با تاکید ریاست فدراسیون؛
دکتر نصیرزاده: از این پس مدارک مربیگری در کمترین زمان صادر می شود

گواهینامه های مربیگری درجه 3 مربیان استان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و چهارمحال بختیاری صادر و آماده تحویل است.

به گزارش سایت فدراسیون بدنسازی و پروش اندام، دکتر نصیرزاده رییس کمیته آموزش فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام، ضمن بیان مطلب فوق افزود: پیرو تاکید ریاست فدراسیون مبنی بر صدور گواهینامه مربیگری کسانی که در سال 91 و 92 در کلاسهای آموزشی شرکت کرده اند، کمیته آموزش پس از بررسی های لازم، نسبت به صدور گواهینامه مربیان استان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و چهارمحال بختیاری اقدام کرد که هیاتهای یاد شده باید نمایندگان خود را برای دریافت گواهینامه ها کتباً به فدراسیون معرفی کنند.

رییس کمیته آموزش فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام همچنین گفت: کارهای مربوط به گواهینامه مربیگری استانهای کرمانشاه و زنجان نیز انجام شده و برای امضاء به وزارت ورزش و جوانان ارسال شده که به محض دریافت، در اختیار هیأتهای مربوطه قرار خواهد گرفت.

دکتر نصیر زاده در خاتمه تاکید کرد:از این پس، صدور گواهینامه های آموزشی در کمترین زمان صورت خواهد گرفت.

+ نوشته شده توسط مهران زرگری در سه شنبه هشتم مهر 1393 و ساعت 16:2 |

سید رضا چشمی بازرس فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام شد

طی حکمی از سوی دکتر سید نصر الله سجادی، معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان، بازرس فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام منصوب شد.

به گزارش سایت فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام، دکتر سجادی در حکمی سید رضا چشمی را به عنوان بازرس فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام معرفی کرد.

در حکم صادره دکتر سجادی برای بازرس فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام آمده است:

با استعانت از خداوند متعال و به استناد مواد 7 و 14 اساسنامه فدراسیون های ورزشی آماتوری به موجب این حکم به عنوان "بازرس فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام جمهوری اسلامی ایران" منصوب می شوید تا د رچهار چوب مفاد اساسنامه مزبور نسبت به انجام وظایف محوله اقدام نمایید.
شایسته است ضمن تعامل مطلوب با اعضاء محترم مجمع، گزارش فعالیت خود را با تأکید بر اجرای دقیق قوانین و مقررات اساسنامه مزبور و بر اساس شاخص های تعیین شده پیوست بطور منظم تهیه نموده و به صورت مکتوب به این معاونت ارئه نمایید.
امید است با اتکال به خداوند متعال در راه خدمت به نظام مقدس جمهوری اسلامی و اعتلای ورزش کشور موفق و مؤید باشید.

مراسم معارفه بازرس جدید فدراسیون ظهر امروز سه شنبه (8 مهر ماه) با حضور علیرضا خسروی، معاون اداره کل دفتر امور مشترک فدراسیون ها و باشگاه ها و علیرضا باقری، رئیس گروه نظارت بر فدراسیون ها در دفتر ریاست فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام برگزار شد.

گفتنی است، سید رضا چشمی از کارشناسان باسابقه وزارت ورزش و جوانان می باشد.

+ نوشته شده توسط مهران زرگری در سه شنبه هشتم مهر 1393 و ساعت 16:1 |

رئیس هیات بدنسازی و پرورش اندام استان گیلان:
برای مسابقات پرورش اندام 2015 جهان درخواست میزبانی دادیم

رئیس هیات بدنسازی و پرورش اندام استان گیلان از برگزاری مسابقه 21 میلیونی جایزه بزرگ کاسپین استار خبر داد و گفت: با موافقت رئیس فدراسیون، مسابقات قهرمانی پرورش اندام باشگاههای کشور نیز بهمن ماه به میزبانی این استان برگزار می شود.

مهران شفق پور در گفتگو با سایت فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام، ضمن اعلام خبر فوق اظهار داشت: علاوه بر مسابقات یاد شده، آذر ماه مسابقه آزاد جایزه بزرگ 9 میلیونی پرس سینه را برگزار خواهیم کرد.

رئیس هیات بدنسازی و پرورش اندام استان گیلان ادامه داد: چندین مسابقه استانی را نیز در دستور کار داریم که مهمترین آنها مسابقات پرس سینه بدون لوازم، مسابقات پرورش اندام و پاورلیفتینگ فهرمانی باشگاهای گیلان است.

شفق پور افزود: با اینکه استان گیلان یکی از قطب های پرورش اندام و بدنسازی کشور است، اما از سال 88 تاکنون میزبان هیچ رویدادی نبودیم، از همین رو درخواست میزبانی مسابقات قهرمانی پرورش اندام باشگاههای کشور را به فدراسیون دادیم که مورد موافقت قرار گرفته است. این رقابتها در ایام دهه مبارکه فجر در سالن 8 هزار نفری رشت برگزار خواهد شد.

رئیس هیات بدنسازی و پرورش اندام استان گیلان در ادامه بیان کرد: ما برای میزبانی مسابقات پرورش اندام جهان در سال 2015 نیز اعلام آمادگی کردیم و رئیس فدراسیون قول مساعد داده در صورت سفر "رافائل" رئیس فدراسیون جهانی پرورش اندام و بدنسازی به ایران، وی برای بازدید از امکانات ورزشی سفری به این استان داشته باشد.

وی در پایان خاطر نشان کرد: 16 هزار آمار بیمه ای داریم که این نشان دهنده استقبال خوب جوانان گیلانی از رشته بدنسازی و پرورش اندام است.

+ نوشته شده توسط مهران زرگری در سه شنبه هشتم مهر 1393 و ساعت 15:59 |

سخنگوی فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام خبر داد؛
سلطانی: برگزاری مسابقات فیزیک به اواخر اذر ماه موکول شد

اولین دوره مسابقات قهرمانی فیزیک کشور که قرار بود اول آبان ماه در تهران برگزار شود، به تاخیر افتاد و به تاریخ دیگری موکول شد.

به گزارش سایت فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام، رضا سلطانی، سخنگو و مدیر سازمان تیم های ملی فدراسیون ضمن اعلام این خبر اظهار داشت: تاخیر در برگزاری اولین دوره مسابقات قهرمانی فیزیک بنا به درخواست برخی از روسای هیاتها، مربیان و قهرمانان این رشته صورت گرفته و از انجا که هدف فدراسیون برگزاری هر چه بهتر این رقابتها است، با این درخواست ها موافقت شده است.

سلطانی در پاسخ به این سئوال که این رقابتها در چه تاریخی برگزار می شود، گفت: با توجه به اینکه اواخر آبان فدراسیون درگیر حضور ملی پوشان پرورش اندام و بادی کلاسیک در رقابتهای جهانی برزیل و بازیهای ساحلی آسیا در تایلند است و اواسط اذر ماه هم تیم ملی بادی کلاسیک راهی مسابقات جهانی اسپانیا می شود، برنامه ریزی فدراسیون این است که مسابقات فیزیک را بعد از این سه رویداد برگزار کند که پیش بینی می کنم به اواخر اذر ماه موکول شود.

سخنگوی فدراسیون همچنین در مورد اینکه مرحله آخر مسابقات قوی ترین مردان چه زمانی برگزار می شود، گفت: طی صحبتی که با آقای فرامرز خودنگاه داشتم، بنا شده این مسابقات اواخر مهر یا اوایل آبان آغاز شود.

+ نوشته شده توسط مهران زرگری در شنبه پنجم مهر 1393 و ساعت 17:59 |

سلطانی: اولین دوره مسابقات قهرمانی فیزیک کشور برگزار می شود

سخنگوی فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام از برگزاری اولین دوره مسابقات فیزیک در ایران خبر داد و گفت: این رقابتها به مناسبت هفته تربیت بدنی و ورزش اول آبان در تهران برگزار می شود.

رضا سلطانی در گفتگو با سایت فدراسیون بدنسازی و پرورش ضمن بیان مطلب فوق اظهار داشت: این رقابتها با همکاری فدراسیون و هیات تهران در دو دسته قدی 178- و 178+ و طبق قوانین ifbb برگزار می شود.

مدیر سازمان تیم های ملی در پاسخ به این سئوال که نحوه شرکت در اولین دوره مسابقات فیزیک چگونه است، گفت: قرار بود این مسابقات در سطح استان تهران برگزار شود اما با تاکید رییس فدراسیون مقرر شد این پیکارها بصورت قهرمانی ازاد کشور انجام شود، بنابر این هر استان می تواند بهترین های خود را به این مسابقات اعزام کند.

سلطانی همچنین گفت: 25 مهر جلسه توجیهی داوران، مربیان و ورزشکاران برگزار می شود.

+ نوشته شده توسط مهران زرگری در سه شنبه یکم مهر 1393 و ساعت 18:12 |

در پنجاهیمن مستر المپیا
عباسپور فینالیست شد؛ فیل هیث برای چهارمین بار قهرمان

پنجاهمین دوره مستر المپیا در حالی با چهارمین قهرمانی متوالی فیل هیث به اتماو رسید که بیت اله عباسپورنماینده شایسته ایران با راهیابی به جمع فینالیست ها و کسب عنوان پنجمی دسته 212 پوندی به موفقیت بزرگی دست یافت.

به گزارش سایت فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام، در این رقابتها که صبح امروز به پایان رسید، بیت اله عباسپور در نخستین حضور خود در جمع 212 پوندی ها خود را فینال رساند و در نهایت با عنوان پنجمی پرونده اش بسته شد. در این رده فلکس لوییس از ولز برای سومین سال پی در پی به مقام قهرمانی رسید. کرویا و خوزه ریموندهر دو از برزیل به عناوین دوم و سوم دست یافتند. یاماگیشی از ژاپن در جای چهارم قرار گرفت. آرون کلارک از امریکا پایین تر از عباسپور جایگاه ششم را از آن خود کرد.

اما در رده سنگین وزن ها، فیل هیث چهارمین قهرمانی المپیای خود را جشن گرفت. کای گرین بار دیگر به مقام نایب قهرمانی رسید . شاون رودن همانند سال گذشته به مقام سوم رسید. دنیس ولف، دکستر جکسون و برانچ وارن مقام چهارم تا ششم را به خود اخنتصاص دادند.

مستر المپیا برزگترین و معتبرترین مسابقاتی است که در ادنسازی حرفه ای هر سال برگزار می شود و قهرمان علاوه بر جایزه قابل توجه ( 250 هزار دالاری) صاحب مجسمه ساندو می شود.

+ نوشته شده توسط مهران زرگری در دوشنبه سی و یکم شهریور 1393 و ساعت 19:53 |

در روز رونمایی از چهره های جدید؛
برترین های مسابقات مقدماتی قوی ترین مردان معرفی شدند

با برگزاری رقابتهای مقدماتی قوی ترین مردان، 11 نفر جواز شرکت در مرحله نهایی این پیکارها را بدست اوردند.

به گزارش سایت فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام، در مسابقات مقدماتی قوی ترین مردان جهت گزینش برترین ها برای حضور در مرحله نهایی که روز جمعه در مجموعه ورزشی تازه تاسیس ایثار شهر جدید اندیشه برگزار شد، محسن مسن آبادی با کسب 69 امتیاز در 4 آیتم اسکوات تعادلی، حمل چمدان، غلتاندن لاستیک و سه گانه به عنوان نفر اول شناخته شد.

بر اساس این گزارش، پس از مسن آبادی، سعید باقر کاظمی با 67، بهرام اکبری با 66 امتیاز دوم وسوم شدند.

محمد عزت پور با 60، فرهاد شجاع با 58، رامین فرج پور با 56 و پیمان ماهری با 51 امتیاز عناوین چهارم تا هفتم را به خود اختصاص دادند.

فرشید همتی با 48، محمد امین معنوی با 44، نیما هدایتی با 41 و علی اسماعیلی با 38 امتیاز رتبه های هشتم تا یازدهم را از آن خود کردند.

فرامز خودنگاه ، رییس کمیته قوی ترین مردان که کار نظارت بر مسابقات روز جمعه را برعهده داشت، در مورد سطح کیفی رقابتها گفت: با اینکه دو سالی این رقابتها برگزار نشد و ورزشکاران دعوت شده بدلیل ضیق وقت با امادگی کامل در این مسابقات حضور پیدا نکردند اما با این شرایط، سطح کیفی رقابتها فراتر از انتظار بود. من فکر می کنم سطح فنی مرحله نهایی مسابقات قوی ترین مردان که سعی خواهیم کرد برگزاری ان را حداکثر آبان ماه به اتمام برسانیم، از سالهای گذشته هم بالاتر باشد.

خودنگاه در ادامه اظهار داشت: خوشحالم امروز چهره های جدیدی را می بینم که با انگیزه کار می کنند، چهره هایی که می توانند در سطح جهانی هم حرفهای زیادی برای گفتن داشته باشند.

رییس کمیته قوی ترین مردان در پاسخ به این سئوال که مرحله نهایی که قرار است از طریق نمایش خانگی پخش شود، با حضور چند ورزشکار برگزار می شود، گفت: همانطور که قبلا گفتم مرحله پایانی 12 ورزشکار برتر حضور خواهند داشت. علاوه بر 11 برگزیده مسابقات روز جمعه، فدراسیون از مسلم دارابی هم دعوت خواهد کرد تا در این رقابتها شرکت کند. دارابی به دلیل اینکه قهرمان آخرین دوره مسابقات قوی ترین مردان است، از انتخابی ها معاف شده است.

وی افزود: علاوه بر 11 نفر برتر مسابقات مقدماتی و مسلم دارابی، از مجتبی محمدزاده، وحید رمضانی، نعمت جلالی، حسین پاک نژاد و محمد پارسا (نفرات دوازدهم تا پانزدهم مسابقات روز جمعه) خواستیم به عنوان نفرات ذخیره آمادگی خود را حفظ کنند تا در صورتی که هر یک از نفرات برگزیده قادر به حضور در مسابقات نشوند، جایگزین آنها شوند.

خود نگاه در پایان از مهندس سعید خانپور، شهردار، مهندس سرآبادانی رییس شوراسی اسلامی شهر و اعضای شورای اسلامی شهر اندیشه بخصوص حسین تاجیک رییس کمیسیون ورزش این شورا و مهندس عبدالوند رییس اداره ورزش و جوانان شهریار بدلیل حمایت خود در راه برگزاری مسابقات قوی ترین مردان تقدیر و تشکر کرد.

+ نوشته شده توسط مهران زرگری در دوشنبه سی و یکم شهریور 1393 و ساعت 19:52 |

فدراسیون بدنسازی برگزار می‌کند
اولین دوره کلاس مربیگری درجه 3 بدنسازی ویژه بانوان

فدراسیون بدنسازی جمهوری اسلامی ایران اولین دوره کلاس مربیگری درجه 3 ویژه بانوان را برگزار می‌کند.

به گزارش سایت فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام، این دوره آموزشی به صورت تئوری و تخصصی برگزار خواهد شد و تنها افرادی مجوز حضور به دوره تخصصی را اخذ می‌کنند که بتوانند نمره قبولی در دوره تئوری را کسب کنند.
در پایان دوره آموزش مربیگری درجه 3 بانوان، گواهینامه رسمی فدراسیون بدنسازی و کارت مربیگری برای قبول شدگان در آزمون صادر خواهد شد.

علاقمندان و بانوان ورزشکار رشته بدنسازی برای حضور در این دوره از کلاس‌ مربیگری تا تاریخ 5 مهرماه فرصت دارند نسبت به ثبت نام و ارائه مدارک خود اقدام نمایند.

مدارک مورد نیاز برای حضور در این دوره آموزشی به شرح زیر است:
*داشتن حداقل مدرک تحصیلی دیپلم (ارائه کپی برابر اصل)
*پرداخت مبلغ 2 میلیون ریال معادل 200هزار تومان به شماره حساب 0106361522005 بانک ملی (هزینه کلاس تئوری)
*ارائه گواهینامه عکس‌دار سلامت پزشکی (جهت تایید توانایی جسمانی)
* چهار قطعه عکس 4×3 پرسنلی پشت نویسی شده تمام رخ.
* کپی برابر اصل : صفحه اول شناسنامه- کارت ملی (پشت و رو)
*کپی کارت بیمه ورزشی(دارای اعتبار در سال جاری)
*تمام مدارک کپی برابر اصل باید مورد تایید دفاتر اسناد رسمی باشد.

دانشجویان رشته تربیت بدنی با ارائه گواهی اشتغال به تحصیل با ذکر تعداد ترم گذرانده از حضور در دوره تئوری معاف خواهند شد.(دانشجویان ترم 5 مقطع کارشناسی تربیت بدنی و بالاتر نیازی به گذراندن دروس عمومی ندارند.)

ارائه گواهی اشتغال به تحصیل با ذکر تعداد ترم گذرانده جهت دانشجویان رشته تربیت بدنی جهت معافیت از دوره تئوری(دانشجویان ترم 5 مقطع کارشناسی تربیت بدنی و بالاتر نیاز به گذراندن دوره دروس عمومی را ندارند).

علاقمندان برای ثبت نام و کسب اطلاعات بیشتر می توانند با شماره تلفن 3643 772 0930 از ساعت 16 لغایت 20 تماس حاصل نمایند.

+ نوشته شده توسط مهران زرگری در دوشنبه سی و یکم شهریور 1393 و ساعت 19:50 |
خودنگاه: قوی ترین مردان باردیگر به خانه های مردم خواهد رفت

فرامرز خودنگاه با حکم ناصر پورعلی فرد، رییس فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام رییس کمیته قوی ترین مردان این فدراسیون شد.

فرامرز خودنگاه که روز پنج شنبه برای دیدن جلسه بازبینی فنی ورزشکاران بادی کلاسیک و پرورش اندام اعزامی به رقابتهای جهانی اسپانیا و برزیل به مجموعه ورزشی زیتون آمده بود، در گفتگوی کوتاه با سایت فدراسیون گفت: خوشحالم که پس از وفقه ای دوساله، همکاری ام را با فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام از سر گرفته ام و امیدوارم با کمک دوستان و دلسوزان واقعی رشته قوی ترین مردان بتوانیم با عبور از رکود بوجود آمده، این رشته را به جایگاه اصلی اش سوق دهیم و به خانه های مردم ببریم.

رییس کمیته قوی ترین مردان در پاسخ به این سئوال که آیا قرار است مسابقات قوی ترین مردان باردیگر در ایام نوروزی از تلویویزن پخش شود، گفت: صحبتهای مقدماتی شده اما هنوز قطعیت پیدا نکرده است. البته با هماهنگی های بعمل آمده فدراسیون قرار است فیلم مسابقات قوی ترین مردان از طریق ویدیوهای خانگی در پنج قسمت در اختیار علاقمندان بی شمار این رشته قرار بگیرد.

وی افزود: آخر هفته جاری با فراخواندن 30 ورزشکار برتر رشته قوی ترین مردان، پیکارهای انتخابی برگزار می شود تا در نهایت 12 نفر برای حضور در مرحله آخر مسابقات قوی ترین مردان که قرار است بصورت ویدیوی های خانگی پخش گردد، گزینش شوند. وی در مورد محل برگزاری این رقابتها گفت: هنوز محل برگزاری مسابقات گزینشی قطعیت پیدا نکرده است، اما این مسابقات یا در تهران یا در کرج برگزار خواهد شد.

فرامرز خودنگاه همچنین در خاتمه حرفهایش از برگزاری مسابقات قهرمانی قوی مردان کشور در دو دسته منها و به اضافه 105کیلو گرم خبر داد و گفت: با حمایت و برنامه ریزی رییس فدراسیون و همکاری همه اهالی این رشته، قوی ترین مردان بار دیگر به رشته مورد توجه مردم توجه تبدیل خواهد شد.

+ نوشته شده توسط مهران زرگری در سه شنبه بیست و پنجم شهریور 1393 و ساعت 10:21 |
پس از جلسه بازبینی فنی؛
تبریزی: با این ترافیک ستاره ها، فتح سکوهای جهان دور از دسترس نیست

عضو کمیته فنی فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام پس از جلسه بازبینی گفت: این پتانسیل و استعداد در بدنسازان ما وجود دارد که یکی از بهترین تیم ها را تشکیل دهیم و به قهرمانی جهان امیدوار باشیم.

علی تبریزی در گفتگو با سایت فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام پس از برگزاری اولین جلسه بازبینی فنی انتخابی تیم ملی ضمن ابراز رضایت از وضعیت ورزشکاران حاضر اظهار کرد: در رشته بادی کلاسیک در چند دسته این پتانسیل و استعداد وجود دارد که سکوهای جهانی را فتح کنیم، اما در یکی دو دسته قدی هم برای موفقیت در عرصه جهانی باید کار بیشتری صورت بگیرد.

عضو هیأت رئیسه فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام افزود: همزمان با مسابقات قهرمانی جهان که آذر ماه در اسپانیا برگزار می شود، بازیهای آسیایی ساحلی هم دو سه هفته قبل در تایلند پی گیری خواهد شد که مجبور هستیم برای حضور در این دو رویداد قاره ای و جهانی 2 تیم ملی تشکیل دهیم.

وی ادامه داد: نفرات اصلی را به بازی های آسیایی ساحلی اعزام می کنیم و تیم دیگر را راهی مسابقات قهرمانی جهان خواهیم کرد.

قهرمان اسبق پرورش اندام جهان خاطرنشان کرد: اکثر نفراتی که در جلسه بازبینی بادی کلاسیک حضور داشتند، قهرمانانی هستند که تجربه شرکت در مسابقات بین الملی را ندارند. البته در بعضی از دسته ها نفرات خوبی داریم و من به موفقیت این تیم امیدوار هستم.

تبریزی با اشاره به اینکه در جلسه بازبینی تیم ملی بزرگسالان پرورش اندام شاهد بدنهای خوبی بوده، اظهار کرد: به جرات می توانم بگویم تیم ایران با این پتانسیل فنی که در اکثر اوزان با ترافیک ستاره ها روبرو هستیم، می توان بهترین تیم را تشکیل داد و مدعی شماره یک قهرمانی جهان در برزیل باشیم.

کارشناس خبره فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام در ادامه گفت: با توجه به اینکه برزیل می تواند از مزایای میزبانی بهره بگیرد و یک دوره هم قهرمان جهان شده است خطر جدی برای کسب عنوان قهرمانی تیم ایران خواهد بود. البته بعضی از کشورهای اروپای شرقی مثل بلغارستان هم تیم خوبی دارند، ضمن اینکه تیم مصر را هم نباید تحت هیچ شرایطی دست کم گرفت.

عضو کمیته فنی فدراسیون در خصوص قانون جدید IFBB عنوان کرد: در قانون جدید اوزان تغییر کرده است. یک وزن حذف و یک دسته اضافه شده است، ضمن اینکه طبق قانون جدید هر کشور در 10 وزن می تواند 9 نماینده اعزام کند.

وی در پاسخ سوال به این سوال که برگزاری مرحله بعدی بازبینی و اعلام ترکیب نهایی تیم ملی چه زمانی است،گفت: دومین مرحله بازبینی فنی اواسط مهر ماه برگزار می شود و ترکیب نهایی و اسامی نفرات اعزامی به مسابقات قهرمانی جهان نیز در آن زمان اعلام خواهد شد.

قهرمان اسبق پرورش اندام جهان تاکید کرد: فرصتی تا اغاز مسابقات جهانی باقی نمانده است. اگر گزینش نهایی را به موقع انجام ندهیم به ورزشکاران از نظر روحی و فیزیکی فشار وارد می شود، به همین دلیل یک ماه و نیم قبل از شروع مسابقات تکلیف ورزشکاران را مشخص می کنیم.

علی تبریزی در پایان خاطر نشان کرد: بعد از نهایی ترکیب تیم ملی برای اردوهای آماده سازی برنامه ریزی خواهیم کرد و اردوها را شروع می کنیم.

+ نوشته شده توسط مهران زرگری در سه شنبه بیست و پنجم شهریور 1393 و ساعت 10:19 |
پس از رقابتی 5 روزه در یاسوج؛
قهرمانان ددلیفت کشور معرفی شدند

مسابقات ددلیفت قهرمانی کشور با معرفی تیم های برتر در یاسوج پایان یافت.

به گزارش سایت فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام، در این دوره از مسابقات 200 ورزشکار از 21 استان کشور به مدت 5 روز در سالن شهید پایدار یاسوج رقابت کردند که در پایان این نتایج یدست آمد:

در رده سنی نوجوانان، ورزشکاران چهارمحال وبختیاری اول شدند، تیم اصفهان دوم شد و ورزشکاران زنجانی نیز صاحب رتبه سوم شدند.

در رده سنی جوانان نیز تیم های چهارمحال وبختیاری ، اصفهان و کرمان به ترتیب اول ، دوم و سوم شدند .

در رده سنی بزرگسالان هم تیم های اصفهان الف ، اصفهان ب و کهگیلویه و بویراحمد عناوین اول ، دوم و سوم را به خود اختصاص دادند.

+ نوشته شده توسط مهران زرگری در سه شنبه بیست و پنجم شهریور 1393 و ساعت 10:15 |
11 برگزیده کمیته فنی در اردوی جهانی بادی کلاسیک

در پایان اولین مرحله بازبینی توسط کمیته فنی فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام، 11 نفر جواز ورود به اردوی آمادگی تیم ملی بادی کلاسیک اعزامی به رقابتهای جهانی 2014 اسپانیا را بدست آوردند.

به گزارش سایت فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام، اولین جلسه بازبینی فنی اعزامی های بادی کلاسیک به مسابقات قهرمانی جهان روز پنج شنبه (20 شهریور ماه) با جضور ناصر پورعلی فرد، رییس فدراسیون در مجموعه ورزشی زیتون برگزار و این نفرات مورد توجه کمیته فنی قرار گرفتند:

دسته قدی منهای 168 سانتیمتر: عرفان صیادی
دسته قدی منهای 171 سانتیمتر: مهدی پوانی، سید امیر موسوی و امید عزیزی
دسته قدی منهای 175 سانتیمتر: سجاد حیدری چگینی، مجتبی ارزشمند و سید مجید حسینی زاده
دسته قدی منهای 181 سانتیمتر: محمد مهدی رانی پور و محسن نوائی
دسته قدی به اضافه 181 سانتیمتر: شاهین فریدپور و علی شمس قمر

محمد نصیری، علی تبریزی، محمد علی عبدالهی، سامان سرابی، امید جبلی، حمید ملکی، محسن شاکری و رضا درویش اعضای کمیته فنی جلسه بازبینی بادی کلاسیک بودند.

یکی از میهمانان ویژه جلسه بازبینی امروز ، محمد نصیری یکی از اسطوره ای ورزش و قهرمان اسبق وزنه برداری المپیک و جهان بود که از ابندا تا انتهای جلسه بازبینی در آکادمی فدراسیون( مجموعه ورزشی زیتون) حضور داشت.

مسابقات بادی کلاسیک جهان اواخر آبان ماه در کشور اسپانیا برگزار می شود.

+ نوشته شده توسط مهران زرگری در دوشنبه بیست و چهارم شهریور 1393 و ساعت 20:21 |
برای حضور در مسابقات بزرگسالان جهان در در ریودوژانیرو برزیل؛
19 نفر به اردوی تیم ملی پرورش اندام فراخوانده شدند

با اتمام پایان اولین مرحله بازبینی فنی 19 نفر برای عضویت در تیم ملی بزرگسالان پرورش اندام اعزامی به مسابقات جهانی برزیل به اردوی آماده سازی فراخوانده شدند.

به گزارش سایت فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام، اولین جلسه بازبینی فنی تیم ملی بزرگسالان پرورش اندام اعزامی به مسابقات قهرمانی 2014 جهان روز پنج شنبه (20 شهریور ماه) با جضور ناصر پورعلی فرد، رییس فدراسیون در مجموعه ورزشی زیتون برگزار و نفرات ذیل در اوزان دهگانه به اردوی دعوت شدند:

وزن منهای 60 کیلو گرم: اکبر شیرخانی
وزن منهای 65 کیلو گرم: غلامرضا علیزاده
وزن منهای 70 کیلو گرم: امید سلیمانی و مهدی حیدری
وزن منهای 75 کیلو گرم:سجاد نیکنام و حسین کلاته
وزن منهای 80 کیلو گرم: بابک اکبرنیا و علی رستمی
وزن منهای 85 کیلو گرم: هادی چوپان
وزن منهای 90 کیلو گرم: خلیل اسدی، رضا کاکاوند و مرتضی مشایخ
وزن منهای 95 کیلو گرم: رضا باقرزاده و مهدی عیاری
وزن منهای 100 کیلو گرم: حسن خسروی و رضا نوری آراء
به اضافه 100 کیلو گرم: اسحاق قویدل، مهدی سبزواری و علی اصغر کابلی

محمد نصیری، علی تبریزی، محمد علی عبدالهی، سامان سرابی، امید جبلی، حمید ملکی، محسن شاکری و رضا درویش اعضای کمیته فنی جلسه بازبینی پرورش اندام بودند.

یکی از میهمانان ویژه جلسه بازبینی امروز ، محمد نصیری یکی از اسطوره ای ورزش و قهرمان اسبق المپیک و وزنه برداری جهان بود که از ابندا تا انتهای جلسه بازبینی در آکادمی فدراسیون( مجموعه ورزشی زیتون) حضور داشت.

مسابقات پرورش اندام بزرگسالان جهان اواخر آبان ماه در ریودوژانیرو برزیل برگزار می شود.

+ نوشته شده توسط مهران زرگری در دوشنبه بیست و چهارم شهریور 1393 و ساعت 20:18 |
وطن دوست نایب رییس بانوان فدراسیون بدنسازی شد

طی حکمی از سوی ناصر پورعلی فرد، رییس فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام نایب رییس بانوان این فدراسیون منصوب شد.

به گزارش سایت فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام، در حکم صادره برای مریم وطن دوست چنین آمده است:

با استعانت از خداوند منان و به استناد ماده 8 اساسنامه فدراسیونهای ورزشی آماتوری نظر به تعهد وتجارت به موجب این حکم سرکار عالیه را بعنوان نایب رئیس فدراسیون منصوب می نمایم تا در چهارچوب مفاد اساسنامه به انجام وظایف محوله اقدام نمائید .
1- برنامه ریزی برای کار با دستگاه در راستای تأمین آمادگی و تناسب جسمانی برای مخاطبین بطور همگانی
2- برنامه ریزی برای تربیت نیروی فنی مربی بدنسازی تخصصی رشته های مختلف ورزشی
3- برنامه ریزی برای تأمل با بخش بانوان سایر فدراسیونها در امر تربیت مربی امادگی جسمانی و بدنسازی
4- هماهنگی امور مربوط به بانوان استانها در راستای اهداف فدراسیون علی الخصوص آموزش همگانی

توفیق روزافزون جنابعالی را در راه خدمت به نظام مقدس جمهوری اسلامی و در اعتلای ورزش کشور از خداوند سبحان خواهانم .

نایب رییس بانوان فدراسیون بانوان دارای دکتری تربیت بدنی و علوم ورزشی گرایش فیزیولوژی قلب و عروق است و تاکنون شش عنوان کتاب علمی و آموزشی در حوزه تربیت بدنی از جمله کارآفرینی در ورزش، حقوق ورزشی، اصول و مبانی مربیگری پرورش اندام و.....تالیف کرده است.

+ نوشته شده توسط مهران زرگری در چهارشنبه دوازدهم شهریور 1393 و ساعت 17:13 |
برترین های ددلیفت باشگاههای استان اصفهان معرفی شدند

در پایان مسابقات قهرمانی ددلیفت باشگاههای اصفهان تیم های برتر چهار رده سنی نوجوانان، جوانان، بزرگسالان و پیشکسوتان معرفی شدند.

به گزارش سایت فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام و به نقل از هیات استان اصفهان، در این مسابقات که با حضور 30 تیم به میزبانی شهرستان مبارکه و در مجموعه ورزشی 22 بهمن برگزار شد در رده سنی نوجوانان هیات بدنسازی و پرورش اندام شهرضا با 58 امتیاز به مقام نخست دست یافت. و تیم های مبارکه با 48 و اباصالح کاشان با 43 امتیاز دوم و سوم شدند.

در رده جوانان مقام قهرمانی به تیم اباصالح کاشان رسید که صاحب 57 امتیاز شد. تیم های ستارگان مبارکه و تختی درچه به ترتیب با 45 و 41 امتیاز دوم و سوم شدند.

مقام قهرمانی رده سنی بزرگسالان مسابقات ددلیفت باشگاههای اصفهان را تیم میزبان یعنی مبارکه از آن خود کرد. مبارکه برای قهرمانی 60 امتیاز بدست اورد. تیم های شهرضا و ستارگان مبارکه با 48 و 42 امتیاز عناوین دوم و سوم را به خود اختصاص دادند.

در رده پیشکسوتان تیم مردان آریایی با 118 امتیاز اول شد و دو تیم اصفهانی اکسیژن و توان نیز به ترتیب با 100 و 51 امتیاز روی سکوی دوم و سوم ایستادند.

در پایان این رقابتها به نفرات اول تا سوم حکم و مدال و تیم ها اول تا سوم هم جام قهرمانی اهدا شد. کادر اجرایی مسابقات نیز با اهدا تندیس مورد تجلیل قرار گرفتند.

+ نوشته شده توسط مهران زرگری در چهارشنبه دوازدهم شهریور 1393 و ساعت 17:5 |
فدراسیون بدنسازی برگزار می کند؛ 17 سمینار در نیمه دوم سال 93

کمیته آموزش و تحقیقات فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام فهرست سمینارهای اموزشی که قرار است در نیمه دوم سال 1393 برگزار شود را اعلام کرد.

به گزارش سایت فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام، در نیمه دوم سالجاری 17 سمینار آموزشی در دستور کار فدراسیون قرار گرفته است که عناوین آن به این شرح است:

1- سمینار آموزشی مکمل های غذایی در پرورش اندام
2- سمینار آموزشی ناهنجاریها و حرکات اصلاحی در پرورش اندام
3- سمینار آموزشی تغذیه ویژه در پرورش اندام
4- سمینار آموزشی فیگورمبانی داوری در پرورش اندام و بادی کلاسیک
5- سمینار آموزشی فیزیولوژی و علم تمرین ویژه آقایان و بانوان به طور مجزا
6- سمینار آموزشی کار بادستگاه ویژه بانوان
7- سمینار آموزشی حرکت شناسی در پرورش اندام
8- سمینار آموزشی ملاحضات طبی در تمرینات قدرتی
9- سمینار آموزشی طراحی سیکل های سالیانه تمرین با وزنه ویژه آقایان و بانوان به طور مجزا
10- سمینار آنترپوستریکی
11- سمینار آموزشی آسیب های ورزشی ناشی از تمرینات با وزنه ویژه آقایان به طور مجزا
12- سمینار آموزشی تغذیه جهت افزایش یا کاهش وزن ویژه آقایان و بانوان به طور مجزا
13- سمینار آموزشی ماساژ در پرورش اندام
14- سمینار آموزشی سیستم های نوین تمرینی در پرورش اندام
15- سمینار آموزشی ماساژ در پرورش ا ندام
16- سمینار آموزشی روانشناسی
17- کارگاه TRX ویژه آقایان و بانوان

بر اساس این گزارش، هیاتهای استانی در صورت نیاز و تمایل به برگزاری هر یک از دوره های مذکور، می بایست درخواست های مکتوب خود را به فدراسیون اعلام تا نسبت به تعیین زمانبندی و برنامه ریزی سمینارهای مذکور اقدامات لازم صورت پذیرد.

+ نوشته شده توسط مهران زرگری در سه شنبه چهارم شهریور 1393 و ساعت 10:45 |

فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام برگزار می کند؛
اولین همایش پیکرتراشی و علم نوین بدنسازی عالی

فدر اسیون بدنسازی و پرورش اندام در نظر دارد اولین همایش "پیکرتراشی و علم نوین بدنسازی عالی" را اواسط شهریور ماه در تهران برگزار کند.

به گزارش سایت فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام، این همایش قرار است با همکاری کمیته آموزش فدراسیون و اداره ورزش و جوانان شهرری طی روزهای 13 و 14 شهریور ماه در سالن همایش های صدرا بیمارستان بقیه الله الاعظم واقع در خیابان شیخ بهایی جنوبی برگزار شود.

علاقمندان برای ثبت نام در اولین همایش پیکرتراشی و علم نوین بدنسازی نوین با تلفن 09376401321 تماس حاصل نمایند.

کمیته آموزش فدراسیون همچنین اعلام کرد شرکت در همایش مذکور دارای 50 امتیاز آموزشی فدراسیون می باشد.

+ نوشته شده توسط مهران زرگری در سه شنبه چهارم شهریور 1393 و ساعت 10:42 |

جام ستارگان خزر (کاسپین استارز) و جایزه 210 میلیونی

اولین دوره مسابقات جایزه بزرگ بادی کلاسیک و پرورش اندام جام ستارگان خزر (کاسپین استارز) با جایزه نقدی در گیلان برگزار خواهد شد.

مهران شفق پور، رییس هیات بدنسازی و پرورش اندام گیلان در گفتگو با سایت فدراسیون ضمن اعلام این خبر گفت: این رقابتها دوم آبان ماه در سالن شش هزار نفری شهرستان رشت برگزار خواهد شد با این توضیح که ورزشکاران در سه قد بادی کلاسیک و سه وزن 80- 90- و90+ کیلوگرم پرورش اندام به رقابت با یکدیگر خواهند پرداخت.

شفق پور درباره جایزه 210 میلیون ریالی این مسابقات هم اظهار داشت: تصمیم گرفتیم در قدم اول انگیزه سازی کنیم و قطعا در سالهای آتی تلاش می کنیم با کمک حامیان مالی این جوایز را افزایش دهیم. وی افزود: در مسابقات جام ستارگان خزربه نفرات اول مسابقات بادی و پرورش اندام نفری 20 میلیون رال تعلق خواهد گرفت، ضمن اینکه نفرات دوم و سوم به ترتیب 10 و 5 میلیون رال خواهند گرفت.

+ نوشته شده توسط مهران زرگری در سه شنبه چهارم شهریور 1393 و ساعت 10:39 |


رییس هیات بدنسازی و پرورش اندام کرمانشاه از برگزاری مسابقات پاورلیفتینگ قهرمانی کشور در هفته اول شهریور ماه در این استان خبر داد.

به گزارش سایت فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام مسابقات پاورلیفتینگ قهرمانی کشور طی روزهای چهارم تا هفتم شهریورماه در مجموعه تختی کرمانشاه برگزار خواهد شد.

شهاب هنرجو، رییس هیات بدنسازی وپرورش اندام کرمانشاه طی گفتگویی با سایت فدراسیون اظهار داشت: این رقابتها در چهار رده سنی نوجوانان، جوانان، بزرگسالان و پیشکسوتان برگزار می شود، ضمن اینکه کنگره آغازین مسابقات - برای رفاه حضار- طی ساعات 21 تا 23 سوم شهریورماه ، در تالار هادیان مجموعه آزادی برگزار می شود.

رییس هیات پرورش اندام و بدنسازی کرمانشاه با اعلام این مطلب که این استان با دو تیم در مسابقات شرکت می کند، افزود: با توجه به شرایط مطلوبی که ورزشکارانمان در هر دو تیم الف و ب دارند به نظر می رسد کرمانشاه دو تیم روی سکوی قهرمانی مسابقات داشته باشد. خوشبختانه همواره از مسابقات پاورلیفتینگ قهرمانی کشور استقبال شده است و پیش بینی می کنیم اکثر مدعیان میهمان ما باشند، پس باید انتظار دیدن مسابقاتی مهیج را داشته باشیم.

+ نوشته شده توسط مهران زرگری در سه شنبه چهارم شهریور 1393 و ساعت 10:38 |

نفرات برتر پرورش اندام کشور با قهرمانی تهران الف معرفی شدند

با معرفی برترین های اوزان دهگانه و مقام قهرمانی مسابقات پرورش اندام بزرگسالان کشور به پایان رسید.

به گزارش سایت فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام، در این دوره که با حضور 110 ورزشکار در سالن آزادی سنندج و با حضور ناصر پورعلی فرد رییس فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام، محمد نصیری و جلال نادمی نایب رییس و دبیر این فدراسیون برگزار شد، حاضرین در مسابقات در 10 وزن با یکدیگر به رقابت ردختند که در نهایت این نتایج بدست آمد.

در بخش تیمی پس از تیم تهران الف که با 91 امتیاز به مقام نخست دست یافت، تیم البرز با 80 و تهران با 75 امتیاز دوم و سوم شدند و تیم های مازندران و کردستان الف نیز در جایگاه چهارم و پنجم جدول رده بندی قرار گرفتند.

در بخش انفرادی عناوین اول تا سوم اینگونه رقم خورد:

وزن منهای 55 کیلو گرم:
1- حمید دریسی (خوزستان) 2- جاسم شریف زاده (کردستان الف) 3-رضا شکری(آزاد)

وزن منهای 60 کیلو گرم:
1- اکبر شیرخانی (مازندران) 2-فرشاد آقابابایی (گلستان) 3-وحید ساعی دهقان(تهران الف)

وزن منهای 65 کیلو گرم:
1- محمد عبدی(کردستان الف) 2- ایمان صفایی(خراسان جنوبی) 3- رشید بلالی (تهران الف)

وزن منهای 70 کیلو گرم:
1- مهدی حیدری (تهران ب) 2- علی رودبارکی (تهران الف) 3- امید کریمی (البرز)

وزن منهای 75 کیلو گرم:
1- مهدی احمدی(البرز) 2- حسین کلاله ( تهران ب) 3- امراله کدخدا (خوزستان)

وزن منهای 80 کیلو گرم:
1- محسن مکتوبیان (اصفهان) 2- هادی نصرت آبادی(کرمان) 3-رضا محمد (تهران الف)

وزن منهای 85 کیلو گرم:
1- اصغر سهرابی (تهران الف) 2-نحندرضا خدایاری (البرز) 3- علی سهرابی (اصفهان)

وزن منهای 90 کیلو گرم:
1- مرتضی مشایخ (تهران الف) 2- رضا کاکاوند (تهران الف) 3-شهرام یعقوبی (تهران ب)

وزن منهای 100 کیلو گرم:
1- رضا نوری آرا (البرز) 2- محمد محمدی (تهران ب) 3- علی رضایی فر(البرز)

وزن به اضافه 100 کیلو گرم:
1- اسحاق قویدل (مازندران) 2-مهدی سبزواری (خراسان رضوی) 3- کریم شاهرخی (کردستان الف)

+ نوشته شده توسط مهران زرگری در شنبه بیست و پنجم مرداد 1393 و ساعت 17:52 |

 شرایط مسابقات قهرمانی پرورش اندام و بادی کلاسیک کشور تشریح شد

نایب رییس فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام برنامه مسابقات قهرمانی بادی کلاسیک و پرورش اندام کشور که از چهارشنبه 22 مردادماه به مدت سه روز در سالن آزادی سنندج برگزار می شود را تشریح کرد.

طبق اعلام محمد نصیری این رقابتها از روز چهارشنبه با وزن کشی آغاز می شود و صبح روز پنجشنبه با مسابقات پرورش اندام جوانان در دو وزن 75- و 75+ کیلو گرم و پیشکسوتان در رده های سنی 40-49،50-59 و 60 سال به بالا استارت خواهد خورد.

نصیری در گفتگو با سایت فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام توضیح داد: "بعد از ظهر پنج شنبه مسابقات بادی کلاسیک در 5 دسته برگزار خواهد شد و این حسن ختام رقابتها در روز نخست خواهد بود."

در ادامه ورزشکاران 5 وزن نخست پرورش اندام یعنی اوزان 55-،60-،65-،70- و75- صبح جمعه به رقابت با یکدیگر خواهند پرداخت، ضمن اینکه مسابقات اوزان 80-،85 -،90 -، 100- و100+ کیلوگرم بعداظهر همان روز انجام می شود."

نایب رییس فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام ازچگونگی شرایط حضور نفرات برتر در جلسات بازبینی هم خبر داد:" طبق تصمیمی که اخذ شده، نفرات اول تا سوم اوزان سبک مسابقات کردستان به جلسه بازبینی کمیته فنی که 5 شهریورماه برگزار می شود دعوت خواهند شد. البته در این اوزان نفرات چهارم و پنجم نیز با صلاحدید کمیته فنی شانس دعوت دارند. در اوزان سنگین هم نفرات اول مستقیما به جلسه بازبینی دعوت می شوند، اما نفرات دوم تا پنجم باید ومنتظر نظر کمیته فنی بمانند."

گفتنی است بنا به گفته نایب رییس فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام 62 مرد منتخب کمیته فنی در مسابقات کشوری اسفند ماه اصفهان و مدال آوران مسابقات آسیایی 2014 سریلانکا، مسابقات آسیایی و جهانی 2013 قزاقستان و مراکش، رقابتهای قهرمانی بادی کلاسیک جهان اتریش 2013 و جوانان و پیشکسوتان جهان در مغولستان 2013 هم از جمله حاضرین در جلسه بازبینی 5 شهریور خواهند بود.

+ نوشته شده توسط مهران زرگری در چهارشنبه بیست و دوم مرداد 1393 و ساعت 10:18 |

کرمانشاه میزبان مدعیان قهرمانی پرس سینه با لوازم باشگاههای کشور

 

مسابقات پرس سینه با لوازم قهرمانی باشگاههای کشور در رده های سنی نوجوانان، جوانان، بزرگسالان و پیشکسوتان به میزبانی مجموعه ورزشی امام خمینی (ره) کرمانشاه روز جمعه بیست و چهارم مرداد ماه آغاز می شود.

علی شایان دبیر کمیته پاورلیفتینگ در گفتگو با سایت فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام ضمن اعلام این خبر اظهار داشت: "استانها برای شرکت تیم شان در این مسابقات که چهار روز بطول می انجامد، محدودیت ندارند."

شایان افزود: جلسه فنی رقابتهای مذکورعصر روز جمعه با حضور سرپرستان و مربیان تیم ها برگزار می شود.

دبیر کمیته پاورلیفتینگ فدراسیون بدنسازی درخصوص اوزان و رده های سنی مسابقات این رقابتها گفت:" مسابقات بزرگسالان در اوزان 59-، 66-، 74-، 83-، 93-105، -120- و120+ کیلو گرم برگزار خواهد شد، ضمن اینکه نوجوانان و جوانان در وزن 53 به رقابت با یکدیگر خواهند پرداخت."

 
+ نوشته شده توسط مهران زرگری در چهارشنبه بیست و دوم مرداد 1393 و ساعت 10:16 |

به گزارش روابط عمومی فدراسیون بدنسازی‌ و پرورش اندام ایران،‌رقابت‌های قویترین مردان ایران،‌قهرمانی باشگاه‌های کشور توسط کمیته قویترین مردان فدراسیون برگزار می‌شود.

 

به گزارش روابط عمومی فدراسیون بدنسازی‌ و پرورش اندام ایران،‌رقابت‌های قویترین مردان ایران،‌قهرمانی باشگاه‌های کشور توسط کمیته قویترین مردان فدراسیون برگزار می‌شود.

با موافقت ناصر پور‌علی‌فرد رییس فدراسیون  دوره جدید رقابت‌های قویترین مردان ایران قهرمانی باشگاه‌های کشور در اوزان 105+ کیلوگرم و 105- کیلوگرم برگزار خواهد شد.

میزبان این دوره از رقابت‌ها به زودی توسط سایت فدراسیون اعلام خواهد شد

+ نوشته شده توسط مهران زرگری در سه شنبه سی و یکم تیر 1393 و ساعت 17:45 |

شرایط و مدارک مورد نیاز کلاس مربیگری درجه ۳ پاورلیفتینگ : ۱- شش قطعه عکس ۴*۳ ۲- کپی شناسنامه ۳-کپی کارت پایان خدمت ۴- کپی کارت ملی ۵- کپی مدرک تحصیلی ( حداقل دیپلم ) ۶- کپی کارت بیمه ورزشی ۷-فیش واریزی به مبلغ ۰۰۰ / ۰۰۰ / ۳ ریال به حساب ۰۱۰۹۸۲۸۸۱۹۰۰۳ به نام هیــأت بدنسازی و پرورش اندام استان خوزستان نزد بانک ملی شعبه کوی ملت. ۸- پوشه ۹- کپی کارنامه تئوری درجه ۳ ۱۰- عدم اعتیاد و سوء پیشینه لازم به ذکر است تمامی مدارک می بایست در دفترخانه های اسناد رسمی برابر با اصل گـردد . جهت اطلاعات بیشتر و هماهنگی میتوانید ( شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۱۷ الـی ۲۱ ) با کمیته آموزش و تحقیقات این هیـأت با شماره ۵۵۴۶۶۷۲ – ۰۶۱۱ تماس حاصل فرمایید .

+ نوشته شده توسط مهران زرگری در سه شنبه سی و یکم تیر 1393 و ساعت 17:39 |

                        مژده به علاقمندان رشته قویترین مردان استان زنجان

احتراما" بدینوسیله به اطلاع علاقمندان رشته قویترین مردان میرساند،کمیته قویترین مردان استان زنجان در نظر دارد در سال 1393 مسابقاتی را در این رشته در سطح استان زنجان،برگزار نماید.فلذا از علاقمندان بومی استان زنجان دعوت بعمل میآورد جهت ثبت نام و شروع تمرینات با مسئول کمیته مربوطه(بنده ی کمترین با شماره تلفن 09192414414)تماس حاصل فرمایند.

+ نوشته شده توسط مهران زرگری در پنجشنبه هشتم اسفند 1392 و ساعت 10:8 |

مسابقه پرورش اندام قهرمانی باشگاههای استان زنجان(گرامیداشت دهه فجر)18 بهمن1392

پیشکسوتان-جوانان-بزرگسالان

زمان: راس ساعت 15 روز جمعه مورخه 1392/11/18

مکان:سالن 6 هزار نفری مجموعه ورزشی انقلاب شهرستان زنجان

+ نوشته شده توسط مهران زرگری در پنجشنبه هفدهم بهمن 1392 و ساعت 15:10 |
ناصر پورعلیفرد با کسب اکثریت آرا ، رئیس فدراسیون شد


در روز 15 بهمن ماه 92 مجمع انتخاباتی رئیس فدراسیون در محل آکادمی ملی المپیک برگزار و آقای ناصر پورعلیفرد با کسب اکثریت آرا به مدت چهار سال بعنوان رئیس فدراسیون منصوب شدند..

این جلسه با حضور جناب آقای سجادی معاون محترم وزارت ورزش و جوانان و  دیگر اعضای مجمع راس ساعت 9:30 صبح آغاز شد...

پس از صحبتهای جناب آقای سجادی و کاندیداهای حاضر در جلسه، اخذ رای آغاز گردید که نتایج آن به شرح ذیل میباشد

ناصر پورعلیفرد: 21 رای

محمدرضا کاظمی آشتیانی: 12 رای

سید حسن افضلی: 3 رای

ذبیح الله میقانی :2رای

+ نوشته شده توسط مهران زرگری در چهارشنبه شانزدهم بهمن 1392 و ساعت 10:5 |
مسابقات ددلیفت بدون لوازم قهرمانی کشور-اسفند 92

نوجوانان-جوانان-بزرگسالان-پیشکسوتان

زمان:2لغایت 6 اسفند ماه 1392


مکان:استان تهران،اتوبان بعثت،مجموعه ورزشی مادران بعثت


کنگره فنی تمامی رده های سنی:2 اسفند برگزار میگردد

+ نوشته شده توسط مهران زرگری در دوشنبه هفتم بهمن 1392 و ساعت 16:59 |

 مسابقات پرس سینه با لوازم استان زنجان-بهمن 92

  نوجوانان-جوانان-بزرگسالان-پیشکسوتان


زمان:25 بهمن 1392

مکان: سالن هندبال مجموعه ورزشی انقلاب

کنگره فنی:24 بهمن 92

شروع مسابقه: راس ساعت 10 صبح

+ نوشته شده توسط مهران زرگری در یکشنبه بیست و دوم دی 1392 و ساعت 18:46 |

بخشنامه مسابقات پرس سینه با لوازم کشور-اسفند 92

باسلام

     احتراماً ، باستحضار میرساند مسابقات پرس سینه با لوازم قهرمانی باشگاههای کشور در رده های سنی نوجوانان و جوانان و بزرگسالان و پیشکسوتان از تاریخ        11 الی 16 /92/12 با شرایط ذیل برگزار می گردد .

خواهشمند است نسبت به آماده سازی و اعزام تیمها به این مسابقات اقدام مقتضی را مبذول فرمائید .

آدرس محل مسابقات :

استان خوزستان اهواز خیابان دوپاستوریزه مجموعه ورزشی شهید لرکی شرکت ملی حفاری ایران .

1-   مسابقات طبق قوانین فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام برگزار میگردد .

2-  مسابقات در سطح باشگاههای کشور می باشد و هر استان با هر تعداد تیم دارای معرفی نامه از هیئت مربوطه می تواند حضور داشته باشد ، در صورت عدم وجود باشگاه ها جهت اعزام تیم می توان تیم را به نام اداره کل یا هیئت آن استان اعزام نمود .

3-  ارائه شناسنامه عکس دار غیر مخدوش ، کارت بیمه ورزشی معتبر و کارت ملی در هنگام وزن کشی الزامی است و برای پیشکسوتان شناسنامه بدون کبر سن و گواهی سلامت از پزشک الزامی است و نوجوانان و جوانان نیز دارای شناسنامه بدون صغل سن باشند .

4-  کنگره فنی مسابقه رأس ساعت 20 روز 92/12/11 در محل سالن مسابقات برگزار می گردد و حضور مربی و یا سرپرست تیمها در این کنگره با به همراه داشتن اسامی ورزشکاران الزامی می باشد . مبلغ ورودیه 500.000 ریال می باشد .

5-   هزینه اسکان و تغذیه به عهده تیمهای شرکت کننده می باشد .

6-  لازم به ذکر است برای نخستین بار جهت رفاه حال تیمهای شرکت کننده ، کنگره فنی تمام رده های سنی در یک روز ( 92/12/11 ) برگزار میگردد .

7-  مسابقات کلیه رده های سنی در اوزان 59-66-74-83-93-105-120-120+ برگزار خواهند شد فقط در رده سنی بالای 70 سال ورزشکاران بصورت وزن آزاد شرکت خواهند کرد . دسته وزنی 53 کیلوگرم فقط مخصوص رده سنی نوجوانان و جوانان است .

8- رده های سنی پیشکسوتان بدین شرحند :

الف : رده سنی 40-49 سال متولدین 1343-1352

ب : رده سنی 50-59 سال متولدین 1333- 1342

ج :  رده سنی 60-69 سال متولدین 1323-1332

د :  رده سنی 70 سال به بالا متولدین 1322 به پائین

 

9-  برای حضور در رده سنی نوجوانان متولدین سالهای 1374 الی 1378 و رده سنی جوانان 1369 الی 1373 می توانند شرکت کنند .

10     - از حضور ورزشکارانی که دارای آرایش مو و چهره خلاف شئونات می باشند جلوگیری بعمل می آید .

11     تعداد و زمان روزهای مسابقه باتوجه به تعداد ورزشکاران شرکت کننده در مسابقات قابل تغییر می باشد .

تذکر :

ضمناً جهت اطلاعات بیشتر می توانید با آقایان عباس مولادبیر ، رئیس محترم کمیته پرس سینه با لوازم (09166047228 ) فضل اله بخشی ، رئیس محترم کمیته برگزاری مسابقات ( 09191164992 ) تماس حاصل فرمائید ./ل

غلامرضا پارسا

سرپرست فدراسیون

+ نوشته شده توسط مهران زرگری در پنجشنبه پنجم دی 1392 و ساعت 16:30 |

بخشنامه مسابقات پاورلیفتینگ با لوازم کشور-بهمن 92

با سلام

     احتراماً ، باستحضار میرساند مسابقات پاورلیفتینگ با لوازم قهرمانی باشگاههای کشور به مناسبت دهه مبارک فجر در رده های سنی نوجوانان و جوانان و بزرگسالان و پیشکسوتان از تاریخ 12الی 18 /92/11 با شرایط ذیل برگزار می گردد .

خواهشمند است نسبت به آماده سازی و اعزام تیمها به این مسابقات اقدام مقتضی را مبذول فرمائید .

آدرس محل مسابقات :

استان خوزستان – اهواز خیابان دوپاستوریزه – مجموعه ورزشی شهید لرکی شرکت ملی حفاری ایران .

1- مسابقات طبق قوانین فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام برگزار میگردد .

2- مسابقات در سطح باشگاههای کشور می باشد و هر استان با هر تعداد تیم دارای معرفی نامه از هیئت مربوطه می تواند حضور داشته باشد ، در صورت عدم وجود باشگاه ها جهت اعزام تیم می توان تیم را به نام اداره کل یا هیئت آن استان اعزام نمود .

3- ارائه شناسنامه عکس دار غیر مخدوش ، کارت بیمه ورزشی معتبر و کارت ملی در هنگام وزن کشی الزامی است و برای پیشکسوتان شناسنامه بدون کبر سن و گواهی سلامت از پزشک الزامی است و نوجوانان و جوانان نیز دارای شناسنامه بدون صغرسن باشند .

4- کنگره فنی مسابقه رأس ساعت 20 روز 92/11/12 در محل سالن مسابقات برگزار می گردد و حضور مربی و یا سرپرست تیمها در این کنگره با به همراه داشتن اسامی ورزشکاران الزامی می باشد . مبلغ ورودیه 500000ریال       می باشد .

5- هزینه اسکان و تغذیه به عهده تیمهای شرکت کننده می باشد .

6- لازم به ذکر است برای نخستین بار جهت رفاه حال تیمهای شرکت کننده ، کنگره فنی تمام رده های سنی در یک روز ( 92/11/12 ) برگزار میگردد .

7- مسابقات کلیه رده های سنی در اوزان 59-66-74-83-93-105-120-120+ برگزار خواهند شد فقط در رده سنی بالای 70 سال ورزشکاران بصورت وزن آزاد شرکت خواهند کرد . دسته وزنی 53 کیلوگرم فقط مخصوص رده سنی نوجوانان و جوانان است .

8- رده های سنی پیشکسوتان بدین شرحند :

الف : رده سنی 40-49 سال متولدین 1343-1352

ب : رده سنی 50-59  سال متولدین 1333- 1342

ج : رده سنی 60-69 سال متولدین 1323-1332

د : رده سنی 70 سال به بالا متولدین 1322 به پائین

9- برای حضور در رده سنی نوجوانان متولدین سالهای 1374 الی 1378 و رده سنی جوانان 1369 الی 1373 می توانند شرکت کنند .

10 - از حضور ورزشکارانی که دارای آرایش مو و چهره خلاف شئونات می باشند جلوگیری بعمل می آید .

11 – تعداد و زمان روزهای مسابقه باتوجه به تعداد ورزشکاران شرکت کننده در مسابقات قابل تغییر می باشد .

تذکر :

ضمناً جهت اطلاعات بیشتر می توانید با آقایان ضیاء حمیدی ، رئیس محترم کمیته پاورلیفتینگ با لوازم ( 09163112151 ) یا فضل اله بخشی ، رئیس محترم کمیته برگزاری مسابقات ( 09191164992 ) تماس حاصل فرمائید ./ل

 

غلامرضا پارسا

سرپرست فدراسیون

+ نوشته شده توسط مهران زرگری در پنجشنبه پنجم دی 1392 و ساعت 16:29 |

آیتم ها و آئین نامه مسابقات قویترین مردان-1392


ادامه مطلب
+ نوشته شده توسط مهران زرگری در سه شنبه بیست و ششم آذر 1392 و ساعت 16:51 |
اطلاعیه فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام کشور


احتراما به اطلاع میرساند با توجه به گزارشات رسیده ، اشخاصی نسبت به اخذ وجه از ورزشکاران پاورلیفتینگ به منظور حضور در مسابقات در کشور فیلیپین اقدام مینمایند .

به اطلاع میرساند اقدام مربوطه بر خلاف مقررات بوده و اعزام فوق الذکر مورد تایید وزارت ورزش وجوانان و فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام نمیباشد .

دکتر محمد رضا کاظمی آشتیانی

سرپرست فدراسیون

+ نوشته شده توسط مهران زرگری در سه شنبه بیست و ششم آذر 1392 و ساعت 16:39 |
برگزاری مسابقه تک لیفت قهرمانی باشگاههای استان زنجان-اسفند92 شهرستان صائین قلعه

شرایط شرکت در مسابقه

1 - مسابقات راس ساعت 11 صبح روز جمعه مورخه 92/12/2 ،در سالن ورزشی شهدا ،برگزار خواهد شد.

2- مسابقات در سطح باشگاه های استان زنجان برگزار خواهد شد و هر باشگاه از هر شهرستان ،با هر تعداد تیم میتواند در این دوره از رقابتها شرکت نماید.

3- هر تیم متشکل از 8 ورزشکار،1 مربی  و یک سرپرست اعزام شود.

4 اوزان عبارتند از:59-66-74-83-93-105-120-120+ کیلو گرم .

5- اگر تیمی در هر وزن شرکت کننده نداشته باشد میتواند در اوزان دیگر دو نفر معرفی کند.

6 - کنگره فنی مسابقات ساعت 9 صبح روزجمعه مورخه 92/12/2 در محل دفتر سالن برگزار خواهد شد.(توضیح اینکه سرپرستان تیمهای شرکت کننده ملزم به شرکت در کنگره فنی می باشند.در غیر اینصورت از شرکت تیم مربوطه در مسابقات جلوگیری بعمل خواهد آمد).      

7- ارایه معرفی نامه از باشگاه مربوطه برای تیمهای شرکت کننده الزامی است.

8- هزینه ایاب و ذهاب و تغذیه بعهده تیمهای شرکت کننده می باشد.

9- ورودیه هر ورزشکار مبلغ 250000 ریال میباشد که هنگام نام نویسی در کنگره فنی دریافت می گردد(توضیح اینکه ورزشکاران فقط مجاز به شرکت در آن دسته وزنی هستند که در کنگره فنی، در آن دسته نام نویسی نموده اند).

10- ارائه شناسنامه عکسدار غیر مخدوش و کارت بیمه ورزشی و کارت ملی در هنگام وزن کشی برای کلیه ورزشکاران الزامی است .

11- ارفاق وزن:1 کیلو گرم.

12- ورزشکاران موظفند از دوبند ورزشی و پیراهن آستین کوتاه استفاده نمایند.

13- به نفرات اول تا سوم، مدال و حکم قهرمانی اهدا خواهد شد.

14- به تیمهای اول تا سوم، کاپ و حکم قهرمانی اهدا خواهد شد.

15- برای رده بندی تیمی ،امتیاز5 نفر برتر احتساب خواهد شد.

 *ضمنا" جناب آقای مهران زرگری،مسئول محترم کمیته ی پاورلیفتینگ و قویترین مردان هیأت با شماره تلفن09192414414 آماده پاسخگویی به سوالات می باشند.

+ نوشته شده توسط مهران زرگری در سه شنبه بیست و ششم آذر 1392 و ساعت 16:28 |

برگزاری مسابقه پاورلیفتینگ با لوازم قهرمانی باشگاههای استان زنجان(رده سنی آزاد) بمناسبت گرامیداشت دهه مبارک فجر -4بهمن92
 

شرایط شرکت در مسابقه

1 - مسابقات راس ساعت 10 صبح روز جمعه مورخه 92/11/4 ،در مجموعه ورزشی انقلاب ،برگزار خواهد شد.

2- مسابقات در سطح باشگاه های استان زنجان برگزار خواهد شد و هر باشگاه از هر شهرستان ،با هر تعداد تیم میتواند در این دوره از رقابتها شرکت نماید.

3- هر تیم متشکل از 8 ورزشکار،1 مربی  و یک سرپرست اعزام شود.

4 اوزان عبارتند از:59-66-74-83-93-105-120-120+ کیلو گرم .

5- اگر تیمی در هر وزن شرکت کننده نداشته باشد میتواند در اوزان دیگر دو نفر معرفی کند.

6 - کنگره فنی مسابقات ساعت 16-17/30 روز پنجشنبه مورخه 92/11/3 در محل دفتر هیات برگزار خواهد شد.(توضیح اینکه سرپرستان تیمهای شرکت کننده ملزم به شرکت در کنگره فنی می باشند.در غیر اینصورت از شرکت تیم مربوطه در مسابقات جلوگیری بعمل خواهد آمد).      

7- ارایه معرفی نامه از باشگاه مربوطه برای تیمهای شرکت کننده الزامی است.

8- هزینه ایاب و ذهاب و تغذیه بعهده تیمهای شرکت کننده می باشد.

9- ورودیه هر ورزشکار مبلغ 250000 ریال میباشد که هنگام نام نویسی در کنگره فنی دریافت می گردد(توضیح اینکه ورزشکاران فقط مجاز به شرکت در آن دسته وزنی هستند که در کنگره فنی، در آن دسته نام نویسی نموده اند).

10- ارائه شناسنامه عکسدار غیر مخدوش و کارت بیمه ورزشی و کارت ملی در هنگام وزن کشی برای کلیه ورزشکاران الزامی است .

11- ارفاق وزن:1 کیلو گرم.

12- ورزشکاران موظفند از دوبند ورزشی و پیراهن آستین کوتاه استفاده نمایند.

13- به نفرات اول تا سوم، مدال و حکم قهرمانی اهدا خواهد شد.

14- به تیمهای اول تا سوم، کاپ و حکم قهرمانی اهدا خواهد شد.

15- برای رده بندی تیمی ،امتیاز5 نفر برتر احتساب خواهد شد.

 *ضمنا" جناب آقای مهران زرگری،مسئول محترم کمیته ی پاورلیفتینگ و قویترین مردان هیأت با شماره تلفن09192414414 آماده پاسخگویی به سوالات می باشند.

+ نوشته شده توسط مهران زرگری در پنجشنبه بیست و یکم آذر 1392 و ساعت 16:13 |
رئیس کمیته پاور لیفنیگ منصوب شد

مهندس رفیع زاده مسئولیت کمیته پاور لیفتینگ را عهده دار شد

طی حکمی از سوی آقای دکتر کاظمی آشتیانی، مهندس رفیع زاده به سمت ریاست کمیته پاور لیفتینگ منصوب گردید.

+ نوشته شده توسط مهران زرگری در شنبه شانزدهم آذر 1392 و ساعت 16:55 |

محمد ذات پرور رئیس هئیت بدنسازی و پرورش اندام استان گیلان ، داور بین المللی و یکی از پیشکسوتان ارزنده پرورش اندام ایران دارفانی را وداع گفت .

بدین وسیله ضایعه فوت ایشان را به خانواده بزرگ پرورش اندام کشور تسلیت گفته و برای وی از درگاه احدیت طلب آمرزش می نماییم

+ نوشته شده توسط مهران زرگری در سه شنبه بیست و ششم شهریور 1392 و ساعت 17:10 |


رييس كميته پاورليفتينگ ايران تجمع و اعتراض پيشكسوتان و اهالي پرورش‌اندام را نسبت به عملكرد آشتياني (سرپرست فدراسيون) كارساز نمي‌داند و معتقد است با داد و بيداد و بي‌احترامي كاري درست نمي‌شود.

فرشيد سلطاني در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشي خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) ـ منطقه خوزستان ـ اظهاركرد: سطح مسابقات نسبتا خوب بود. البته به دليل اين‌كه ما رقابت‌هاي بخش بانوان و آقايان را جدا كرده بوديم تا با سياست‌هاي وزارت ورزش و جوانان سازگاري داشته باشد، چند كشور نتوانستند در اين رقابت‌ها شركت كنند؛ به همين دليل سطح مسابقات در حد عالي نبود.

وي ادامه‌داد: ازجمله اين كشورها قزاقستان بود كه اين كشور نيز چند كشور ديگر را مانند ازبكستان تحريم كرد كه در اين مسابقات شركت نكند؛ هر چند كه ازبكستان ورزشكاراني در سطح آن چنان خوب ندارد ولي به هر حال نبود اين كشورها سطح كيفي رقابت‌ها را پايين آورد.

رييس كميته پاورليفتينگ ايران بيان‌كرد: البته كشور هند نيز به دليل اين‌كه ورزشكاران دوپينگي داشت، معلق بود و فكر مي‌كنم حكم تعليق‌شان تا سال آينده ادامه داشته باشد. همچنين فدراسيون ايران زير چنين سوالي است و اگر شما وارد وب‌سايت رسمي فدراسيون جهاني شويد، مي‌بينيد كه ايران به دليل اين‌كه گزارشات تست‌هاي ضددوپينگ را نداده است، زير سوال است.

وي خاطرنشان‌كرد: هر فدراسيون بايد سالانه سه يا چهار گزارش ضددوپينگ بدهد و فدراسيون جهاني نيز بارها از ايران خواست كه اين گزارشات را تحويل دهيم ولي از سوي فدراسيون بدن‌سازي و پرورش‌اندام كشور و رييس كميته پاورليفتينگ آن كه خود من هستم، هيچ‌گونه گزارشي طي سال‌هاي 2012 و 2013 به دست آن‌ها نرسيد كه علت اين كار عدم حضور نادا (ستاد مبارزه با دوپينگ) است كه در هيچ يك از مسابقات ما حضور نداشت.

سلطاني در پاسخ به اين پرسش ‌كه باوجود چنين شرايطي ممكن است براي كشورمان مشكلي به وجود بيايد؟ گفت: خير، چرا كه اكنون فدراسيون پزشكي سيستم تست دوپينگ خود را به مسابقات فرستاده است و طي اين چند روزي كه در اين جا مسابقات آسيايي در حال برگزاري است چند نمونه تست دوپينگ در ايران براي اولين بار حين رقابت‌هاي پاورليفتينگ گرفته شده كه جواب آن چند ماه ديگر داده خواهد شد.

وي در ادامه درباره اعتراض جمعي از پيشكسوتان و اهالي پرورش‌اندام به عملكرد آشتياني (سرپرست فدراسيون) و تجمع آن‌ها روبه‌روي وزارت گفت: آشتياني يك سالي است كه سرپرست فدراسيون شده است و شش، هفت ماهي مي‌باشد كه به صورت فعال‌تر عمل مي‌كند و يكسري عملكردهاي خوب نيز داشته است اما به هر حال هر مديري يكسري عملكردهاي نامناسب نيز دارد كه به دليل عدم شناخت از آ‌ن سيستم است.

نايب‌رييس كميته پاورليفتينگ كنفدراسيون آسيا ادامه‌داد: باتوجه به اين‌كه من در اين جا درگير برگزاري مسابقات بودم، خيلي در جريان اين تجمع نيستم. البته خبري در اين راستا شنيدم ولي به نظرم تجمع اين افراد كارساز نخواهد بود چرا كه زماني يك سيستم مي‌تواند به موفقيت دست پيدا كند كه مدير آن سيستم از سوي مديرت كلان‌تر خود يا حمايت و يا كنار گذاشته شود.

وي عنوان‌كرد: به هر حال بايد با آشتياني صحبت شود چرا كه او هم حرف‌هايي براي گفتن دارد و درست نيست كه خيلي راحت درمورد ديگران قضاوت كنيم چرا كه آن چه ديده مي‌شود، با آ‌ن چه اتفاق مي‌افتد بسيار متفاوت است. به هر حال كساني كه تجمع كرده‌اند بايد بدانند كه با داد و بيداد و بي‌حرمتي به يكديگر كاري درست نمي‌شود.

سلطاني در ادامه با بيان اين‌كه بايد بگويم كه فدراسيون بدن‌سازي و پرورش‌اندام هيچ‌گونه فعاليتي براي پاورليفتينگ كشور انجام نداده است، گفت: اين فدراسيون به ويژه طي يك سال اخير هيچ كاري براي ماه انجام نداده است و شايد فعاليتي در حد پنج درصد داشته است.

وي بيان‌كرد: براي برگزاري مسابقات آسيايي نيز فدراسيون از ما حمايتي نكرد. البته فعاليت آن‌ها اين بود كه نامه‌اي درخصوص برگزاري اين رقابت‌ها به وزارت ورزش و جوانان نوشتند كه البته نامه نوشتن هم مهم نيست بلكه پيگيري آن مهم است.

نايب‌رييس كميته پاورليفتينگ كنفدراسيون آسيا افزود: هر ورزشكاري بايد حين وزن‌كشي براي شركت در اين مسابقات 500 يورو بابت برنامه‌اي كه فدراسيون جهاني دارد، پرداخت كند كه اكنون بسياري از اين بازيكنان اين مبلغ را پرداخت نكرده‌اند و از طرفي رييس فدراسيون از من خواسته است كه اگر امكان دارد بازيكنان اين مبلغ را پرداخت نكنند كه من هم به وي گفته‌ام من در جايگاهي نيستم كه به رييس فدراسيون جهاني بگويم كه اين پول را نگيرد. به هر حال به من گفته‌اند كه به رييس فدراسيون جهاني بگو كه اين پول را به ضمانت من پرداخت مي‌كنيم كه من هم به آن‌ها گفتم كه هر تعدادي كه پول نداشتند، آن‌ها را ضمانت مي‌كنم. حالا من فرشيد سلطاني يك شخص هستم، اگر رييس فدراسيون تغيير كند، تكليف من چيست؟ متاسفانه چنين مواردي از معضلات ما هستند.

وي اظهاركرد: بضاعت ورزش ما بسيار زياد است. من در هندوستان مسابقه داده‌ام و اين امكانات، محبت خوب مردم‌مان و حمايتي را كه در اين جا داريم، در آن جا نداشتيم اما دغدغه‌هاي ريزي را كه در اين جا داشتم، آ‌ن‌ها در هند نداشتند؛ آن‌ها كار گروهي‌شان بسيار عالي بود، در حالي كه ما اصلا كار گروهي بلد نيستيم.

سلطاني در ادامه با بيان اين‌كه بعد از پايان مسابقات آسيايي مصاحبه‌اي خواهم داشت و بيان مي‌كنم كه ديگر حاضر به همكاري با فدراسيون نيستم، گفت: امسال ما چند موفقيت بزرگ به دست آورديم ولي معضلات ما يكي، دو تا نيست و من دركل 10درصد از فعاليت‌ آشتياني رضايت دارم ولي از او بابت اين‌كه توانست ما را موفق كند تا مسابقات آسيايي را برگزار كنيم، تشكر مي‌كنم.

+ نوشته شده توسط مهران زرگری در شنبه بیست و یکم اردیبهشت 1392 و ساعت 10:9 |


فرشيد سلطاني، رييس كميته پاورليفتينگ ايران در گفت‌‌وگو با خبرنگار ورزشي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) منطقه‌خوزستان به قهرماني ايران در چهار رده سني مسابقات آسيايي پاورليفتينگ كه از 12تا 15 ارديبهشت‌ماه در ايران و به ميزباني اهواز برگزار اشاره كرد.وي گفت: در اين مسابقات و در بخش نوجوانان به ترتيب تيم‌هاي ايران، عراق و چين‌تايپه مقام‌‌هاي اول تا سوم را به خود اختصاص دادند.رييس كميته پاورليفتينگ ايران بيان‌كرد: همچنين تيم‌هاي ايران، عمان و فيليپين در رده سني جوانان عناوين اول تا سوم را كسب كردند.وي افزود: در رده سني بزرگسالان هم پس از ايران، تيم‌هاي چين‌تايپه و عمان در مكان‌هاي دوم و سوم جاي گرفتند.سلطاني ادامه‌داد: در رده سني A پيشكسوتان ايران قهرمان شد و تيم‌هاي عراق و مغولستان جايگاه‌هاي بعدي را به خود اختصاص دادند. در رده B اين بخش نيز پس از ايران، تيم‌هاي ژاپن و عراق دوم و سوم شدند و در رده C اين بخش به ترتيب ايران، ژاپن و تاجيكستان اول تا سوم شدند.

+ نوشته شده توسط مهران زرگری در شنبه بیست و یکم اردیبهشت 1392 و ساعت 10:6 |
قهرمان ارجمند جناب آقای امیر مصطفوی

احتراما" بدینوسیله کسب عنوان سومی مسابقات پاورلیفتینگ قهرمانی آسیا را در دسته 59 جوانان توسط جنابعلی را از صمیم قلب به شما و خانواده محترمتان به ویژه مربی دلسوز و متعهدتان آقای سعید نیکخواه تبریک و تهنیت عرض مینمایم.

                                                                                        با احترام/مهران زرگری

                                                          مسئول کمیته پاورلیفتینگ و قویترین مردان استان زنجان

+ نوشته شده توسط مهران زرگری در شنبه چهاردهم اردیبهشت 1392 و ساعت 15:36 |

ناصر صونباطی ، بدنساز مشهور حرفه ای و نایب قهرمان مستر المپیا در ۲۰ مارس ۲۰۱۳ در سن ۴۸ سالگی درگذشت . صونباطی که یکی از پرافتخارترین بدنسازان دهه نود میلادی بود ، از پدری مصری و مادری اهل صربستان در کشور آلمان به دنیا آمد . ناصر فارغ التحصیل رشته تاریخ ، علوم سیاسی و روانشناسی از دانشگاه آگسبورگ آلمان بود .

 

nasser-brianmoss

 

علت مرگ ناصر صونباطی نارسایی کلیوی و عفونت کلیه اعلام شده است .

صونباطی فعالیت های بدنسازی اش را از سال ۱۹۸۳ آغاز کرد و ۷ سال بعد به جمع حرفه ای ها پیوست . اوج کار وی در سال ۱۹۹۷ بود که می توانست قهرمان مستر المپیا شود اما داوران در حق کشی آشکار ، رای برتری را به دوریان یتس دادند. صونباطی ۲ سال بعد قهرمان آرنولد کلاسیک شد و تا سال ۲۰۰۵ هم در رقابت های حرفه ای حضور یافت . اما دو سه سال آخر عمر حرفه ای او ، با ناکامی وی همراه بود . او بدنسازی بود که نسبت به خیلی از مسایل جاری بدنسازی حرفه ای معترض بود و هیچ وقت این اعتراض را پنهان نکرد تا اینکه در ۲۰ مارس ۲۰۱۳ در سن ۴۸ سالگی چشم از جهان فرو بست

روحش شاد

+ نوشته شده توسط مهران زرگری در چهارشنبه بیست و هشتم فروردین 1392 و ساعت 17:18 |
تیم ددلیفت با تجهیزات جوانان استان زنجان مقام سوم قهرمانی کشور را به خود اختصاص داد

به گزارش سرپرست تیم اعزامی به مسابقات تک لیفت قهرمانی کشور که از تاریخ 25 لغایت 29 اسفند در شهرستان قم برگزار گردید،تیم جوانان استان زنجان با کسب 47 امتیاز توانست جایگاه سوم این رشته را به خود اختصاص دهد.برای تیم جوانان استان نفرات ذیل کسب امتیاز نمودند:

آقایان:

علی امینی- رده سنی نوجوانان -دسته 59 کیلوگرم،مقام اول

امیر مصطفوی- رده سنی جوانان- دسته 59 کیلوگرم ،مقام اول

علی اصغر بلوچ زاده- رده سنی جوانان - دسته 59 کیلوگرم،مقام دوم

میلاد بیگ رضایی- رده سنی جوانان- دسته 66 کیلوگرم-مقام اول

عبدالحمید شه کرم زهی- دسته 74 کیلوگرم-مقام اول

+ نوشته شده توسط مهران زرگری در جمعه دوم فروردین 1392 و ساعت 20:55 |
مرگ مت دووال ، بدنساز ۴۰ ساله ، خبرساز رسانه های تخصصی بدنسازی شد . جسد وی که هفته گذشته در اثر یک مرگ ناگهانی از دنیا رفت ، در حمام پیدا شد و این درحالی است که به طور شفاف و صریح ، علت مرگ این بدنساز پرسابقه اعلام نشده .


گفتنی است که مت دووال در آخرین مسابقه حرفه ای اش که در رقابت های آتلانتیک سیتی ۲۰۰۷ رقم خورد ۱۸۳ سانت قد و حدود ۱۱۸ کیلوگرم وزن داشت .

او از سال ۱۹۹۲ وارد رقابت های آماتوری NPC شد تا این که در سال ۲۰۰۳ با غلبه بر بدنسازانی همچون « بیل ویلمور، عمر دکارد ، سین آلان و … » ضمن کسب مقام قهرمانی دسته سنگین وزن ، عنوال اوورال را نیز تصاحب نمود و آغاز رقابت های حرفه ای اش از سال ۲۰۰۴ آغاز شد و در طول دوران حرفه ای اش فقط ۳ رقابت حرفه ای را تجربه نمود و بهترین مقامش عنوان سیزدهم آتلانتیک سیتی ۲۰۰۶ بود .

قابل ذکر است که مت دووال در سال های اخیر در رشته کشتی حرفه ای که در ایران تحت عنوان کشتی کچ ( کج ) معروف است فعالیت می نمود

+ نوشته شده توسط مهران زرگری در یکشنبه بیستم اسفند 1391 و ساعت 19:23 |

مسابقات پرس سینه قهرمانی باشگاههای کشور از 19الی24 اسفند 1391در ماهشهر خوزستان برگزار خواهد شد ورود نوجوانان وجوانان 19و ورود بزرگسالان وپیشکسوتان 21میباشد

+ نوشته شده توسط مهران زرگری در چهارشنبه شانزدهم اسفند 1391 و ساعت 21:20 |


مسابقات لیفت قهرمانی باشگاههای کشور از 25الی29 اسفند1391 در قم برگزار خواهد شد ورود نوجوانان وجوانان 25 و ورود بزرگسالان وپیشکسوتان 27 می باشد

+ نوشته شده توسط مهران زرگری در چهارشنبه شانزدهم اسفند 1391 و ساعت 21:17 |
قابل توجه علاقمندان رشته قویترین مردان استان زنجان

با توجه به اینکه به حمد الهی ،سالن تمرینات قویترین مردان هیات بدنسازی و پرورش اندام استان زنجان در مجموعه فرهنگی ورزش بعثت شهرستان زنجان با برخورداری از کلیه ی تجهیزات فنی و تمرینی قویترین مردان در حال افتتاح میباشد،بدینوسیله از کلیه باشگاهها و علاقمندان این رشته در سطح استان دعوت میگردد جهت انجام برنامه ریزی و تدوین زمانبندی ساعات تمرین ،آمادگی خود را به جناب آقای زرگری مسئول محترم کمیته پاورلیفتینگ و قویترین مردان استان به شماره تماس 09192414414 اعلام نمایند.

                                                                                                                                                 

+ نوشته شده توسط مهران زرگری در دوشنبه چهاردهم اسفند 1391 و ساعت 16:1 |

رئیس کنفدراسیون پاورلیفتینگ آسیا در ایران

آقای سوسومو یوشیدا با دعوت رئیس کمیته پاورلیفتینگ ایران آقای فرشید سلطانی جهت بازدید از امکانات جمهوری اسلامی ایران روز پنجشنبه 26بهمن وارد ایران شدند ومورد استقبال ریاست کمیته پاورلیفتینگ جمهوری اسلامی ایران وتعدادی از قهرمانان این رشته ورزشی قرار گرفتند وپس از استراحت کوتاهی وارد شهر اهواز محل برگزاری مسابقات پاورلیفتینگ قهرمانی باشگاههای کشور وهمچنین میزبان مسابقات پاورلیفتینگ قهرمانی آسیا2013شدند در این بازدید که به همت وتلاش مهندس فرشید سلطانی وپیگیریهای ایشان انجام گردید وبرای اولین باربود که یکی از سران پاورلیفتینگ آسیایی به ایران می آمد اقای یوشیدا به مدت دوروز ضمن بازدید از نحوه برگزاری مسابقات قهرمانی باشگاههای ایران از امکانات وتجهیزات باشگاه شرکت ملی حفاری ایران نیز بازدید کردند وضمن مطلوب دانستن نحوه برگزاری مسابقات پاورلیفتینگ کشوری در ایران وتوانمند بودن در اجرای خوب مسابقات عوامل اجرایی مسابقات کشوری را مورد تشویق خود قرار دادند ایشان همچنین از هتلهای استقرارتیمهای آسیایی - محل سالن مسابقه ا اتاق گرم واتاقهای مخصوص داوران وعوامل اجرایی وتست دوپینگ و...را مورد ارزیابی قرار دادن ونقطه نظرات خود را دراختیار گذاشتن امکانات مورد نیاز برای بهتر برگزار کردن مسابقات آسیایی اعلام کردند ومدیران باشگاه شرکت ملی حفاری ایران نیز قول همه گونه همکاری وآماده سازی ودراختیارگذاشتن همه امکانات مورد نیاز جهت مطلوب تر برگزار نمودن مسابقات تا مسابقات آسیایی 2013را دادند درروز شنبه نیز با اهدا تندیس شرکت ملی حفاری ایران به ایشان از طرف مدیران محترم این شرکت به تهران بازگشتند وجلسه ای نیز در فدراسیون بدنسازی وپرورش اندام با سرپرست محترم این فدراسیون داشتندوروز یکشنبه ایران را به مقصد ژاپن ترک کردند

+ نوشته شده توسط مهران زرگری در شنبه پنجم اسفند 1391 و ساعت 19:19 |

کسب مدال طلای رده سنی مستر 2 توسط پیشکسوت زنجانی در مسابقات پاورلیفینگ با لوازم قهرمانی کشور-اهواز بهمن 91

به گزارش سرپرست تیم اعزامی به مسابقات پاورلیفتینگ بالوازم قهرمانی کشور که از تاریخ 91/11/25 الی 91/12/2 در اهواز در حال برگزاری بود آقای جعفر جعفری از تیم پیشکسوتان استان توانست با مجموع 600 کیلوگرم در دسته وزنی120+ کیلوگرم رده سنی مستر2 ،گردن آویز طلا را به خود اختصاص دهد.

+ نوشته شده توسط مهران زرگری در شنبه پنجم اسفند 1391 و ساعت 19:5 |

کسب یک مدال طلا و برنز توسط پاوریستهای چوان زنجانی در قهرمانی کشور این رشته در اهواز-بهمن91

به گزارش سرپرست تیم اعزامی به مسابقات پاورلیفتینگ بالوازم قهرمانی کشور که از 25 بهمن سال جاری در اهواز در حال برگزاریست تیم جوانان استان زنجان با کسب یک مدال طلا توسط آقای امیر مصطفوی در دسته 59 کیلو گرم و یک گردن آویز برنز توسط حامد امیری در دسته 53 کیلو گرم به کار خود پایان داد.نکته قابل توجه اینکه آقای امیر مصطفوی توانست جواز شرکت در مسابقات آسیایی این رشته را که در سال آینده به میزبانی جمهوری اسلامی ایران خواهد بود را کسب نماید.

+ نوشته شده توسط مهران زرگری در یکشنبه بیست و نهم بهمن 1391 و ساعت 10:38 |

ترکیب تیم اعزامی استان زنجان به مسابقات پاورلیفتینگ با لوازم قهرمانی کشور اهواز مشخص شد.

به گزارش مسئول کمیته پاورلیفتینگ استان زنجان،افراد مشروحه ذیل جهت شرکت در مسابقات پاورلیفتینگ با لوازم قهرمانی کشور که از تاریخ 91/11/25 لغایت 91/12/2 در شهرستان اهواز برگزار خواهد شد ،معرفی گردیدند.

رده سنی نوجوانان:

آقایان

1- حسین بیات دسته وزنی 53 کیلو گرم

2- علی امینی دسته وزنی 59کیلوگرم

3- سعید سرخی دسته وزنی 59 کیلوگرم

4- جواد بیات دسته وزنی 74 کیلوگرم

5-مجتبی صادقی دسته وزنی93 کیلوگرم

رده سنی جوانان :

6- امیر مصطفوی دسته وزنی 59 کیلوگرم

رده سنی بزرگسالان:

7- سعید حقی دسته  وزنی74 کیلوگرم

8- سید مجید موسوی دسته  وزنی83 کیلو گرم

9- محمود امندی دسته وزنی 83 کیلو گرم

10- شهریار اسماعیلی دسته وزنی 93 کیلو گرم

سرپرست تیم اعزامی:آقای سعید نیکخواه

+ نوشته شده توسط مهران زرگری در دوشنبه بیست و سوم بهمن 1391 و ساعت 10:51 |


Powered By
BLOGFA.COM