حال رسیدگی است و تاکنون کسی در این رابطه دستگیر نشده و اگر هم شده باشد به ما نگفته‌اند، خاطرنشان کرد: یکی از این افراد فردی به نام «ب» است که 4 سال قبل با فرد دیگری معروف به «لولو» اقدام به قتل کرده است. «لولو» در زندان فوت کرد و «ب» تمام قتل را گردن لولو انداخت و از زندان بیرون آمد. او وقتی از زندان آزاد شد، به یکی از نوچه‌های «س.ص» تبدیل شد.
وی افزود: پیامک‌های آقای «س.ص» را در روز حادثه دارم که گفته بود به خیابان بیا ولی او آن روز اصلا در آن محل نبوده و به شمال رفته بودم و همچنان هم در شمال کشور هستم.

استادحاجی با بیان اینکه چرا باید به خاطر اینکه این فرد را در مهمانی تحویل نگرفته یا آن‌طور که او خواسته با او برخورد نکرده‌ام این اتفاق رخ دهد گفت: آقای افضلی معاون فدراسیون پرورش‌اندام پیگیر این موضوع هستند تا به نتیجه برسند.

منبع:سایت تابناک

+ نوشته شده توسط مهران زرگری در پنجشنبه هفدهم فروردین 1391 و ساعت 0:18 |


ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط مهران زرگری در یکشنبه سیزدهم فروردین 1391 و ساعت 12:59 |

فکر می‌کنید تمام واقعیت‌ها را درباره تناسب اندام می‌دانید. ممکن است تعجب کنید که بفهمید بسیاری از آنها در صورتی که به نظر صحیح می‌رسند، درواقع اشتباه‌های متداول هستند.

افتادن در دام بسیار ساده است: یکی از همراهان ورزشی شما نکته‌ای درباره تمرینات بدنی می‌گوید و شما آن را برای چند نفر دیگر که می‌شناسید، بازگو می‌کنید. یک روز وقتی شما در باشگاه مشغول تمرین هستید، دوباره ‌آن را از دهان فرد دیگری می‌شنوید و مطمئن می‌شوید که قضیه صحت دارد.

اما متخصصان می‌گویند که در دنیای تناسب اندام، باورهای غلط بسیاری وجود دارد که ممکن است مانعی بر سر راه ورزش کردن باشند. بعضی از این باورها مضر نیستند اما خیلی‌های دیگر می‌توانند مضر باشند. آنها می‌توانند باعث شوند که تمرینات ورزشی خنثی شوند و به نتیجه‌ای که هدف کار است نرسند و یا حتی ممکن است به ایجاد بعضی از آسیب‌های ورزشی منجر شوند.

علت اینکه این باورها جان می‌گیرند، این است که عکس‌العمل بدن هر یک از ما نسبت به حرکات ورزشی تا حدودی متفاوت است. به همین دلیل کاری که برای یک نفر مناسب است، ممکن است برای نفر دیگر مناسب نباشد.

در این وضعیت گاهی شما مجبورید ورزش‌های مناسب برای خودتان را پیدا کنید؛ حرکاتی که به درد شرایط شما می‌خورد.

به گفته متخصصان، بعضی از این باورهای غلط درباره تناسب اندام باید کنار گذاشته شود. هر چه سریع‌تر این کار انجام شود، بهتر است.

برای پیدا کردن راه سالم‌تر، متناسب‌تر با سلامت و لذت‌بخش‌تر، بعضی از این باورها را با هم مرور می‌کنیم:


ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط مهران زرگری در یکشنبه سیزدهم فروردین 1391 و ساعت 12:57 |

آیا تا به حال به این فکر کردین که بدنی زیبا داشته باشید؟ 

آیا تابه حال به این فکر کردین که کسانی که دارای بدن و اندامی زیبا و متناسب هستند چگونه این بدن را بدست اورده اند و یا خواستید که ای کاش این بدن برای شما باشد ؟! 

در این پست بدنبال بدن ایده ال خود باشید... 

 

بسیاری از ما مراقب هستیم که چه می خوریم و ورزش هم می کنیم, اما هنوز نتوانستیم شکم مان را کوچک کنیم یا به وزن مطلوب برسیم. 

برای داشتن اندامی مناسب در اولین چیزی که باید بهش خیلی دقت شود چیز هایی هتند که ما وارد بدن خود میکنیم مانند:چربی ها کربوهیدارتها قند ها انسولین ها و ... 

برای اندام مناسب تمام موادی که وارد بدن میشوند باید درجه بدنی شوند. 

مثلا خود بنده برای اماده شدن در مسابقات کشوری ۸ ماه در رژیم به سر بردم و ۲ ما رژیم ۱۰۰٪ و ۱ هفته ابگیری کردم (*خشک کردن اب زیر پوست با نخوردن اب ) پس باید برای هر چیزی سختی هایی تحمل کرد شاید بگویید که من نمی توانم غذا نخورم یا همه غذاهای چرب و لذیذ بخورند اما من فقط کاهو با ابلیو بخورم اما باز خودم یا بقیه ورزشکاران که دارای بدن های در سطح قهرمانی یا حتی کسانی که تناسب دارند خود بنده ۸ ماه که در رژیم بودن لب به نمک قند و چربی نزدم 

۲ماه اخر که ۱۰۰٪ بود جلو ی من قرمه سبزی میخوردند اما به امید بدنی زیبا و اراده بسیار قوی کنترل می کردم. 

حال شما هم باید کنترل غذای خود را داشته باشید اگر می خواهید برنامه غذایی مخصوص برای خود داشته باشید برای مشاوره انلاین در قسمت نظرات وقت بگیرید تا در همانجا وقت شما مشخص شود. 

بعد از رژیم غذایی میرسیم به بهترین چیزی که به سرعت و نتیجه گیری هر چه بهتر رژیم کمک میکند  یعنی ورزش کردن.  

برای دوران رژیم ورزش رو باید جدی گرفت و به نحو احسن انجام داد.


ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط مهران زرگری در یکشنبه سیزدهم فروردین 1391 و ساعت 12:53 |

يکي از مشکلات دنياي متمدن کنوني افزايش وزن در اثر کم تحرکي و غذاهاي پر کالري غني شده است بگونه اي که امروز در حدود 75 درصد جمعيت آمريکا و حدود 55 درصد جمعيت ايران داراي چنين مشکلي بوده و به دنبال روشهايي براي کاهش وزن هستند.

کاهش وزن و کم کردن توده چربي بدن به سه عامل زير بستگي دارد:

1-  رژيم غذايي

2- ورزش

3- مصرف چربي سوز ها


ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط مهران زرگری در جمعه یازدهم فروردین 1391 و ساعت 23:10 |
اگر دارید وزن‌تان را کم می‌کنید، بد نیست که دریافت فیبر بدن‌تان را از طریق مصرف غلات کامل، میوه‌ها و سبزیجات تازه افزایش دهید.

بدن همه ما برای انجام فعالیت‌های روزانه به سوخت نیاز دارد و منبع دریافت این سوخت، مواد غذایی است. به همین خاطر، با وجود مصرف غذا، بعد از مدتی کار و فعالیت، احساس گرسنگی و ضعف به ما دست می‌دهد. این حالت به خصوص در افرادی که در حال کم کردن وزن هستند، بیشتر خودش را نشان می‌دهد و تنها در صورتی می‌توان بر آن غلبه کرد که یک تعادل بین وعده‌های غذایی به وجود آید و در یک کلام، راه و رسم تغذیه سالم در نظر گرفته شود. حالا اگر شما هم دوست ندارید پرخوری کنید یا در حال کاهش وزن هستید، بهتر است این 6 ماده غذایی را به خاطر بسپارید.


ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط مهران زرگری در جمعه یازدهم فروردین 1391 و ساعت 23:8 |

برنامه ی غذایی کم شدن چربی دور شکم

اولین چیزی که باید بدانید این است که چاق و حجیم کردن فقط یک قسمت از بدن غیرممکن است. با رژیم و ورزش، افزایش چربی طبق یک قاعده کلی صورت می‌گیرد و تمام قسمت‌های بدن چاق می‌شوند و قسمتی از بدن که سریع ‌تر لاغرمی‌شود، به ‌همان نسبت دیرتر از سایر قسمت‌های بدن چاق می‌شود. این مسئله به ساختمان ژنتیکی افرد مربوط است؛ مثل رنگ چشم، رنگ مو و...، یعنی نمی‌توان آن را تغییر داد. مثلاً در یک فرد ران‌ها چاق‌‌تر از سایر قسمت‌ها و در فرد دیگری باسن چاق تر است و در بعضی صورت.بنا بر این با تغذیه خاص نمی نوان قسمت خاصی از بدن را به دلخواه چاق یا لاغر کرد.


ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط مهران زرگری در جمعه یازدهم فروردین 1391 و ساعت 23:3 |

نکات اساسی پیش از مسابقه پرورش اندام
پشت صحنه بدنساز:
این لغت برای من بیشتر از آنکه یک لغت ساده باشد به یک سوال می ماند.به راستی لغت “بدنساز” به چه معنی است؟آیا یک بدنساز شخصی است که تنها به لیفت های سخت مبادرت می کند؟یا شخصی است که از روی زمان درج شده در برنامه های غذایی ،سخت به صرف غذا می پردازد؟شاید هم فکر می کنید که یک بدنساز شخصی است که تنها به رقابت های فیزیکی می پردازد؟مسلما” هرگز با یک تعریف کامل و درست از این لغت مواجه نخواهید شد،زیرا هرکسی در این مورد طرز تفکر خود را دارد.

 


ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط مهران زرگری در جمعه یازدهم فروردین 1391 و ساعت 11:55 |
مقادیر غیر طبیعی مواد معدنی معمولاً نشانه نوعی بیماری در بدن است . مقدار کم پتاسیم می تواند به علت استفراغ ، مصرف مدرهای استروئید و شیرین بیان ، اسهال یا بیماریهایی که بر جذب و نگهداری پتاسیم موثرند ، باشد . در صورت تشخیص کمبود منیزیوم ، حتماً باید یک بررسی کامل درباره علت این نقصان انجام داد. مقدار کم یا زیاد کلسیم در خون هیچگاه نمی باشد.


ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط مهران زرگری در جمعه یازدهم فروردین 1391 و ساعت 11:41 |

همانطور که همه شما عزیزان در جریان هستید بیشتر مکمل های غذایی که در بازار ایران موجود است از راه غیر قانونی وارد بازار شده و بدون تعرفه واردات و از مجاری قانونی وارد کشور می شود . در حال حاضر بر اساس قانون تصویب شده توسط مجلس شورای اسلامی در مورد قاچاق کالا تمام مکمل هایی که از این روش وارد کشور می شدند با محدودیت های سنگینی مواجه هستند . از این سو واردات این مکمل های در بعضی از موارد به صفر رسیده و وارد کشور نمی شود و محصولات اورجینالی که امروزه در فروشگاهها می بینید موجودی انبار های داخلی هستند . البته بحث مکمل های تائید شده توسط وزارت بهداشت که از روش های قانونی وارد می شود از این مسئله جدا است .

 


این موضوع باعث شده قیمت های مکمل های غذایی افزایش یابد و رشد بین ۲۰ تا ۳۰ درصدی پیدا کند . این بازار شدیداً مناسب سودجویانی است که مکمل های تقلبی می فروشند و اگر شما به فروشگاه آنها سری بزنید با لیست بلند بالایی از محصولات مواجه می شوید که بسیار عجیب است . بنده نمی خوام بگم که تمام محصولات حال حاضر تقلبی هستند اما می خوام شما در وضعیت فعلی بازار کمی هوشیار تر باشید و از فروشندگان مطمئن خرید کنید تا بازیچه افراد بی انصاف تقلبی فروش نشوید .

محصولاتی که در حال حاضر در بازار بیش از ۹۵% تقلبی هستند و ما به شما  خرید آنها را توصیه نمی کنیم :

- سینتا ۵ پروتئین ترکیبی شرکت bsn
- ترومس گینر مشهور شرکت bsn
- تمامی محصولات شرکت PHD
- تمام محصولات شرکت BodyONE
- تمام محصولات شرکت کیازن
- تمام محصولات شرکت ماسل نوتریشن یا     MN
-  تمام محصولات شرکت MHP
-  پروتئین وی اپتیمم در وزن ۴ و نیم کیلویی که بصورت کیسه ای عرضه می شود .
- سریوس مس اپتیمم در وزن ۵ و نیم کیلویی که بصورت کیسه ای عرضه می شود .
-  آمینو ۲۰۰۰ و کراتین ساندیسی و پروتئین وی شرکت اینرآرمور
- و … که به زودی اعلام می شود .

بازم میگم این محصولاتی که در بازار ارائه می شوند در حال حاضر نمونه تقلبی فراوانی دارند که ممکن است در آینده محصولات اورجینال آنها دوباره وارد شود ولی در حال حاضر خرید آنها  رو به شما اصلاً پیشنهاد نمی کنیم .

منبع:پایگاه تخصصی پاورلیفتینگ و بدنسازی

+ نوشته شده توسط مهران زرگری در جمعه یازدهم فروردین 1391 و ساعت 11:33 |
 

با توجه به اینکه بسیاری از افراد ساعات بسیاری را در پشت میز سپری می کنند بخصوص بانوان محترمه که مشاغل مضری مانند انجام امورات کامپیوتری و منشی گری را انجام می دهند بخاطر مضرات نشستن طولانی مدت در شت میز برای سیستم اسکلتی – عضلانی بر آن شدم تا تمریناتی را به همین منظور ارائه نمایم .

 

۱- تمرین شانه و سینه و پشت و بازو ( Exercise for shoulders, chest, upper back and arm muscles  ) 

office-fitness-exercise-1


ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط مهران زرگری در جمعه یازدهم فروردین 1391 و ساعت 11:30 |

تمرینات ورزشی برای ارتروز زانو knee osteoarthritis

 با توجه به شیوع بالای آرتروز در بین مردم ایران بر آن شدم تا تمرینات مفید برای آرتروز زانو را ارائه دهم . البته با توجه به اینکه غالباْ افراد مسن تر کمتر با اینترنت اشنایی دارند و ممکن است مطالب ما را نخوانند ، جوانترها خوب مطالعه کرده و افراد مس خانواده ی خودشان را به انجام این تمرینات راهنمایی نمایند .


ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط مهران زرگری در جمعه یازدهم فروردین 1391 و ساعت 11:26 |

 
دکتر بورتز در مجله انجمن پزشکی امریکا در سال ۱۹۸۲ گفته بود؛ در حال حاضر دارویی وجود ندارد که بتواند مانند تمرین‌های ورزشی ضامن سلامتی انسان و طول عمر او باشد. همچنین از بورتز سؤال می‌کنند که چه نوع تمرین ایروبیکی که مناسب و کم هزینه نیز باشد را برای مقابله با سالخوردگی پیشنهاد می‌کند؟ و او در پاسخ می‌گوید؛ طناب زدن، زیرا نه تنها یک ورزش خوب و قدیمی است بلکه ایروبیکی نیز هست.

 


ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط مهران زرگری در جمعه یازدهم فروردین 1391 و ساعت 11:19 |

مشکل بسیاری از افراد چاق آن است که به رژیم لاغری پاسخ مناسب نمی دهند و یا برنامه غذایی کاهش وزن در ابتدا برای آنان موثر است ولی پس از مدتی به آن مقاوم می شوند و دیگر وزنشان کاهش پیدا نمی کند و این موجب دلسردی، یاس، عدم پیروی آن ها از رژیم لاغری و نهایتا ناراحتی های عصبی و افسردگی در این دسته از افراد می شود.

 


ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط مهران زرگری در جمعه یازدهم فروردین 1391 و ساعت 11:17 |
طراحی و استفاده از برنامه زیر نه تنها موجب افزایش رکورد پرس سینه من شد، بلکه تا حدود زیادی قدرت کلی بدنم را هم افزایش داد. اگر مقاله را تا آخر مطالعه کنید، شما هم در خواهید یافت که چطور می شود قدرت کلی بدن و از آن مهم تر قدرت پرس سینه را افزایش داد!!!


ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط مهران زرگری در جمعه یازدهم فروردین 1391 و ساعت 11:14 |
یکی از دلایلی که حتی پزشکان در تجویز مصرف داروهای استروئیدی به ورزشکاران خودداری می ورزند آن است که نیک میدانند مصرف غیرپزشکی داروهای آنابولیکی یا هورمونی چه عوارضی به اندام های بدن انسان و به ویژه با مصرف داروهای غیرمجاز به مغز و توابع آن یعنی اعصاب به شدت تاثیر مخرب میگذارند .مغز پس از مصرف داروهای ممنوعه یک دوره ی ۳ تا ۶ ماه به شدت از فعالیت اجباری استروئیدهای تصنعی که خارج از فرمان مغز وارد بدن میشود و به آن آسیب زده و فرماندهی کنترل اندامهای بدن و اعصاب را از دست می دهد . بدین علت برای تشکیل تستسترون و رشد عضلانی و ؟؟؟ استاندارد ؟؟؟؟ ها را بیاد نمی آورد و آتروفی ؟؟؟؟ ها (عکس شماره ی ۱ ) ناشی از همین پروسه است.


به تصور غلط مربیان مبنی بر مصرف کوتاه مدت یا بلند مدت داروهای استروئیدی پس از یک دوره ی عقیمی بهبود می یابد خیال خامی است که مربیان مدعی به جوانان جاهل به علوم ورزشی با وعده و وعید سبب آسیب به گنادهای جنسی و اثرات سوء در روابط زناشویی می شوند . ابتدای مصرف هر دارو با افزایش کاذب میل جنسی همراه است اما پس از قطع دوره و عواقب بعدی پیام آور بی میلی شدید جنسی وکاهش تعداد اسپرم استاندارد مردانه میگردد. در برخی موارد با استراحت طولانی دوره شاید حجم و اندازه ی ؟؟؟؟ ها منتهی به بازگشت به حالت اولیه شود لاکن علیرغم بهبودی فرد حاوی ؟؟؟ کافی نخواهد بود . بنابراین عقیمی مسجل خواهد بود . در این مواقع مراجعات به پزشکان مقاربتی فزونی یافته و در برخی مواقع عقیمی دائم حادث میشود
این پروسه با تحلیل شدید عضلانی و به عبارتی توام با کاتابولیک عضلانی همراه خواهد بود . کاهش شدید وزن و حجم به گونه ای اتفاق می افتد که فرد از تغییر و افت شدید بدنی در کوتاه مدت شرمسار و از حضور در جمع باشگاهی پرهیز و از محافلی که وی را می شناخته اند دوری می ورزد . وجود غدد دردناک نوک سینه, تغییرات ژینکوماسیتی ( شکل سینه ای زنانه) عارض و همچنین وجود برخی جوش های زخم دار که با بی قراری خواب شبانه و خون آلود شدن پیراهن و رختخواب همراه است نیز مشاهده میشود.
جدای از خطرات بیماری های کلیوی و در نهایت از دست دادن کلیه ها و سرطان کبد , سرطان خون , ایست مغزی و ایست قلبی همه و همه آسیب های جسمانی را شامل میشود که با مرگ این تراژدی به پایان می رسد.

اما اگر از مرگ سخنی به میان نیاید عوارض شدید روحی و تنش و تحریکات عصبی , بدخلقی , پرخاشگری و بی قراری روحی بیماری محرزی است که گریز از آن تقریبآ در اکثر قریب به اتفاق مصرف کنندگان داروهای غیر استروئیدی غیر ممکن است.
این داروها عبارتند از :
وینسترول
دکابولین
اکسی متان
اکسی متالون
ناندرولن
سروستیم
پروتروپین
هورمون های رشد
استانولوزوییک
سیپونات
انان تات
و….

منبع:پایگاه تخصصی پاورلیفتینگ و بدنسازی

+ نوشته شده توسط مهران زرگری در جمعه یازدهم فروردین 1391 و ساعت 11:3 |

روی فرم بودن و داشتن اندامی متناسب منحصر به سن خاصی نیست و مستلزم مراقبت از ماهیچه‌ها و انعطاف پذیری شان است.

شما از این نظر در چه وضعیتی قرار دارید؟ می‌توانید یک سری تمرینات خاص را انجام دهید و سپس قضاوت کنید که وضعیت‌تان چه طور است و در چه زمینه‌هایی باید خود را اصلاح کنید.


ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط مهران زرگری در جمعه یازدهم فروردین 1391 و ساعت 11:1 |


Powered By
BLOGFA.COM