زرگری: 201 مدال و جام قهرمانی حاصل چهار سال تلاش در  هیات گذشته استان زنجان

 

رئیس جدید  هیات بدنسازی و پرورش اندام استان زنجان گفت: حاصل تلاش این جانب بعنوان مسئول کمیته ی پاورلیفتینگ استان زنجان در هیات گذشته 190 مدال و 11 جام قهرمانی در رقابتهای کشوری بوده است.

مهران زرگری در گفتگو با سایت فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام در خصوص فعالیت های هیات در ایام دهه مبارک فجر اظهار کرد: در این ایام مبارک، علاوه برمسابقات پاورلیفتینگ ، پرس سینه با لوازم  و مچ اندازی قهرمانی باشگاه های استان زنجان، رقابتهای پرورش اندام جهت انتخاب برترین ها به منظور اعزام به رقابتهای این رشته نیز برگزار خواهد شد.
رئیس هیات بدنسازی و پرورش اندام زنجان افزود: در سالهای اخیر متاسفانه نتوانسته ایم با توجه به پتانسیل موجود در استان پیشرفت خوبی در رشته پرورش اندام داشته باشیم، اما در چهار سال گذشته استان زنجان موفق شد در رشته های پاورلیفتینگ و پرس سینه یک  عنوان سومی آسیا، 190 مدال کشوری و 11 کاپ کشوری بدست آورد.

مهران زرگری در پاسخ به این سوال که برنامه های استان در راستای قهرمان پروری چیست، عنوان کرد: برای رشد، شکوفایی و پویایی این رشته ورزشی برنامه های زیادی را پیش بینی کردیه ایم. برنامه ریزی اصلی مان  استعدادیابی  و سرمایه گذاری هر چه بهتر و بیشتر در رشته پرورش اندام خواهدبود. تا  پرورش اندام استان زنجان  نیز همانند  پاورلیفتینگ و پرس سینه در سطح کشور جایگاه خود را پیدا کند.

رئیس هیات بدنسازی و پرورش اندام زنجان با اشاره به این مطلب که اخلاق ورزشی در این رشته بسیار مهم است و باید رعایت شود، افزود: تعامل سازنده و کارآمد با فدراسیون، اداره کل ورزش و جوانان استان و زیر مجموعه ها حایز اهمیت می باشد و در بحث آموزش باید همگام با علم روز پیش برویم و برگزاری کلاس های آموزشی را در  تمام سطوح از اولویتهای این هیات خواهد بود.

مهران زرگری در پاسخ به این سوال که چه راهکاری برای  ورزش سالم بدون دوپینگ دارید، خاطر نشان کرد: در این خصوص برنامه های  علمی- فرهنگی متعددی خواهیم داشت.  برگزاری  سمینارهای متعدد پیرامون عوارض استفاده داروهای نیرو زا   نمونه ی کوچکی از کارهای ما در این زمینه خواهد بود.

رئیس هیات بدنسازی و پرورش اندام زنجان اظهار کرد: نظارت دقیق بر عملکرد باشگاه ها و مربیان از دیگر برنامه های استان است و برای اینکه این نظارت با موفقیت همراه باشد فقط هیأت مسئول نیست و اداره کل ورزش و جوانان هم باید جدی تر این مسئله را بررسی کند.

+ نوشته شده توسط مهران زرگری در شنبه چهارم بهمن 1393 و ساعت 19:37 |
 

به گزارش روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان زنجان جلسه  مجمع انتخاباتی هیئت بدنسازی و پرورش اندام استان زنجان با حضور ناصر پورعلی‌فرد رئیس فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام  برگزار گردید ؛ در ابتدای این جلسه علائی مقدم معاون ورزشی اداره کل  ضمن عرض خیر مقدم به همه مدعوین در این مجمع در خصوص وضعیت این رشته در استان گزارش مختصری  ارائه کرد ؛ ایشان با اشاره به اینکه  تعداد 81 باشگاه ورزش بدنسازی و پرورش اندام در زنجان فعال هستند و تاکنون نیز افتخارات خوبی را در سطوح مختلف کسب کرده اند. علائی ادامه داد:  بیش از 770 ورزشکار سازمان یافته در این رشته ورزشی زنجان تمرین می کنند که جا برای فعالیت به منظور جلب و جذب و افزایش شمار ورزشکاران در دو بخش آقایان و بانوان را در این رشته دور فرا تر از این آمار دانستند   
علایی مقدم افزود: در بعد همگانی ورزش بدنسازی و پرورش اندام نیز کارهای خوب صورت گرفته و باشگاه داران با ایجاد بسترهای لازم افراد بسیاری را جذب این رشته کرده اند که جای تقدیر دارد. در ادامه نامزده های انتخابات ریاست هیئت استان با ارائه برنامه های خود در هیئت مطالبی را عنوان داشتند؛ برای این مجمع انتخاباتی سه کاندید به نام‌های مهران زرگری، کریم شریفی و مهدی عباسی نام نویسی کرده بودند که مهران زرگری و مهدی عباسی برنامه‌های خود را برای اعضای مجمع تشریح کردند ؛ زرگری با بیان اینکه 25 سال سابقه حضور در ورزش دارم، گفت: بنده برنامه‌های خود را در چهار محور در نظر گرفته‌ام که اخلاق‌مداری، تعامل با اداره کل ورزش و جوانان و فدراسیون، توجه به آموزش و پرورش قهرمانان از محورهای این برنامه است.

عباسی دیگر کاندید این مجمع نیز تلاش در جهت بروز رسانی تجهیزات باشگاه‌ها، بالابر بردن سطح علمی داوران و مربیان، ایجاد اتحادیه باشگاه‌داران بدنسازی و نظارت بر باشگاه‌ها برای جلوگیری از استفاده غیر مجاز از مواد نیروزا را از جمله برنامه‌های خود برای این هیئت برشمرد.

 در ادامه این جلسه  و بعد از انجام رای گیری مهران زرگری با کسب 18 رای به مدت چهار سال به عنوان رئیس هیئت بدنسازی و پرورش اندام استان انتخاب شد. در پایان  سعید صفری رئیس قبلی این هیئت که در حال حاضر فرماندار ماهنشان می باشد عنوان کرد: از سال 89 این سمت را عهده دار بودم و برای رشد و شکوفایی و پویایی این رشته ورزشی در استان زنجان آنچه در توان داشتم دریغ نکردم.
سعید صفری افزود: هم اکنون هیات بدنسازی و پرورش اندام استان زنجان از بابت تجهیزات سخت افزاری و نرم افزاری کم و کسر ندارد و به حتم با تعیین رییس جدید شاهد پویایی هرچه بیشتر این رشته ورزشی باشیم.
وی اظهار کرد: زنجان از ورزشکاران مقتدر و توانمندی برخوردار است که به دفعات با حضور در رقابت های کشوری برای این استان افتخارآفرین شده اند و با ادامه این روند باید جایگاه ورزش بدنسازی و پرورش اندام این استان حفظ و ارتقا یابد.
ایشان در پایان ضمن تبریک به آقای زرگری ابراز امید واری کردند که شاهد موفقیتهای بیشتری در این رشته خواهیم بود و همچنان خود را از خانواده بزرگ ورزش کشور و استان زنجان می داند در ادامه ناصر پور علی فرد اتحاد و همدلی را از ارکان موفقیت در هیئتهای ورزشی برشمرد و از روند رو به جلو هیئت استان نیز تشکر کرد و به ارائه گزارشی از برنامه های فدراسیون پرداخت و از رسانه ها در شناساندن این رشته در آحاد جامعه یاری خواست و همه هیئتها و باشگاههای خصوصی را به رعایت اخلاق مداری و داشتن اماکن ورزشی پاک و سالم توصیه کرد

 
منبع: روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان زنجان
+ نوشته شده توسط مهران زرگری در پنجشنبه هجدهم دی 1393 و ساعت 9:28 |

مهران زرگری رئیس هیئت بدنسازی و پرورش اندام زنجان شد

شناسهٔ خبر: 2453527 چهارشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۳ - ۱۵:۳۲
زنجان-مجمع انتخابات هیئت بدنسازی و پرورش اندام زنجان با حضور رئیس فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام کشور در سالن کنفرانس اداره کل ورزش و جوانان استان زنجان برگزار شد.

به گزارش خبرنگار مهر، مجمع انتخابات هیئت بدنسازی و پرورش اندام زنجان ظهر چهارشنبه در سالن کنفرانس اداره کل ورزش و جوانان استان زنجان و با حضور اعضای مجمع هیئت در زنجان و مسئولان ورزش استان  و رئیس فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام  کشور برگزار شد.

در این انتخابات که با حضور 18 نفر از اعضای مجمع و دو کاندید برگزار شد، مهران زرگری با حداکثر آرا و با 18 رای به عنوان رئیس جدید هیئت بدنسازی و پرورش اندام استان زنجان انتخاب شد.

مهدی عباسی  و کریم شریفی نیز از کاندیدهای این سمت بودند که کریم شریفی قبل از شروع انتخابات انصراف داده بود.

معاون ورزش استان در این مراسم با اشاره به وضعیت این ورزش در استان ابراز کرد: در حال حاضر 81 باشگاه پرورش اندام در استان وجود دارد و خوشبختانه توانسته اند نیروهایی تربیت کنند که بر سکوهای جهانی قرار بگیرند.

وی تصریح کرد: 81 باشگاه فعال در زنجان 779 نیروی سازمان یافته دارند که باز هم جای کار دارد تا همه افرادی که در این رشته فعال هستند سازمان یابند.

علایی مقدم با اشاره به اینکه باشگاه داران زنجان بستری را فراهم کرده اند تا این ورزش در بعد همگانی فعال باشد بیان کرد: طبق مصوبات وزارت مساعدت هایی به این ورزش خواهد شد.

+ نوشته شده توسط مهران زرگری در پنجشنبه یازدهم دی 1393 و ساعت 9:57 |

هو
مدد زغیر تو ننگ است،یا علی مدد

احتراما بدینوسیله از کلیه ی عزیزانی که اینجانب را در احراز پست ریاست هیات پرورش اندام و بدنسازی استان زنجان،مورد لطف و محبت خود قرار دادند،نهایت تشکر و سپاس را دارم و امیدوارم به عنوان یک خادم ،بتوانم در رشد و شکوفایی هرچه بهتر و بیشتر این رشته ورزشی در سطح استان با یاری خداوند متعال و همکاری تک تک عزیزان ،موفق باشم.
                                                                                        با تقدیم احترام/مهران زرگری

+ نوشته شده توسط مهران زرگری در چهارشنبه دهم دی 1393 و ساعت 21:44 |

خودنگاه: فیملبرداری مرحله فینال مسابقات قویترین مردان آغاز شد

رئیس کمیته قویترین مردان از پخش خانگی این مسابقات خبر داد و گفت: فیلم برداری از مسابقات قوی ترین مردان آغاز شده و به مرحله فینال رسیده است.

فرامرز خودنگاه در گفتگو با سایت فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام اظهار کرد: فیلم برداری مرحله مقدماتی رقابت های قویترین مردان ایران به پایان رسید و در حال تصویر برداری رقابت بین نفرات راه یافته به مرحله فینال هستیم. این رقابت ها در شهر جدید اندیشه در حال ضبط است و در قالب 5 قسمت از طریق شبکه سینمای خانگی عرضه می شود.

وی در پاسخ به این سوال که آیا این مسابقات پخش تلویزیونی هم خواهد داشت یا خیر، گفت: به طور قطعی نمی توانم قول دهم، شاید پخش تلویزیونی هم داشته باشد.

رئیس کمیته قویترین مردان در ادامه افزود: استقبال از مسابقات بهتر از سال های گذشته است و کیفیت بالاتری دارد. محسن مسن آبادی، سعید باقر کاظمی، بهرام اکبری، محمد عزت پور، فرهاد شجاع، رامین فرج نژاد، پیمان ماهری پور، فرشید همتی، محمد امین معنوی، نیما هدایتی، علی اسماعیلی، مجتبی محمدزاده، وحید رمضانی، نعمت جلالی و مسلم دارابی 15 ورزشکار حاضر در این دوره از رقابت ها هستند.

خودنگاه با بیان این مطلب که داوری مسابقات بر عهده خودش است، گفت: حسن علیار به عنوان کمک داور من را همراهی می کند و آرش غفاری، مجید فغانی و سجاد سرآبادانی منشی های مسابقه قویترین مردان هستند. ورزشکاران در 10 آیتم مانند دوره های گذشته با یکدیگر رقابت خواهند کرد.

وی در پایان افزود: از ناصر پورعلی فرد رئیس فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام تشکر و قدردانی می کنم. سالهایی که پورعلی فرد در فدراسیون حضور نداشت برگزاری این رقابت ها لغو شده بود و با حضور دوباره ایشان این مسابقات جان تازه ای گرفته است.

+ نوشته شده توسط مهران زرگری در دوشنبه هشتم دی 1393 و ساعت 17:6 |

نایب رئیس بانوان سه هیات استانی منصوب شدند

طی احکام جداگانه ای از سوی روسای هیات استان سیستان و بلوچستان، کرمان و هرمزگان نواب رییس بانوان این هیاتها منصوب شدند.

به گزارش سایت فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام، با یشنهاد دکتر مریم وطن دوست نایب رئیس بانوان فدراسیون و طی احکامی از سوی روسای هیاتهای سیستان و بلوچستان، کرمان و هرمزگان، سیمین صفرزایی (سیستان و بلوچستان)، اعظم ابراهیمی (کرمان) و عشرت مسعودی (هرمزگان) جهت تصدی پست نایب رئیسی بانوان هیات های بدنسازی و پرورش اندام استان خود منصوب شدند.

+ نوشته شده توسط مهران زرگری در دوشنبه هشتم دی 1393 و ساعت 17:4 |

اولین سمینار روانشناسی ورزشی و دوپینگ برگزار می شود

با همکاری فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام، فدراسیون پزشکی ورزشی و سازمان بسیج ورزش کشور کارگاه آموزشی روانشناسی ورزشی و دوپینگ برگزار می شود.

به گزارش سایت فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام، ظهر امروز (شنبه) 6 دی ماه جلسه ای در خصوص برگزاری کارگاه آموزشی روانشناسی ورزشی و دوپینگ با حضور ناصر پورعلی فرد رئیس فدراسیون، نوروزی دبیر فدراسیون پزشکی ورزشی، کاشیان جانشین سازمان بسیج ورزش کشور حسین نیک آئین رئیس کمیته فرهنگی فدراسیون بدنسازی
برگزار شد.
براساس تصمیمات اتخاذ شده در این جلسه مقرر گردید 80 نفر از مدیران باشگاه ها و مربیان درجه یک در این دوره حضور بهم رسانند.

این کارگاه رویکردی آموزشی دارد و نهادهایی نظیر فدراسیون پزشکی ورزشی و بسیج ورزش کشور با فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام در برگزاری آن همکاری خواهند داشت.

دکتر سلطانی و دکتر گلزاری کار تدریس این کارگاه آموزشی را برعهده دارند. در پایان گواهی شرکت در دوره با امضاء این 3 نهاد برگزار کننده به مدعوین ارائه می شود.

کارگاه آموزشی روانشناسی ورزشی و دوپینگ طی روزهای 25 لغایت 30 دی ماه در محل سالن اجتماعات دفتر امور مشترک فدراسیون ها برگزار می گردد.

+ نوشته شده توسط مهران زرگری در یکشنبه هفتم دی 1393 و ساعت 18:38 |

برگزاری هرگونه سمینار و کلاسهای آموزشی بدون مجوز، غیرقانونی و تخلف است

فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد برگزاری هرگونه سمینار، دوره و کلاسهای آموزشی بدون مجوز، غیرقانونی و تخلف است.

به گزارش سایت فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام؛ در این اطلاعیه آمده است: با توجه به اینکه در روزها و هفته های اخیر بعضاً مشاهده گردیده برخی از افراد، موسسات و تشکل ها خارج از ضوابط اداری و قانونی اقدام به برگزاری همایش، سمینار و کلاس های آموزشی رشته های مرتبط با فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام نموده یا در صدد برگزاری آن هستند، لذا بدینوسیله به اطلاع کلیه اعضا، مربیان، داوران و ورزشکاران می رساند برگزاری تمامی همایش ها، دوره ها، اردوها و مسابقات داخلی و برون مرزی مستلزم مجوز رسمی از فدراسیون می باشد، بنابراین برگزاری کلیه رویدادها و فعالیت های رشته های مرتبط با این فدراسیون بدون اخذ مجوز، قانونی نبوده و تخلف محسوب می گردد و با متخلفین برابر قانون برخورد می شود.

این فدراسیون از کلیه اعضای خود خواست قبل از حضور در هر رویداد، دوره، همایش و...از دارا بودن مجوز فدراسیونی آن اطمینان حاصل نمایند.

+ نوشته شده توسط مهران زرگری در شنبه بیست و نهم آذر 1393 و ساعت 16:5 |

مسابقات آزاد فیزیک قهرمانی کشور، در 5 دسته قدی برگزار می شود

اولین دوره مسابقات آزاد فیزیک قهرمانی کشور طبق قوانین جدید IFBB در پنج دسته قدی برگزار می شود.

به گزارش سایت فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام، اولین دوره مسابقات قهرمانی کشور فیزیک قرار بود در 4 گروه قدی 170- سانتي متر، 174- سانتي متر، 174 تا 178سانتي متر و 178+ سانتی متر پی گیری شود اما با مصوبه جدید فدراسیون جهانی، این پیکارها در 5 گروه و در دسته های قدی 172-، 175-، 178-، 181- و 181+ سانتی متر برگزار خواهد شد.

گفتنی است اولین دوره مسابقات آزاد فیزیک قهرمانی کشور بمناسبت دهه مبارک فجر روز 17 بهمن در تهران برگزار خواهد شد که دکتر رافائل رییس فدراسیون جهانی بدنسازی و پرورش اندام (IFBB) و پاول رییس کمیته داوران این فدراسیون به عنوان میهمانان ویژه نظاره گر این رقابتها خواهند بود.

+ نوشته شده توسط مهران زرگری در پنجشنبه بیست و هفتم آذر 1393 و ساعت 16:41 |
با داشتن بیشترین فینالیست؛
تیم ملی بادی کلاسیک ایران با شایستگی قهرمان جهان شد

تیم ملی بادی کلاسیک کشورمان با کسب یک طلا، یک نقره، یک برنز، یک عنوان چهارمی و یک جایگاه ششمی به مقام قهرمانی نهمین دوره مسابقات جهانی دست یافت.

به گزارش سایت فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام، در این دوره از رقابتها که با حضور 144 ورزشکار از 36 کشور در دهکده ساحلی لانوسیا در نزدیکی مادرید اسپانیا برگزار شد؛ تیم ملی بادی کلاسیک کشورمان در شرایطی توانست همانند دوره گذشته عنوان نخست مسابقات قهرمانی جهان را از آن خود کند که با پنج نماینده بیشترین فینالیست را در جمع تیم های شرکت کننده داشت.

بر اساس این گزارش، محمد مهدی رانی پور نماینده شایسته کشورمان در دسته قدی زیر 180 سانتی متر به مقام قهرمانی دست یافت و نشان طلا را به گردن آویخت.

روح اله میرنورالهی در دسته قدی 168 سانتی متر و در رقابتی میلی متری با حریف کره ای به مدال نقره رسید.

در دسته قدی 171 سانتی متر، تیم ملی ایران دو ورزشکار در جمع فینالیستها داشت که حاصل تقابل آنها با حریفان، یک برنز توسط جواد سلطانی و یک عنوان چهارمی توسط مهدی پروانی بود.

در دسته قدی 175 سانتی متر، مجتبی ارزشمند که سایت فدراسیون جهانی از او به عنوان یک چهره جدید یاد کرده، به مقام ششمی رسید.

شاهین فریدپور در دسته قدی بالای 180 سانتی متر دیگر نماینده اعزامی کشورمان بود که نتوانست به جمع فینالیست ها راه یابد.

اما در جدول رده بندی نهایی توزیع مدالها، پس از تیم ملی جمهوری اسلامی ایران، اسپانیا میزبان با یک طلا، یک نقره و یک عنوان پنجمی و یک مقام ششمی به مقام نایب قهرمانی دست یافت.

کره جنوبی با یک طلا و 2 برنز و یک عنوان چهارمی بر سکوی سوم ایستاد. اوکراین با طلا و یک برنز و روسیه با یک طلا و یک عنوان پنجمی عناوین بعدی را به خود اختصاص دادند.

لهستان و لیتوانی ( هر کدام یک نقره)، چین و آذربایجان و اسلواکی (هر کدام یک برنز) دیگر کشورهای مدال آور نهمین دوره مسابقات بادی کلاسیک قهرمانی جهان بودند.

ناصر پورعلی فرد، رئیس فدراسیون به عنوان سرپرست، امید جبلی، رئیس کمیته داوران به عنوان داور، رضا سلطانی و علی نعمتی به عنوان مربیان تیم اعزامی را همراهی می کنند.

+ نوشته شده توسط مهران زرگری در دوشنبه بیست و چهارم آذر 1393 و ساعت 16:42 |
 
 

صدور گواهینامه های مربیگری درجه 3 و 2

کمیته آموزش از صدور گواهینامه های مربیگری درجه 3 و 2یازده استان خبر داد.

به گزارش سایت فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام، گواهینامه های مربیگری درجه 3 پرورش اندام و پاورلیفتینگ استان های زنجان، هرمزگان، کرمان، کردستان، مازندران، سیستان و بلوچستان، همدان، خراسان شمالی، کهکیلویه و بویراحمد، صادر گردیده است.

همچنین گواهینامه های مربیگری درجه 2 پرورش اندام استان های همدان و مرکزی نیز صادر شده است و از هیات محترم استان دعوت به عمل می آید جهت دریافت گواهینامه به کمیته آموزش فدراسیون مراجعه نمایند.

+ نوشته شده توسط مهران زرگری در یکشنبه بیست و سوم آذر 1393 و ساعت 10:32 |

شمارش معکوس آغاز شد؛
بادی کلاسیک و قهرمانانی که به سکوهای جهانی می اندیشند

شمارش معکوس برای برگزاری پیکارهای قهرمانی بادی کلاسیک جهان آغاز شده است، مسابقاتی که قرار است شش نماینده کشورمان برای دفاع از عنوان قهرمانی دوره گذشته به روی صحنه بروند. به بهانه جضور در آوردگاه جهانی اسپانیا، سایت فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام، پیش از اعزام با سه نفر از مسافران جهانی گفتگویی را ترتیب داد که ماحصل آن در پی می آید.

* روح اله میرنورالهی که در دسته قدی 168 سانتی متر با حریفانش مبارزه خواهد کرد، برای دومین بار است این رقابت ها را تجربه می کند. او با اشاره به آمادگی 90 درصدی خود گفت: تا 3 روز آینده یعنی تا روز وزن کشی مسابقات حتماً به 100 درصد آمادگی می رسم.

میرنورالهی در ادامه اظهار داشت: شاید تعدادی از ملی پوشان تجربه حضور در این مسابقات را نداشته باشند ولی بنظرم نفرات حاضر در تیم اعزامی از بدن های خوب و آماده ای برخوردار هستند. تیم قویی داریم و فکر می کنم توانایی قهرمان شدن را داشته باشیم.

وی افزود: با توجه به اینکه این رشته رژیم سخت و سنگینی دارد، مسئولین فدراسیون بسیار زحمت کشیدند و همکاری های خوبی انجام دادند تا اردوها و بازبینی در شرایط مناسبی برگزار شود.

قهرمان بادی کلاسیک جهان گفت: تلاش می کنم تا به امید خدا از عنوان قهرمانی سال گذشته ام و تیم ملی دفاع کنم تا مجدداً این قهرمانی تکرار شود.

* جواد سلطانی که در دسته قدی 171 روی صحنه می رود، سه هفته پیش در بازهای ساحلی آسیا در پوکت تایلند به نشان طلا دست یافت تا با روحیه ای مضاعف عازم مسابقات جهانی شود. سلطانی که به گفته اش برای سومین سال متوالی در رقابت های جهانی بادی کلاسیک شرکت می کند، گفت: خوشبختانه مربیان از آمادگی و وضعیت بدنی ام راضی هستند و شرایط خوبی برای حضور در رقابت ها دارم.

سلطانی در مورد تیم ملی ایران گفت: به اعتقاد من ایران قدرت اول بادی کلاسیک جهان است و قاطعانه می گویم تمام نمایندگان کشورمان توانایی کسب مدال طلا را دارند و تیم ما بر سکوی اول جهان خواهد ایستاد.

قهرمان بادی کلاسیک دسته آزاد قدی 2013 جهان گفت: چون رژیم غذایی و تمرینی خاصی داریم خیلی بهتر است در محیط تمرینی خودمان باشیم و اردوهای طولانی مدت نداشته باشیم. به نظر وی، اینکه بین 2 مسابقه آسیایی پوکت و جهانی اسپانیا فاصله زمانی زیادی نبوده است خیلی به نفع اش شد.

جواد سلطانی اظهار کرد: مسابقات در سطح جهانی است و کشورها با تمام قدرت حضور می یابند. سال گذشته حریف جدی من هم وطنم بود که امسال حضور ندارد و از حریفان جدیدم شناختی ندارم.

سلطانی در خاتمه تاکید کرد که تمام تلاشش را خواهد کرد تا طلای این دوره از مسابقات قهرمانی بادی کلاسیک جهان را بدست آورد.

*مهدی پروانی که همانند سلطانی در دسته قدی 171 قرار دارد و به تازگی نظر کمیته فنی را به خود جلب کرد و عضویت تیم ملی درآمده است، در میزان آمادگی اش را مطلوب توصیف کرد و گفت: به امید خدا اگر اتفاق پیش بینی نشده ای رخ ندهد روز مسابقه با آمادگی 100 درصد در صحنه حاضر می شوم.

ملی پوش بادی کلاسیک کشورمان گفت: اردوی شبانه روزی نداشتیم و بعد از اینکه ترکیب نهایی تیم مشخص شد هفته ای یک مرتبه در اردو حاضر می شدیم که بسیار خوب بود و به نظرم نکات آموزنده ای داشت.

به نظر پروانی پیش بینی کردن رنگ مدال از نظر ورزشی و حرفه ای درست نیست ولی قطعاً برای کسب مرغوبترین مدال تلاش خواهد کرد.
به عقیده مهدی پروانی تیم ملی ایران برای تجدید عنوان قهرمانی خود کار بسیار سختی را پیش رو دارد.

ملی پوشان اعزامی به مسابقات قهرمانی بادی کلاسیک جهان (مادرید- اسپانیا) در پایان گفتگو از ناصر پورعلی فرد، همه مسئولین فدراسیون و مربیان خود تشکر قدردانی کردند که بستر خوبی را برای آماده سازی تیم ملی فراهم کردند.

+ نوشته شده توسط مهران زرگری در پنجشنبه بیستم آذر 1393 و ساعت 16:9 |

رشت برگزار می کند؛
مسابقه جایزه بزرگ پرس سینه بدون لوازم

یک دوره مسابقه جایزه بزرگ پرس سینه بدون لوازم قهرمانی باشگاه های کشور در 4 رده سنی دی ماه برگزار می شود.

به گزارش سایت فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام، مسابقه جایزه بزرگ 105،000،000 ریالی پرس سینه بدون لوازم (کلاسیک IPF) قهرمانی باشگاه های کشور به مناسبت دهه مبارک فجر در رده های سنی نوجوانان، جوانان، بزرگسالان و پیشکسوتان طی روزهای 24 لغایت 26 دی ماه در شهرستان رشت برگزار می شود.

گفتنی است، فقط رده های سنی بالای 70 سال پیشکسوتان به صورت وزن آزاد شرکت خواهند کرد و دسته وزنی 53 کیلوگرم فقط مخصوص رده سنی نوجوانان و جوانان است.

رده های سنی پیشکسوتان بدین شرح است :
الف) رده سنی 40-49 سال متولدین 1343- 1352
ب) رده سنی 50-59 سال متولدین 1333 - 1342
ج) رده سنی 60-69 سال متولدین 1323 – 1332
د ) رده سنی 70 سال به بالا متولدین 1322 به پائین

برای حضور در رده سنی نوجوانان متولدین سال های 1375 الی 1379 و رده سنی جوانان 1370 الی 1374 می توانند شرکت کنند .

شایان ذکر است، به تیم های برتر نوجوان، جوان و بزرگسالان هر رده مبلغ 15 میلیون ریال به تیم اول، 10 میلیون ریال تیم دوم و 5 میلیون ریال به تیم سوم اهدا می شود.

همچنین به اوورال (قهرمان قهرمانان) هر رده سنی مبلغ 5 میلیون ریال تعلق می گیرد.

+ نوشته شده توسط مهران زرگری در پنجشنبه بیستم آذر 1393 و ساعت 16:7 |

تیم ملی بادی کلاسیک ایران در راه مسابقات جهانی 2014 اسپانیا

نمایندگان ملی پوش تیم بادی کلاسیک کشورمان چهارشنبه تهران را برای حضور در مسابقات جهانی بادی کلاسیک به مقصد مادرید اسپانیا ترک می کنند.

به گزارش سایت فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام، تیم بادی کلاسیک کشورمان بامداد چهارشنبه 19 آذر ماه با ترکیب روح اله میرنورالهی دسته قدی 168، جواد سلطانی و مهدی پروانی دسته قدی 171، مجبتی ارزشمند دسته قدی 175، محمد مهدی رانی پور دسته قدی 180 و شاهین فرید پور دسته قدی 180+ برای حضور در مسابقات قهرمانی جهان 2014 تهران را به مقصد مادرید اسپانیا ترک می کند.

روز جمعه 21 آذر ماه آیین وزن کشی رقابت ها انجام می شود و ملی پوشان کشورمان 22 لغایت 23 آذر به مصاف حریفان جهانی خود می روند و این 6 برگزیده تیم ملی بادی کلاسیک کشورمان با هدایت رضا سلطانی، مدیر تیم های ملی فدراسیون و علی نعمتی بر سکوی مسابقات حاضر می شوند.

رضا سلطانی با اشاره به آمادگی بالای ملی پوشان خاطر نشان کرد: تیم از شرایط روحی و فیزیکی بسیار خوبی برخوردار است و اگر اتفاق نیافتید می توانیم از عنوان قهرمانی که سال گذشته در اتریش بدست آوردیم دفاع کنیم و قهرمانی جهان مجدداً تکرار شود.

گفتنی است ناصر پورعلی فرد رئیس فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام نیز تیم ملی را در این رقابت ها همراهی می کند و امید جبلی داور بین المللی فدراسیون در تیم داوری مسابقات جهانی بادی کلاسیک مادرید اسپانیا حضور دارد.

+ نوشته شده توسط مهران زرگری در دوشنبه هفدهم آذر 1393 و ساعت 18:21 |

به مناسبت دهه مبارک فجر؛
مسابقات پاورلیفتینگ قهرمانی باشگاه های کشور برگزار می شود

مسابقات پاورلیفتینگ (IPF) با لوازم قهرمانی باشگاه های کشور 28 بهمن لغایت اول اسفند ماه سال جاری برگزار می شود.

به گزارش سایت فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام، این مسابقات که مناسبت دهه مبارک فجر در 4 رده سنی نوجوانان و جوانان و بزرگسالان و پیشکسوتان در اوزان 59، 66، 74، 83، 93، 105، 120 و 120+ طی روزهای 28 بهمن لغایت اول اسفند ماه طبق قوانین فدراسیون جهانی (IPF) به میزبانی تهران برگزار می شود.

گفتنی است، فقط رده های سنی بالای 70 سال ورزشکاران به صورت وزن آزاد شرکت خواهند کرد و دسته وزنی 53 کیلوگرم فقط مخصوص رده سنی نوجوانان و جوانان است.

رده های سنی پیشکسوتان بدین شرح است :
الف) رده سنی 40-49 سال متولدین 1343- 1352
ب) رده سنی 50-59 سال متولدین 1333 - 1342
ج) رده سنی 60-69 سال متولدین 1323 – 1332
د ) رده سنی 70 سال به بالا متولدین 1322 به پائین

برای حضور در رده سنی نوجوانان متولدین سال های 1375 الی 1379 و رده سنی جوانان 1370 الی 1374 می توانند شرکت کنند .

+ نوشته شده توسط مهران زرگری در دوشنبه هفدهم آذر 1393 و ساعت 18:19 |
قوی ترین مردان دسته وزنی 105+ کیلو گرم به طبس می روند

نهمین دوره مسابقات قوی ترین مردان دسته وزنی 105+ کیلو گرم بهمن ماه به میزبانی خراسان جنوبی برگزار می شود.

به گزارش سایت فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام، نهمین دوره مسابقات قوی ترین مردان دسته وزنی 105+ کیلوگرم قهرمانی باشگاه های کشور به میزبانی شهرستان طبس خراسان جنوبی در روزهای 28 بهمن لغایت اول اسفند ماه برگزار می شود.

لازم به ذکر است، به نفرات برتراول تا ششم کاپ و حکم قهرمانی، به نفر برگزیده از نظر اخلاق کاپ و به تیم های اول تا سوم کاپ و حکم قهرمانی اهدا می گردد.

به گفته فرامرز خودنگاه، رییس کمیته قوی ترین مردان فدراسیون، نفرات اول تا چهارم این مسابقات بدون تست به مسابقات قوی ترین مردان جهان راه پیدا می کنند.

+ نوشته شده توسط مهران زرگری در شنبه پانزدهم آذر 1393 و ساعت 15:42 |

رشت میزبان مسابقات پرورش اندام قهرماني باشگاههای کشور

مسابقات پرورش اندام قهرماني باشگاههای کشوربهمن ماه در سه رده سنی و 10 وزن به میزبانی رشت برگزار می شود.

به گزارش سایت فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام، این رقابت ها در 3 رده سنی پیشکسوتان، بزرگسالان و جوانان در 10 وزن طی روزهای 29 بهمن لغایت اول اسفند ماه طبق قوانین IFBBو با حضور داوران بین المللی در سالن سردار جنگل شهرستان رشت برگزار می شود.

اوزان هر رده سنی به شرح ذیل می باشد:
رده سني پيشكسوتان: 40 تا 49 سال درچهاردسته وزنی 70- ، 80- ، 90- و 90+ کیلوگرم، 50 تا 59 سال در دو دسته وزنی 80- و 80+ کیلوگرم و 60 سال به بالا در دسته وزنی آزاد بدون احتساب وزن

اوزان جوانان: 70- و 70 + كيلوگرم

‌اوزان بزرگسالان: (10 وزن)55، 60 ،‌65 ،‌ 70 ،‌75 ،‌80 ،‌85 ،90 ، 100 ،100+ كيلوگرم

طبق دستورالعمل مسابقات ورود تیم ها 29 بهمن ماه و وزن کشی همه رده های سنی در همان روز می باشد.

گفتنی است، به قهرمانان و تیم های برتر کاپ و حکم و مدال و کاپ اخلاق اهدت شود.

+ نوشته شده توسط مهران زرگری در شنبه پانزدهم آذر 1393 و ساعت 15:40 |

مسابقات بادي كلاسيك قهرمانی باشگاههای کشور برگزار می شود

مسابقات بادي كلاسيك قهرمانی باشگاههای کشور در پنج گروه قد و وزن 29 بهمن لغایت یک اسفند ماه به میزبانی رشت برگزار می شود.

به گزارش سایت فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام، این مسابقات در 5 دسته قدی و وزنی 168، 171، 175، 180 و 180+ به میزبانی شهرستان رشت در سالن 6000 نفری سردار جنگل برگزار می شود.

ورود تیم ها 29 بهمن ماه می باشد و اندازه گیری قد و وزن کشی همان روز انجام خواهد شد.

به نفرات برتر ، مدال و حكم قهرماني و به تيم هاي برتر، حكم و كاپ قهرماني اهداء می گردد.

همچنین بدون احتساب مقام كاپ اخلاق به شايسته ترين تيم اهدا مي شود.

برای دیدن بخشنامه این رقابت ها به قسمت آیین نامه سایت مراجعه شود.

+ نوشته شده توسط مهران زرگری در چهارشنبه دوازدهم آذر 1393 و ساعت 21:1 |

قم میزبان مسابقات قوی ترین مردان دسته منهای 105 کیلو گرم

مسابقات قوی ترین مردان در دسته وزنی منهای 105 کیلو گرم قهرمانی باشگاههای کشور دی ماه به میزبانی شهرستان قم برگزار می شود.

به گزارش سایت فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام، هشتمین دوره مسابقات قوی ترین مردان در دسته وزنی منهای 105کیلو گرم قهرمانی باشگاههای کشور طی روزهای 17 لغایت 19 دی ماه سالجاری در قم برگزار می شود.

بر اساس این گزارش به نفرات برتر اول تا ششم کاپ و حکم قهرمانی، به نفر برگزیده از نظر اخلاق کاپ و به تیم های اول تا سوم کاپ و حکم قهرمانی اهدا می گردد.

به گفته فرامرز خودنگاه، رییس کمیته قوی ترین مردان فدراسیون، نفرات اول تا چهارم این مسابقات بدون تست به مسابقات قوی ترین مردان جهان راه پیدا می کنند.

برای مشاهده بخشنامه این رقابت ها به قسمت آیین نامه سایت مراجعه شود.

+ نوشته شده توسط مهران زرگری در چهارشنبه دوازدهم آذر 1393 و ساعت 20:59 |

به میزبانی تهران؛
رقابتهای قهرمانی آزاد فیزیک کشور 17 بهمن برگزار می شود

اولین دوره مسابقات قهرمانی آزاد فیزیک در چهار گروه قدی 17 بهمن ماه در تهران برگزار می شود.

به گزارش سایت فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام، این مسابقات که به مناسبت دهه مبارک فجر برگزار می شود، در 4 گروه قدی 170- سانتي متر، 174- سانتي متر، 174 تا 178سانتي متر و 178+ سانتی متر و طبق قوانین IFBB پی گیری خواهد شد.

طبق دستورالعمل مسابقات، اندازه گیری قد شرکت کنندگان عصر روز پنجشنبه 16 بهمن ماه در محل سالن ورزشی زیتون انجام می شود.

گفتنی است، به نفرات برتر، مدال و حکم قهرمانی اهداء خواهد شد.

برای مشاهده بخشنامه این رقابت ها به قسمت آیین نامه سایت مراجعه شود.

+ نوشته شده توسط مهران زرگری در چهارشنبه دوازدهم آذر 1393 و ساعت 20:58 |

10 مدال حاصل تلاش افتخارآفرینان پرورش اندام ایران در مستر المپیای آماتورهای جهان

تیم منتخب پرورش اندام ایران با کسب 10 مدال رنگارنگ بیشترین سهم را از مدالهای توزیع شده در چهارمین دوره مستر المپیای آماتورهای جهان داشت.

به گزارش سایت فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام، در آخرین روز ( شنبه 8 آذر) مسابقات مستر المپیای آماتورهای جهان که با حضور 82 ورزشکار از 21 کشور در مسکو روسیه پی گیری شد، تیم اعزامی کشورمان به این رقابتها با سه طلا، سه نقره و چهار برنز به کار خود پایان داد.

در آخرین روز این مسابقات، بابک اکبرنیا در وزن منهای 80 کیلو گرم، مرتضی مشایخ در وزن منهای 90 کیلو گرم و مرتضی اویسی پاک نیت در وزن منهای 95 کیلو گرم به مقام نخست اوزان خود دست یافتند و نشان طلا را به گردن آویختند.

حمید لکزایی در وزن منهای 85 کیلو گرم، آیت نجد باقری در وزن منهای 95 کیلو گرم و رضا باقرزاده در وزن منهای 100 کیلو گرم مردان نقره ای پرورش اندام در مستر المپیای مسکو بودند.

سجاد محمدی در وزن منهای 70 کیلو گرم، مصطفی اسکندری در وزن منهای 80 کیلو گرم، مهدی پیرسراندیب در وزن منهای 90 کیلو گرم و مجتبی نوترکی در وزن به اضافه 100 کیلو گرم با کسب نشان برنز مستر المپیای آماتورهای جهان را پشت سر گذاشتند.

علیرضا صاحب زمانی در وزن منهای 90 کیلو گرم و امید سلیمانی دیگر فینالیست های تیم ایران بودند که به ترتیب با کسب عنوان چهارمی و پنجمی به کار خود پایان دادند.

براساس این گزارش، به نفرات اول هر وزن این رقابتها 3000 هزار دالار جایزه نقدی تعلق می گیرد و به نفرات دوم و سوم نیز به ترتیب 1500 و 1000 دلار اهدا می شود.

عبدالعزیز جلالی نماینده سنگین وزن مراکش عنوان قهرمان قهرمانان (اوورالی) این مسابقات را بدست آورد.

+ نوشته شده توسط مهران زرگری در یکشنبه نهم آذر 1393 و ساعت 10:21 |

زمان برگزاری کلاس داوری درجه یک و دو پرورش اندام اعلام شد

کمیته داوران فدراسیون در نظر دارد کلاسهای داوری درجه دو و یک داوری پرورش اندام را به ترتیب طی روزهای 13 و 14 آذر ماه برگزار کند.

به گزارش سایت فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام و به گفته امید جبلی رییس کمیته داوران فدراسیون تنها کسانی می توانند در این دوره از کلاسها شرکت کنند که از تاریخ دفترچه داوری آنها سه سال گذشته باشد.

بر اساس این گزارش برای حضور در کلاس درجه دو داشتن دفترچه داوری درجه 3 و برای کلاس درجه یک داشتن دفترچه داوری درجه دو الزامی است.

این کلاسها در سالن آمفی تئاتر دفتر امور مشترک فدراسیونها برگزار می شود. منقاضیان برای شرکت در این دوره از کلاسها می توانند با کمیته داوران فدراسیون هماهنگی لازم را بعمل آورند.

+ نوشته شده توسط مهران زرگری در سه شنبه چهارم آذر 1393 و ساعت 18:10 |

مصر با 2 تیم شرکت نمی‌کرد، قهرمان‌جهان می‌شدیم
رئیس فدراسیون بدنسازی: در بازیهای ساحلی آسیا قدرت مان را نشان دادیم

رئیس فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام با اشاره به اینکه اگر مصری ها با دو تیم در مسابقات قهرمانی جهان شرکت نمی کردند، عنوان قهرمانی به تیم ایران می رسید، گفت: در بازیهای ساحلی آسیا از 100 درصد فرصت ممکن به صورت کامل بهره بردیم.

به گزارش سایت فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام، ناصر پورعلی فرد در گفتگو با خبرگزاری ایلنا، در مورد مسابقات جهانی برزیل خاطر نشان کرد: رقابت های خوبی را شاهد بودیم. در این مسابقات، 57 تیم حضور داشتند که با بهترین نفرات خود در بازی ها شرکت کردند.

وی در خصوص کسب مقام نایب قهرمانی جهان توسط تیم کشورمان افزود: ما به دو دلیل اصلی نتوانستیم عنوان قهرمانی دوره قبل خود را تکرار کنیم. اول اینکه بعد مسافت روی شرایط جسمی بچه ها تاثیر گذاشته بود. ثانیا و مهم تر اینکه، مصر با دو تیم در این مسابقات حضور یافته بود که اگر این اتفاق نمی افتاد، بدون شک، تیم ایران قهرمان جهان می شد.

رئیس فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام کشورمان ادامه داد: یک سری حوادث دیگر هم باعث شد نتوانیم روی سکوی قهرمانی جهان قرار بگیریم. مثلا، ورزشکار وزن 100 کیلوی ما بیمار شد و علی رغم این که مسابقه خود را برگزار کرد، اما موفق به کسب مدال نشد.

پورعلی فرد در ادامه، به اجلاس فدراسیون جهانی نیز اشاره کرد و گفت: ما پیش از این، پیشنهاد میزبانی مسابقات جهانی سال 2015 را ارائه داده بودیم که در اجلاس اخیر، قرار شد کشور اسپانیا میزبان رقابت های جهانی زنان و مردان و همچنین بادی کلاسیک باشد. به همین جهت، ایران سال 2016 میزبان مسابقات جهانی خواهد بود.

رئیس فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام در پایان، از سفر رئیس فدراسیون جهانی به کشورمان خبر داد و یادآور شد: "رافائل سانتوزا " رئیس فدراسیون جهانی پرورش اندام، بهمن ماه سال جاری به همراه سایر مسئولان فدراسیون جهانی به ایران سفر می کنند. آنها در مدت اقامت خود در ایران، از امکانات کشورمان برای میزبانی مسابقات جهانی بازدید خواهند کرد، ضمن اینکه به احتمال بسیار زیاد، جلساتی را نیز با مسئولان وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک برگزار می کنند.

پورعلی‌فرد همچنین در گفتگوی خود با خبرگزاری تسنیم در خصوص بازی‌های ساحلی اظهار داشت: 2 ورزشکار را به این رقابت‌ها اعزام کرده بودیم که یک طلا و یک نقره ماحصل کارمان بود، این یعنی از 100 درصد فرصت ممکن به صورت کامل بهره بردیم. واقعا نتایج رضایت‌بخشی بود چرا که قدرت‌مان را در آسیا بار دیگر به رخ حریفان کشیدیم، ضمن اینکه این برای اولین بار بود در چنین تورنمنتی شرکت می‌کردیم.

+ نوشته شده توسط مهران زرگری در یکشنبه دوم آذر 1393 و ساعت 16:57 |

گفتگو با مرد طلایی پرورش اندام در جهانی 2014 برزیل؛
هادی چوپان: اوورالی حق من بود، قهرمانی شایسته تیم ایران

قهرمان وزن منهای 85 کیلو گرم پرورش اندام جهان با تاکید بر اینکه سطح شصت و هشتمین دوره مسابقات قهرمانی جهان فراتر از انتظار بود، گفت: قهرمانی شایسته تیم ایران بود نه تیم مصر، ضمن اینکه قهرمان قهرمانان باید به من رسید.

هادی چوپان در گفتگو با سایت فدراسیون بدنسازی ضمن بیان مطلب فوق اظهار داشت: مسابقات 2014 جهان مثل همیشه شلوغ، بسیار سخت و در سطح بالایی بود و من خوشحالم که توانستم به مدال طلای این دوره از رقابتها دست یابم.

وی در ادامه افزود: نه تنها مدال طلای وزن منهای 85 کیلو گرم حق من بود، بلکه اگر عدالت رعابت می شد باید قهرمان قهرمانان ( اوورال) مسابقات هم معرفی می شدم. البته این نظر من نیست، بلکه بسیاری از آنهایی که در سالن بودند فکر می کردند اوورالی به من می رسد، اما در کمال ناباوری این عنوان به ورزشکار مصر رسید. جالب اینکه وقتی ارزیابی تمام شد، کادر فنی و همه بچه ها به من تبریک می گفتند و حتی تماشاگران حاضر در سالن هم مرا تشویق می کردند، اما داوران نظرشان چیز دیگری بود.

ملی پوش قهرمان جهان ایرانی در پاسخ به این سوال که چرا ایران نتوانست عنوان قهرمانی سال گذشته را تکرار کند، آیا پرواز طولانی مدت تأثیر گذار بود، اظهار کرد: ورزشکاری که تمام برنامه های رژیمی اش چیده شده است، چه در زمین چه در آسمان باید کنترل شده باشد. درست است که پرواز طولانی داشتیم ولی راهی جز این نبود و کسی هم مقصر نیست. اتفاقاً نکته مثبت اینجا است که فدراسیون طوری برنامه ریزی کرده بود که 2 روز قبل از وزن کشی وارد برزیل شویم تا زمان کافی برای ریکاوری داشته باشیم. به نظر من دلیل اصلی قهرمانی مصری ها تعداد پرشمارش شان بود.

هادی چوپان با تاکید بر اینکه هدفش برای آینده دریافت کارت حرفه ای است، دوست دارم در هر مسابقه ای شرکت می کنم جزو نفرات برتر باشم.

قهرمان مسابقات جهانی 2014 برزیل ضمن تقدیر از مربی اش علی نعمتی گفت: این بزرگوار نه تنها مربی بلکه برادر من هم است و حتی می توانم بگویم مانند یک پدر مرا تر و خشک کرده است و تا ابد دست بوس وی هستم.

وی همچنین در خاتمه از ناصر پورعلی فرد رئیس فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام و تمام مسئولین فدراسیون و کادر فنی تشکر کرد، گفت: موفقیتم را مدیون زحمات خودم، مربی ام، کادر فنی تیم ملی و حمایت همه مسئولین هستم.

+ نوشته شده توسط مهران زرگری در یکشنبه دوم آذر 1393 و ساعت 16:56 |

بازیهای ساحلی 2014 آسیا؛ پوکت - تایلند
تیم دو نفره بادی کلاسیک ایران یک طلا و یک نقره کسب کرد

دو ملی پوش بادی کلاسیک ایران به مدال‌های طلا و نقره دسته قدی 172 و 168 سانتی‌متر چهارمین دوره بازیهای ساحلی آسیا دست یافتند.

به گزارش سایت فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام و به نقل از سایت کمیته ملی المپیک، در رقابت‌های بادی کلاسیک چهارمین دوره بازیهای ساحلی آسیایی در پوکت تایلند، دو نماینده از ایران در فینال دسته‌های قدی 172 و 168 سانتی ‌متر به مصاف حریفان خود رفتند که در پایان به یک مدال طلا و یک نقره رسیدند.

جواد سلطانی، ملی‌پوش دسته قدی 172 سانت ایران با بالاترین امتیاز به عنوان قهرمانی و مدال طلای این دوره از بازی‌ها دست یافت و سید روح‌الله میرنورالهی نیز در دسته قدی 168 سانتی‌متر در حالی که شایسته عنوان قهرمانی بود به مدال نقره قناعت کرد.

به این ترتیب تیم دو نفره بادی کلاسیک در بازیهای ساحلی آسیا به دو مدال ارزشمند دست یافت.

رضا سلطانی، مدیر سازمان تیم های ملی فدراسیون بدنسازی به عنوان سرپرست و مربی این تیم را همراهی می کند.

+ نوشته شده توسط مهران زرگری در یکشنبه دوم آذر 1393 و ساعت 16:54 |

پورعلی فرد: از عملکرد ملی پوشان پرورش اندام در جهانی 2014 رضایت کامل دارم


ناصر پورعلی فرد رئیس فدراسیون بدنسازی از عملکرد تیم ملی پرورش اندام در شصت و هشتمین دوره مسابقات قهرمانی جهان 2014 ابراز رضایت کرد و گفت: از جمع 9 نفره تیم ایران 8 نفر فینالیست شدند، اگر رضا نوری آرا نماینده وزن 100- کیلو گرم دچار بیماری نمی شد او هم حتماً به فینال راه می یافت.

وی افزود: اگر تیم ملی پرورش اندام ایران هم مثل مصر با دو تیم در این رقابت ها شرکت می کرد، قطعاً قهرمان می شد. بجز برزیل که میزبان مسابقات بود و مجوز شرکت دادن 2 تیم را داشت، مصر هم با 2 تیم کامل 20 نفره نه 18 نفره شرکت کرده بود که این خلاف قانون است. به هر حال من از عملکرد ملی پوشان پرورش اندام در جهانی 2014 رضایت کامل دارم

پورعلی فرد با اشاره به این مطلب که سطح کمی و کیفی رقابت ها بسیار بالا بود، اظهار کرد: اکثر تیم های مدعی با ترکیب کامل حضور داشتند .

رئیس فدراسیون بدنسازی در خصوص نتیجه درخواست میزبانی مسابقات قهرمانی جهان 2015 گفت: در مجمع اعلام شد مسابقات 2015 در دو بخش مردان و زنان برگزار می شود و از آنجایی که ایران فقط درخواست میزبانی بخش مردان را داشت، فدراسیون جهانی این میزبانی را به کشور اسپانیا داد. البته رافائل رئیس اسپانیایی فدراسیون جهانی قول مساعد داد که مسابقات قهرمانی جهان در سال 2016 به میزبانی ایران برگزار شود.

ناصر پورعلی فرد در پاسخ به این سوال که با توجه به میزبانی اسپانیا برای مسابقات قهرمانی جهان 2015 آیا سفر رافائل به ایران منتفی شده است، گفت: خیر، رئیس فدراسیون جهانی طبق برنامه ریزی های قبل بهمن ماه به ایران سفر خواهد کرد.

+ نوشته شده توسط مهران زرگری در چهارشنبه بیست و هشتم آبان 1393 و ساعت 18:31 |

نتایج کامل شصت و هشتمین دوره مسابقات پرورش اندام 2014 جهان

شصت و هشتمین دوره مسابقات پرورش اندام جهان که با حضور 190 ورزشكار از 57 كشور طي روزهاي 23 و 24 آبانماه (14 و 15 نوامبر) در برزيل برگزار شد و تيم كشورمان كه با 9 شركت كننده در اين رقابتها حضور يافته بود، پس از تیم 20 نفره مصر و بالاتر از كره جنوبي عنوان نايب قهرماني را از آن خود كرد.


جدول كامل رده بندي اوزان دهگانه كه از سوي سايت فدراسيون جهاني IFBB اعلام شده، به شرح ذيل است:

60- كيلوگرم
تعداد شركت كننده 9 نفر
1- سونگ هون لي از كره جنوبي
2- دانيل لونا از اكوادور
3- دنيش كامبل از هند
4- يادزي اميلا از سريلانكا
5- خاوير گونزالس از آرژانتين
6- ارون شوكينگ از هند

65- كيلوگرم
تعداد شركت كننده 12 نفر
1- دانيل استيكو از ايتاليا
2- صامح محمد از مصر
3- سوباش سيري واردانا از سريلانكا
4- سونك كيم از كره جنوبي
5- مائورا رانيلي از ايتاليا
6- دانيل سامپات از سريلانكا

70- كيلوگرم
تعداد شركت كننده 24 نفر
1- كيونگ نام از كره جنوبي (29 امتياز)
2- مهدي حيدري از ايران (31 امتياز)
3- محمد امبابي از مصر (45 امتياز)
4- مارشين كاسل از لهستان (60 امتياز)
5- لي لام چي از هنگ كنگ (61 امتياز)
6- لئوناردو چن از برزيل ب (90 امتياز)

75- كيلوگرم
تعداد شركت كننده 24 نفر
1- اسماعيل مسعود از مصر(25 امتياز)
2- محمد الهايتي از مصر (34 امتياز)
3- سجاد نيكنام از ايران (41 امتياز)
4- عرفات يعقوب از بحرين (63 امتياز)
5- ادي درزاف از آلمان (67 امتياز)
6- كريم لوسيانو از برزيل (81 امتياز)

80- كيلوگرم
تعداد شركت كننده 30 نفر
1- اوسامه سالاما از مصر(15 امتياز)
2- بابك اكبرنيا از ايران (32 امتياز)
3- زهير محبوبي از الجزاير (58 امتياز)
4- علي رستمي از ايران (59 امتياز)
5- سونگ كيم از كره جنوبي (64 امتياز)
6- وليد عبدالسلام از ليبي (83 امتياز)

85- كيلوگرم
تعداد شركت كننده 23 نفر
1- هادي چوپاني از ايران (16 امتياز)
2- مراد شريف از مصر(39 امتياز)
3- محمد جامد از الجزاير (44 امتياز)
4- مارتين پرز از اسپانيا (44 امتياز)
5- زايد محمد از مصر (75 امتياز)
6- نياتيني سيمونه از ايتاليا (87 امتياز)

90- كيلوگرم
تعداد شركت كننده 23 نفر
1- احمد السدني از مصر (15 امتياز)
2- احمد الهراتي از عمان (46 امتياز)
3- سيزمون لادا از لهستان (52 امتياز)
4- خليل اسدي از ايران (57 امتياز)
5- مظهر ملادي لاو از اوكراين (57 امتياز)
6- نوبر كريستوفر از سوئد (88 امتياز)

95- كيلوگرم
تعداد شركت كننده 17 نفر
1- مهدي عياري از ايران (26 امتياز)
2- اندري كوكار چوك از اوكراين (33 امتياز)
3- الكس داكس انجوس از برزيل (40 امتياز)
4- احمد المارومي از مصر (66 امتياز)
5- پيتر تاتاركا از اسلواكي (71 امتياز)
6- خوزه ريارتس از آرژانتين (85 امتياز)

100- كيلوگرم
تعداد شركت كننده 17 نفر
1- محمد السلام از مصر (23 امتياز)
2- پينهيرو سانتياگو از برزيل (32 امتياز)
3- الكساندر اسلوگودي از اوكراين (44 امتياز)
4- تين بودشيم از آلمان (52 امتياز)
5- سزار كوييسته از پرو (75 امتياز)
6- احمد حسين از مصر (90 امتياز)
در اين وزن رضا نورالهي به مقام هفتم دست يافت.

100+ كيلوگرم
تعداد شركت كننده 11 نفر
1- عطيا شالان از مصر(17 امتياز)
2- اسحاق قويدل از ايران (33 امتياز)
3- محمد ذكريا از مصر (49 امتياز)
4- اندري كلوزچيك از لهستان (55 امتياز)
5- فواد عبدالرحمان از بحرين (72 امتياز)
6- وانسيل از افريقاي جنوبي (85 امتياز)

• قهرمان قهرمانان (اورال) ---- عطيا شالان از مصر

+ نوشته شده توسط مهران زرگری در دوشنبه بیست و ششم آبان 1393 و ساعت 16:11 |

با کسب 2 طلا، 3 نقره، یک برنز و 2 عنوان چهارمی؛
تیم ملی پرورش اندام ایران نایب قهرمان جهان شد

تیم ملی پرورش اندام کشورمان با کسب 2 طلا، 3 نقره، یک برنز و 2 عنوان چهارمی به مقام نایب قهرمانی شصت و هشتمین دوره مسابقات قهرمانی جهان IFBB دست یافت.

به گزارش سایت فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام، در این دوره از رقابتها که با حضور نمایندگان 57 کشور در برازیلیای برزیل برگزار شد، هادی چوپان در وزن منهای 85 کیلو گرم و مهدی عیاری در وزن منهای 95 کیلو گرم صاحب نشان طلا شدند. مهدی حیدری در وزن منهای 70، بابک اکبرنیا در وزن منهای 80 و اسحاق قویدل در وزن به اضافه 100 کیلو گرم بر سکوی دوم ایستادند و نشان نقره به گردن آویختند. سجاد نیکنام در وزن منهای 75 با کسب نشان برنز به کار خود در جام شصت و هشتم جهان پایان داد.

علی رستمی در وزن منهای 80 و خلیل اسدی در وزن منهای 90 کیلو گرم در جایگاه چهارم اوزان خود قرار گرفتند و رضا نوری آرا در وزن منهای 100 کیلو گرم هفتم شد.

در شصت و هشتمین دوره مسابقات پرورش اندام جهان، تیم مصر در حالی بالاتر از تیم 9 نفره کشورمان به مقام قهرمانی دست یافت که با دو تیم کامل ( 20 نفر) در این رقابتها شرکت کرده بود. تیم کره جنوبی پس از کشورمان در جای سوم جدول رده بندی توزیع مدالها قرار گرفت.

هدایت تیم ملی پرورش اندام کشورمان در رقابتهای جهانی برزیل را محمد نصیری، علی تبریزی و وجید اکبرزاده یرعهده دارند.

ناصر پورعلی فرد، رییس فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام که برای شرکت در اجلاس جهانی به برزیل رفته، این تیم را همراهی می کند.

ملی پوشان شایسته کشورمان بامداد روز چهارشنبه 28 آبان به تهران بازمی گردند.

+ نوشته شده توسط مهران زرگری در دوشنبه بیست و ششم آبان 1393 و ساعت 16:8 |
رو نمایی از فرمت جدید کارت های مربیگری فدراسیون بدنسازی

کارت های مربیگری درجه 3، 2 و یک فدراسیون بدنسازی به فرمت جدید تغییر یافت.

به گزارش سایت فدراسیون بدنسازی و پروش اندام، به منظور یکسان سازی و وحدت رویه در سطح کشور کارت های مربیگری درجه 3، 2 و یک از این به بعد با فرمت جدید صادر می شود.

فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام به منظور جلوگیری از هر گونه جعل و تقلب احتمالی، این کارتها را دارای بارکد کرده است.

گفتنی است، کارتهای قبلی همچنان دارای اعتبار هستند و نیازی به تعویض ندارند.

+ نوشته شده توسط مهران زرگری در سه شنبه بیستم آبان 1393 و ساعت 16:12 |

بهترین پرورش اندام کار آسیا پیش از اعزام به رقابت های جهانی؛
خلیل اسدی: روی سکوی سریلانکا به فکر طلای برزیل بودم

بهترین پرورش اندام کار آسیا در سال 2014 امیدوار است در مسابقات برزیل و در روز تولدش با کسب نشان طلا، قهرمانی جهان را جشن بگیرد.

خلیل اسدی که خرداد ماه امسال در مسابقات قهرمانی آسیا در سریلانکا علاوه بر کسب نشان طلای وزن 90 کیلو گرم، قهرمان قهرمانان (اورال) هم شد، پیش از اعزام به برزیل _محل برگزاری مسابقات قهرمانی جهان 2014 _به سایت فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام گفت: روزی که در سریلانکا روی سکوی اول ایستادم و اورال شدم، نگاهم بر سکوی اول رقابت های جهانی بود که امیدوارم روز شنبه 24 آبان ماه که روز تولد من نیز است، این امر محقق شود.

اسدی که برای نخستین بار است رقابت های جهانی را تجربه می کند، در مورد حریفانش گفت: ورزشکاران مصر، لیبی و کویت حریفان اصلی من هستند، ضمن اینکه نماینده کشور میزبان را هم نباید نادیده گرفت.

قهرمان پرورش اندام آسیا درباره این خصوص که شرایط تیم اعزامی را چگونه می بیند، اظهار داشت: برای آماده سازی این تیم همه شرایط مهیا بود. بچه ها درکمال آرامش گزینش شدند و مراحل آماده سازی را بدون کمترین حاشیه طی کردند. انصافاً فدراسیون علی رغم مشکلات مالی بهترین شرایط را برای بچه ها فراهم کرد که امیدوارم بتوانیم با کسب یک نتیجه درخور توجه پاسخگوی زحمت مسئولان و مربیان باشیم.

اسدی در ادامه افزود: تک تک بچه ها توانایی کسب بهترین مدال را دارند. قطعاً با این پتانسیلی که داریم قهرمانی جهان حق تیم ما است.

خلیل اسدی و حرفایی از نوع دیگر:

√ اوایل که وارد ورزش شدم در رشته کشتی فعالیت می کردم، اما بعد از اینکه از ناحیه آرنج دست راست دجار مصدومیت شدم دیگر سرغ کشتی نرفتم و سر از بدنسازی در آوردم.

√ برخی از کارشناس گفتند که بعد از طلای آسیایی باید به بدنم استراحت می دادم، اما با همه احترامی که برای دوستان قائل هستم، اما شرایط سنی ام به گونه ای است که خستگی احساس نکنم.

√ بعد از جهانی برزیل تا روزی که مسابقات جهانی 2015 در ایران برگزار می شود در هیچ مسابقه ای حضور پیدا نخواهم کرد.

√ در چهار پنج سال اخیر در هر مسابقه ای شرکت کردم هر سال وزنم را افزایش دادم. اگر خدا بخواهد برای مسابقات جهانی در ایران در وزن 95 کیلو گرم شرکت می کنم.

+ نوشته شده توسط مهران زرگری در سه شنبه بیستم آبان 1393 و ساعت 16:10 |
برای فتح سکوهای جهانی، ملی پوشان پرورش اندام ایران پرواز کردند

تیم ملی پرورش اندام ایران برای حضوری مقتدرانه در رقابتهای جهانی 2014 بامداد امروز ( سه شنبه) تهران را به مقصد برزیل ترک کرد.

به گزارش سایت فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام، نمایندگان پرورش اندام کشورمان ساعت 4:10 دقیقه بامداد روز سه شنبه 20 آبان ماه تهران را به مقصد برزیل به منظور حضور در مسابقات قهرمانی پرورش اندام جهان 2014 ترک کرد.

وزن کشی ورزشکاران روز پنجشنبه 22 آبان، مرحله مقدماتی این رقابت ها روز جمعه 23 آبان و فینال کلیه اوزان روز شنبه 24 آبان ماه پیگیری خواهد شد.

این رقابت ها در 10 اوزان 60-، 65-، 70-، 75-، 80-، 85، 90، 95، 100- و 100+ کیلوگرم برگزار می شود و هر کشور حق شرکت دادن 9 نفر در اوزان دهگانه را دارد و تیم ملی پرورش اندام کشورمان با ترکیب کامل به میدان می رود.

به اعتقاد کارشناسان تیمی که به جام شصت و هشتم جهان می رود یکی از بهترین تیم هایی است که در سالهای اخیر راهی رقابتهای جهانی می شود.

مهدی حیدری در 70-، سجاد نیکنام در 75-، بابک اکبرنیا و علی رستمی در 80-، هادی چوپان در 85-، خلیل اسدی در 90-، مهدی عیاری در 95-، رضا نوری آرا در 100- و اسحاق قویدل در 100+ کیلو گرم نفرات اعزامی کشورمان به مسابقات قهرمانی جهان برزیل است.

این تیم را محمد نصیری، علی تبریزی و وحید اکبرزاده به عنوان کادر فنی هدایت می کنند. ناصر پورعلی فرد رئیس فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام نیز تیم ملی را در این رقابت ها همراهی می کند.

گفتنی است، پیش از آغاز مسابقات قهرمانی جهان جلسه شورای اجرایی فدراسیون جهانی نیز برگزار می شود تا طی آن میزبانی ایران برای پیکارهای جهانی سال 2015 مورد بررسی و تأیید قرار بگیرد.

+ نوشته شده توسط مهران زرگری در سه شنبه بیستم آبان 1393 و ساعت 16:8 |

برنامه مسابقات قهرمانی 2014 جهان از سوی IFBB اعلام شد

برنامه کامل شصت هشتمین دوره مسابقات قهرمانی پرورش اندام آماتوری جهان که قرار است در برزیل برگزار شود از سوی فدراسیون جهانی بدنسازی IFBB اعلام شد.

به گزارش سایت فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام، مسابقات قهرمانی در شرایطی از روز پنجشنبه 13 نوامبر (22 آبان) با آئین وزن کشی ورزشکاران آغاز می شود که مرحله مقدماتی این رقابت ها روز جمعه 23 آبان برگزار می شود.

طبق برنامه اعلام شده، فینال کلیه اوزان روز شنبه 24 آبان ماه پیگیری خواهد شد.

گفتنی است، پیش از آغاز مسابقات قهرمانی جهان جلسه شورای اجرایی فدراسیون جهانی نیز برگزار می شود تا طی آن میزبانی ایران برای پیکارهای جهانی سال 2015 مورد بررسی و تأیید قرار بگیرد.

پیکارهای پرورش اندام قهرمانی جهان در 10 اوزان 60-، 65-، 70-، 75-، 80-، 85، 90، 95، 100- و 100+ کیلوگرم برگزار می شود و هر کشور حق شرکت دادن 9 نفر در اوزان دهگانه را دارد.

تیم ملی پرورش اندام قرار است با ترکیب کامل در این رقابت ها شرکت کند.

مهدی حیدری در 70-، سجاد نیکنام در 75-، بابک اکبرنیا و علی رستمی در 80-، هادی چوپان در 85-، خلیل اسدی در 90-، مهدی عیاری در 95-، رضا نوری آرا در 100- و اسحاق قویدل در 100+ کیلو گرم نفرات اعزامی کشورمان به پیکارهای جهانی برزیل است.

این تیم را محمد نصیری، علی تبریزی و وحید اکبرزاده به عنوان کادر فنی هدایت می کنند. ناصر پورعلی فرد رئیس فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام نیز تیم ملی را در این رقابت ها همراهی می کند.

+ نوشته شده توسط مهران زرگری در چهارشنبه هفتم آبان 1393 و ساعت 17:34 |

قویترین مردان اصفهان مشخص شدند

هفتمین دوره مسابقات قویترین مردان اصفهان با معرفی 6 نفر از برترین های این رشته به کار خود پایان داد.

به گزارش سایت فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام، هفتمین دوره مسابقات قویترین مردان استان اصفهان یادواره جهان پهلوان روح اله داداش زاده با حضور 12 نفر اول و دوم آبان ماه به میزبانی شهرضا در سالن ورزشی شهید طحانی برگزار شد که در پایان برترین ها به شرح ذیل معرفی شدند:

1- علیرضا قریشی (شهرضا) با 39 امتیاز
2- ایمان براتی (مبارکه) با 34 امتیاز
3- مرتضی خوبرو (گلپایگان) با 31 امتیاز
4- علی ایرانپور (مبارکه)با 21 امتیاز
5- احمدرضا صفاری (فلاورجان) با 11 امتیاز
6- آرش رضایی (شهرضا) با 9 امتیاز

همچنین آرش رضایی به عنوان قهرمان اخلاق هفتمین دوره مسابقات قویترین مردان اصفهان معرفی شد.

+ نوشته شده توسط مهران زرگری در چهارشنبه هفتم آبان 1393 و ساعت 17:32 |

برترین های مسابقه جایزه بزرگ گیلان معرفی شدند

نخستین دوره مسابقات جایزه بزرگ 21 میلیون تومانی بادی کلاسیک و پرورش اندام گیلان با مشخص شدن نفرات برتر به کار خود پایان داد.

به گزارش سایت فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام، این مسابقات با حضور ورزشکارانی از سطح کشور در محل سالن ورزشی 6 هزار نفری شهرستان رشت روز جمعه 2 آبان ماه برگزار شد و در نهایت برترین های رشته بادی کلاسیک و پرورش اندام مشخص شدند.

اسامی نفرات برتر به شرح دیل می باشد:

*بادی کلاسیک رده قدی تا 175
1- حمیدرضا کامرانی(رشت)
2- مبین کریمی(مازنداران)
3- عیسی حمیدی (ماسال)

*بادی کلاسیک رده قدی تا 180
1- مهدی ذات پرور (رشت)
2- سعید احمدزاده (تبریز)
3- میلاد محمدجانی (رشت)

*بادی کلاسیک رده قدی تا 180+
1- مهدی حمیدی و علی شمس قمر، اول مشترک
2- مهران رئیسی

*پروش اندام 80- کیلو گرم
1- عیسی حمیدی (ماسال)
2- رسول مودتی (تبریز)
3- حمید کامرانی (رشت)

*پروش اندام 90- کیلو گرم
1- سعید احمدزاده (تبریز)
2- هادی پورحسین (انزلی)
3- مهدی حمیدی(ماسال)

*پروش اندام 90+ کیلو گرم
1- عباس قاسمی (کلاچای)

مهران شفق پور رئیس هیأت بدنسازی و پرورش اندام گیلان اظهار کرد: استقبال از نخستین دوره مسابقات کاسپین استار بسیار خوب بود و حتی تعدادی از ملی پوشان در این رقابت ها حضور داشتند که باعث افزایش هرچه بیشتر سطح کیفی مسابقات شد.

وی افزود: در برگزاری این رقابت ها کیفیت بر کمیت ارجحیت داشته و تلاش خود را برای هرچه بهتر برگزار شدن این رقابت ها انجام دادیم.

+ نوشته شده توسط مهران زرگری در یکشنبه چهارم آبان 1393 و ساعت 18:55 |

با تاکید ریاست فدراسیون؛
دکتر نصیرزاده: از این پس مدارک مربیگری در کمترین زمان صادر می شود

گواهینامه های مربیگری درجه 3 مربیان استان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و چهارمحال بختیاری صادر و آماده تحویل است.

به گزارش سایت فدراسیون بدنسازی و پروش اندام، دکتر نصیرزاده رییس کمیته آموزش فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام، ضمن بیان مطلب فوق افزود: پیرو تاکید ریاست فدراسیون مبنی بر صدور گواهینامه مربیگری کسانی که در سال 91 و 92 در کلاسهای آموزشی شرکت کرده اند، کمیته آموزش پس از بررسی های لازم، نسبت به صدور گواهینامه مربیان استان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و چهارمحال بختیاری اقدام کرد که هیاتهای یاد شده باید نمایندگان خود را برای دریافت گواهینامه ها کتباً به فدراسیون معرفی کنند.

رییس کمیته آموزش فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام همچنین گفت: کارهای مربوط به گواهینامه مربیگری استانهای کرمانشاه و زنجان نیز انجام شده و برای امضاء به وزارت ورزش و جوانان ارسال شده که به محض دریافت، در اختیار هیأتهای مربوطه قرار خواهد گرفت.

دکتر نصیر زاده در خاتمه تاکید کرد:از این پس، صدور گواهینامه های آموزشی در کمترین زمان صورت خواهد گرفت.

+ نوشته شده توسط مهران زرگری در سه شنبه هشتم مهر 1393 و ساعت 16:2 |

سید رضا چشمی بازرس فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام شد

طی حکمی از سوی دکتر سید نصر الله سجادی، معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان، بازرس فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام منصوب شد.

به گزارش سایت فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام، دکتر سجادی در حکمی سید رضا چشمی را به عنوان بازرس فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام معرفی کرد.

در حکم صادره دکتر سجادی برای بازرس فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام آمده است:

با استعانت از خداوند متعال و به استناد مواد 7 و 14 اساسنامه فدراسیون های ورزشی آماتوری به موجب این حکم به عنوان "بازرس فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام جمهوری اسلامی ایران" منصوب می شوید تا د رچهار چوب مفاد اساسنامه مزبور نسبت به انجام وظایف محوله اقدام نمایید.
شایسته است ضمن تعامل مطلوب با اعضاء محترم مجمع، گزارش فعالیت خود را با تأکید بر اجرای دقیق قوانین و مقررات اساسنامه مزبور و بر اساس شاخص های تعیین شده پیوست بطور منظم تهیه نموده و به صورت مکتوب به این معاونت ارئه نمایید.
امید است با اتکال به خداوند متعال در راه خدمت به نظام مقدس جمهوری اسلامی و اعتلای ورزش کشور موفق و مؤید باشید.

مراسم معارفه بازرس جدید فدراسیون ظهر امروز سه شنبه (8 مهر ماه) با حضور علیرضا خسروی، معاون اداره کل دفتر امور مشترک فدراسیون ها و باشگاه ها و علیرضا باقری، رئیس گروه نظارت بر فدراسیون ها در دفتر ریاست فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام برگزار شد.

گفتنی است، سید رضا چشمی از کارشناسان باسابقه وزارت ورزش و جوانان می باشد.

+ نوشته شده توسط مهران زرگری در سه شنبه هشتم مهر 1393 و ساعت 16:1 |

رئیس هیات بدنسازی و پرورش اندام استان گیلان:
برای مسابقات پرورش اندام 2015 جهان درخواست میزبانی دادیم

رئیس هیات بدنسازی و پرورش اندام استان گیلان از برگزاری مسابقه 21 میلیونی جایزه بزرگ کاسپین استار خبر داد و گفت: با موافقت رئیس فدراسیون، مسابقات قهرمانی پرورش اندام باشگاههای کشور نیز بهمن ماه به میزبانی این استان برگزار می شود.

مهران شفق پور در گفتگو با سایت فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام، ضمن اعلام خبر فوق اظهار داشت: علاوه بر مسابقات یاد شده، آذر ماه مسابقه آزاد جایزه بزرگ 9 میلیونی پرس سینه را برگزار خواهیم کرد.

رئیس هیات بدنسازی و پرورش اندام استان گیلان ادامه داد: چندین مسابقه استانی را نیز در دستور کار داریم که مهمترین آنها مسابقات پرس سینه بدون لوازم، مسابقات پرورش اندام و پاورلیفتینگ فهرمانی باشگاهای گیلان است.

شفق پور افزود: با اینکه استان گیلان یکی از قطب های پرورش اندام و بدنسازی کشور است، اما از سال 88 تاکنون میزبان هیچ رویدادی نبودیم، از همین رو درخواست میزبانی مسابقات قهرمانی پرورش اندام باشگاههای کشور را به فدراسیون دادیم که مورد موافقت قرار گرفته است. این رقابتها در ایام دهه مبارکه فجر در سالن 8 هزار نفری رشت برگزار خواهد شد.

رئیس هیات بدنسازی و پرورش اندام استان گیلان در ادامه بیان کرد: ما برای میزبانی مسابقات پرورش اندام جهان در سال 2015 نیز اعلام آمادگی کردیم و رئیس فدراسیون قول مساعد داده در صورت سفر "رافائل" رئیس فدراسیون جهانی پرورش اندام و بدنسازی به ایران، وی برای بازدید از امکانات ورزشی سفری به این استان داشته باشد.

وی در پایان خاطر نشان کرد: 16 هزار آمار بیمه ای داریم که این نشان دهنده استقبال خوب جوانان گیلانی از رشته بدنسازی و پرورش اندام است.

+ نوشته شده توسط مهران زرگری در سه شنبه هشتم مهر 1393 و ساعت 15:59 |

سخنگوی فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام خبر داد؛
سلطانی: برگزاری مسابقات فیزیک به اواخر اذر ماه موکول شد

اولین دوره مسابقات قهرمانی فیزیک کشور که قرار بود اول آبان ماه در تهران برگزار شود، به تاخیر افتاد و به تاریخ دیگری موکول شد.

به گزارش سایت فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام، رضا سلطانی، سخنگو و مدیر سازمان تیم های ملی فدراسیون ضمن اعلام این خبر اظهار داشت: تاخیر در برگزاری اولین دوره مسابقات قهرمانی فیزیک بنا به درخواست برخی از روسای هیاتها، مربیان و قهرمانان این رشته صورت گرفته و از انجا که هدف فدراسیون برگزاری هر چه بهتر این رقابتها است، با این درخواست ها موافقت شده است.

سلطانی در پاسخ به این سئوال که این رقابتها در چه تاریخی برگزار می شود، گفت: با توجه به اینکه اواخر آبان فدراسیون درگیر حضور ملی پوشان پرورش اندام و بادی کلاسیک در رقابتهای جهانی برزیل و بازیهای ساحلی آسیا در تایلند است و اواسط اذر ماه هم تیم ملی بادی کلاسیک راهی مسابقات جهانی اسپانیا می شود، برنامه ریزی فدراسیون این است که مسابقات فیزیک را بعد از این سه رویداد برگزار کند که پیش بینی می کنم به اواخر اذر ماه موکول شود.

سخنگوی فدراسیون همچنین در مورد اینکه مرحله آخر مسابقات قوی ترین مردان چه زمانی برگزار می شود، گفت: طی صحبتی که با آقای فرامرز خودنگاه داشتم، بنا شده این مسابقات اواخر مهر یا اوایل آبان آغاز شود.

+ نوشته شده توسط مهران زرگری در شنبه پنجم مهر 1393 و ساعت 17:59 |

سلطانی: اولین دوره مسابقات قهرمانی فیزیک کشور برگزار می شود

سخنگوی فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام از برگزاری اولین دوره مسابقات فیزیک در ایران خبر داد و گفت: این رقابتها به مناسبت هفته تربیت بدنی و ورزش اول آبان در تهران برگزار می شود.

رضا سلطانی در گفتگو با سایت فدراسیون بدنسازی و پرورش ضمن بیان مطلب فوق اظهار داشت: این رقابتها با همکاری فدراسیون و هیات تهران در دو دسته قدی 178- و 178+ و طبق قوانین ifbb برگزار می شود.

مدیر سازمان تیم های ملی در پاسخ به این سئوال که نحوه شرکت در اولین دوره مسابقات فیزیک چگونه است، گفت: قرار بود این مسابقات در سطح استان تهران برگزار شود اما با تاکید رییس فدراسیون مقرر شد این پیکارها بصورت قهرمانی ازاد کشور انجام شود، بنابر این هر استان می تواند بهترین های خود را به این مسابقات اعزام کند.

سلطانی همچنین گفت: 25 مهر جلسه توجیهی داوران، مربیان و ورزشکاران برگزار می شود.

+ نوشته شده توسط مهران زرگری در سه شنبه یکم مهر 1393 و ساعت 18:12 |

در پنجاهیمن مستر المپیا
عباسپور فینالیست شد؛ فیل هیث برای چهارمین بار قهرمان

پنجاهمین دوره مستر المپیا در حالی با چهارمین قهرمانی متوالی فیل هیث به اتماو رسید که بیت اله عباسپورنماینده شایسته ایران با راهیابی به جمع فینالیست ها و کسب عنوان پنجمی دسته 212 پوندی به موفقیت بزرگی دست یافت.

به گزارش سایت فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام، در این رقابتها که صبح امروز به پایان رسید، بیت اله عباسپور در نخستین حضور خود در جمع 212 پوندی ها خود را فینال رساند و در نهایت با عنوان پنجمی پرونده اش بسته شد. در این رده فلکس لوییس از ولز برای سومین سال پی در پی به مقام قهرمانی رسید. کرویا و خوزه ریموندهر دو از برزیل به عناوین دوم و سوم دست یافتند. یاماگیشی از ژاپن در جای چهارم قرار گرفت. آرون کلارک از امریکا پایین تر از عباسپور جایگاه ششم را از آن خود کرد.

اما در رده سنگین وزن ها، فیل هیث چهارمین قهرمانی المپیای خود را جشن گرفت. کای گرین بار دیگر به مقام نایب قهرمانی رسید . شاون رودن همانند سال گذشته به مقام سوم رسید. دنیس ولف، دکستر جکسون و برانچ وارن مقام چهارم تا ششم را به خود اخنتصاص دادند.

مستر المپیا برزگترین و معتبرترین مسابقاتی است که در ادنسازی حرفه ای هر سال برگزار می شود و قهرمان علاوه بر جایزه قابل توجه ( 250 هزار دالاری) صاحب مجسمه ساندو می شود.

+ نوشته شده توسط مهران زرگری در دوشنبه سی و یکم شهریور 1393 و ساعت 19:53 |

در روز رونمایی از چهره های جدید؛
برترین های مسابقات مقدماتی قوی ترین مردان معرفی شدند

با برگزاری رقابتهای مقدماتی قوی ترین مردان، 11 نفر جواز شرکت در مرحله نهایی این پیکارها را بدست اوردند.

به گزارش سایت فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام، در مسابقات مقدماتی قوی ترین مردان جهت گزینش برترین ها برای حضور در مرحله نهایی که روز جمعه در مجموعه ورزشی تازه تاسیس ایثار شهر جدید اندیشه برگزار شد، محسن مسن آبادی با کسب 69 امتیاز در 4 آیتم اسکوات تعادلی، حمل چمدان، غلتاندن لاستیک و سه گانه به عنوان نفر اول شناخته شد.

بر اساس این گزارش، پس از مسن آبادی، سعید باقر کاظمی با 67، بهرام اکبری با 66 امتیاز دوم وسوم شدند.

محمد عزت پور با 60، فرهاد شجاع با 58، رامین فرج پور با 56 و پیمان ماهری با 51 امتیاز عناوین چهارم تا هفتم را به خود اختصاص دادند.

فرشید همتی با 48، محمد امین معنوی با 44، نیما هدایتی با 41 و علی اسماعیلی با 38 امتیاز رتبه های هشتم تا یازدهم را از آن خود کردند.

فرامز خودنگاه ، رییس کمیته قوی ترین مردان که کار نظارت بر مسابقات روز جمعه را برعهده داشت، در مورد سطح کیفی رقابتها گفت: با اینکه دو سالی این رقابتها برگزار نشد و ورزشکاران دعوت شده بدلیل ضیق وقت با امادگی کامل در این مسابقات حضور پیدا نکردند اما با این شرایط، سطح کیفی رقابتها فراتر از انتظار بود. من فکر می کنم سطح فنی مرحله نهایی مسابقات قوی ترین مردان که سعی خواهیم کرد برگزاری ان را حداکثر آبان ماه به اتمام برسانیم، از سالهای گذشته هم بالاتر باشد.

خودنگاه در ادامه اظهار داشت: خوشحالم امروز چهره های جدیدی را می بینم که با انگیزه کار می کنند، چهره هایی که می توانند در سطح جهانی هم حرفهای زیادی برای گفتن داشته باشند.

رییس کمیته قوی ترین مردان در پاسخ به این سئوال که مرحله نهایی که قرار است از طریق نمایش خانگی پخش شود، با حضور چند ورزشکار برگزار می شود، گفت: همانطور که قبلا گفتم مرحله پایانی 12 ورزشکار برتر حضور خواهند داشت. علاوه بر 11 برگزیده مسابقات روز جمعه، فدراسیون از مسلم دارابی هم دعوت خواهد کرد تا در این رقابتها شرکت کند. دارابی به دلیل اینکه قهرمان آخرین دوره مسابقات قوی ترین مردان است، از انتخابی ها معاف شده است.

وی افزود: علاوه بر 11 نفر برتر مسابقات مقدماتی و مسلم دارابی، از مجتبی محمدزاده، وحید رمضانی، نعمت جلالی، حسین پاک نژاد و محمد پارسا (نفرات دوازدهم تا پانزدهم مسابقات روز جمعه) خواستیم به عنوان نفرات ذخیره آمادگی خود را حفظ کنند تا در صورتی که هر یک از نفرات برگزیده قادر به حضور در مسابقات نشوند، جایگزین آنها شوند.

خود نگاه در پایان از مهندس سعید خانپور، شهردار، مهندس سرآبادانی رییس شوراسی اسلامی شهر و اعضای شورای اسلامی شهر اندیشه بخصوص حسین تاجیک رییس کمیسیون ورزش این شورا و مهندس عبدالوند رییس اداره ورزش و جوانان شهریار بدلیل حمایت خود در راه برگزاری مسابقات قوی ترین مردان تقدیر و تشکر کرد.

+ نوشته شده توسط مهران زرگری در دوشنبه سی و یکم شهریور 1393 و ساعت 19:52 |

فدراسیون بدنسازی برگزار می‌کند
اولین دوره کلاس مربیگری درجه 3 بدنسازی ویژه بانوان

فدراسیون بدنسازی جمهوری اسلامی ایران اولین دوره کلاس مربیگری درجه 3 ویژه بانوان را برگزار می‌کند.

به گزارش سایت فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام، این دوره آموزشی به صورت تئوری و تخصصی برگزار خواهد شد و تنها افرادی مجوز حضور به دوره تخصصی را اخذ می‌کنند که بتوانند نمره قبولی در دوره تئوری را کسب کنند.
در پایان دوره آموزش مربیگری درجه 3 بانوان، گواهینامه رسمی فدراسیون بدنسازی و کارت مربیگری برای قبول شدگان در آزمون صادر خواهد شد.

علاقمندان و بانوان ورزشکار رشته بدنسازی برای حضور در این دوره از کلاس‌ مربیگری تا تاریخ 5 مهرماه فرصت دارند نسبت به ثبت نام و ارائه مدارک خود اقدام نمایند.

مدارک مورد نیاز برای حضور در این دوره آموزشی به شرح زیر است:
*داشتن حداقل مدرک تحصیلی دیپلم (ارائه کپی برابر اصل)
*پرداخت مبلغ 2 میلیون ریال معادل 200هزار تومان به شماره حساب 0106361522005 بانک ملی (هزینه کلاس تئوری)
*ارائه گواهینامه عکس‌دار سلامت پزشکی (جهت تایید توانایی جسمانی)
* چهار قطعه عکس 4×3 پرسنلی پشت نویسی شده تمام رخ.
* کپی برابر اصل : صفحه اول شناسنامه- کارت ملی (پشت و رو)
*کپی کارت بیمه ورزشی(دارای اعتبار در سال جاری)
*تمام مدارک کپی برابر اصل باید مورد تایید دفاتر اسناد رسمی باشد.

دانشجویان رشته تربیت بدنی با ارائه گواهی اشتغال به تحصیل با ذکر تعداد ترم گذرانده از حضور در دوره تئوری معاف خواهند شد.(دانشجویان ترم 5 مقطع کارشناسی تربیت بدنی و بالاتر نیازی به گذراندن دروس عمومی ندارند.)

ارائه گواهی اشتغال به تحصیل با ذکر تعداد ترم گذرانده جهت دانشجویان رشته تربیت بدنی جهت معافیت از دوره تئوری(دانشجویان ترم 5 مقطع کارشناسی تربیت بدنی و بالاتر نیاز به گذراندن دوره دروس عمومی را ندارند).

علاقمندان برای ثبت نام و کسب اطلاعات بیشتر می توانند با شماره تلفن 3643 772 0930 از ساعت 16 لغایت 20 تماس حاصل نمایند.

+ نوشته شده توسط مهران زرگری در دوشنبه سی و یکم شهریور 1393 و ساعت 19:50 |
خودنگاه: قوی ترین مردان باردیگر به خانه های مردم خواهد رفت

فرامرز خودنگاه با حکم ناصر پورعلی فرد، رییس فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام رییس کمیته قوی ترین مردان این فدراسیون شد.

فرامرز خودنگاه که روز پنج شنبه برای دیدن جلسه بازبینی فنی ورزشکاران بادی کلاسیک و پرورش اندام اعزامی به رقابتهای جهانی اسپانیا و برزیل به مجموعه ورزشی زیتون آمده بود، در گفتگوی کوتاه با سایت فدراسیون گفت: خوشحالم که پس از وفقه ای دوساله، همکاری ام را با فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام از سر گرفته ام و امیدوارم با کمک دوستان و دلسوزان واقعی رشته قوی ترین مردان بتوانیم با عبور از رکود بوجود آمده، این رشته را به جایگاه اصلی اش سوق دهیم و به خانه های مردم ببریم.

رییس کمیته قوی ترین مردان در پاسخ به این سئوال که آیا قرار است مسابقات قوی ترین مردان باردیگر در ایام نوروزی از تلویویزن پخش شود، گفت: صحبتهای مقدماتی شده اما هنوز قطعیت پیدا نکرده است. البته با هماهنگی های بعمل آمده فدراسیون قرار است فیلم مسابقات قوی ترین مردان از طریق ویدیوهای خانگی در پنج قسمت در اختیار علاقمندان بی شمار این رشته قرار بگیرد.

وی افزود: آخر هفته جاری با فراخواندن 30 ورزشکار برتر رشته قوی ترین مردان، پیکارهای انتخابی برگزار می شود تا در نهایت 12 نفر برای حضور در مرحله آخر مسابقات قوی ترین مردان که قرار است بصورت ویدیوی های خانگی پخش گردد، گزینش شوند. وی در مورد محل برگزاری این رقابتها گفت: هنوز محل برگزاری مسابقات گزینشی قطعیت پیدا نکرده است، اما این مسابقات یا در تهران یا در کرج برگزار خواهد شد.

فرامرز خودنگاه همچنین در خاتمه حرفهایش از برگزاری مسابقات قهرمانی قوی مردان کشور در دو دسته منها و به اضافه 105کیلو گرم خبر داد و گفت: با حمایت و برنامه ریزی رییس فدراسیون و همکاری همه اهالی این رشته، قوی ترین مردان بار دیگر به رشته مورد توجه مردم توجه تبدیل خواهد شد.

+ نوشته شده توسط مهران زرگری در سه شنبه بیست و پنجم شهریور 1393 و ساعت 10:21 |
پس از جلسه بازبینی فنی؛
تبریزی: با این ترافیک ستاره ها، فتح سکوهای جهان دور از دسترس نیست

عضو کمیته فنی فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام پس از جلسه بازبینی گفت: این پتانسیل و استعداد در بدنسازان ما وجود دارد که یکی از بهترین تیم ها را تشکیل دهیم و به قهرمانی جهان امیدوار باشیم.

علی تبریزی در گفتگو با سایت فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام پس از برگزاری اولین جلسه بازبینی فنی انتخابی تیم ملی ضمن ابراز رضایت از وضعیت ورزشکاران حاضر اظهار کرد: در رشته بادی کلاسیک در چند دسته این پتانسیل و استعداد وجود دارد که سکوهای جهانی را فتح کنیم، اما در یکی دو دسته قدی هم برای موفقیت در عرصه جهانی باید کار بیشتری صورت بگیرد.

عضو هیأت رئیسه فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام افزود: همزمان با مسابقات قهرمانی جهان که آذر ماه در اسپانیا برگزار می شود، بازیهای آسیایی ساحلی هم دو سه هفته قبل در تایلند پی گیری خواهد شد که مجبور هستیم برای حضور در این دو رویداد قاره ای و جهانی 2 تیم ملی تشکیل دهیم.

وی ادامه داد: نفرات اصلی را به بازی های آسیایی ساحلی اعزام می کنیم و تیم دیگر را راهی مسابقات قهرمانی جهان خواهیم کرد.

قهرمان اسبق پرورش اندام جهان خاطرنشان کرد: اکثر نفراتی که در جلسه بازبینی بادی کلاسیک حضور داشتند، قهرمانانی هستند که تجربه شرکت در مسابقات بین الملی را ندارند. البته در بعضی از دسته ها نفرات خوبی داریم و من به موفقیت این تیم امیدوار هستم.

تبریزی با اشاره به اینکه در جلسه بازبینی تیم ملی بزرگسالان پرورش اندام شاهد بدنهای خوبی بوده، اظهار کرد: به جرات می توانم بگویم تیم ایران با این پتانسیل فنی که در اکثر اوزان با ترافیک ستاره ها روبرو هستیم، می توان بهترین تیم را تشکیل داد و مدعی شماره یک قهرمانی جهان در برزیل باشیم.

کارشناس خبره فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام در ادامه گفت: با توجه به اینکه برزیل می تواند از مزایای میزبانی بهره بگیرد و یک دوره هم قهرمان جهان شده است خطر جدی برای کسب عنوان قهرمانی تیم ایران خواهد بود. البته بعضی از کشورهای اروپای شرقی مثل بلغارستان هم تیم خوبی دارند، ضمن اینکه تیم مصر را هم نباید تحت هیچ شرایطی دست کم گرفت.

عضو کمیته فنی فدراسیون در خصوص قانون جدید IFBB عنوان کرد: در قانون جدید اوزان تغییر کرده است. یک وزن حذف و یک دسته اضافه شده است، ضمن اینکه طبق قانون جدید هر کشور در 10 وزن می تواند 9 نماینده اعزام کند.

وی در پاسخ سوال به این سوال که برگزاری مرحله بعدی بازبینی و اعلام ترکیب نهایی تیم ملی چه زمانی است،گفت: دومین مرحله بازبینی فنی اواسط مهر ماه برگزار می شود و ترکیب نهایی و اسامی نفرات اعزامی به مسابقات قهرمانی جهان نیز در آن زمان اعلام خواهد شد.

قهرمان اسبق پرورش اندام جهان تاکید کرد: فرصتی تا اغاز مسابقات جهانی باقی نمانده است. اگر گزینش نهایی را به موقع انجام ندهیم به ورزشکاران از نظر روحی و فیزیکی فشار وارد می شود، به همین دلیل یک ماه و نیم قبل از شروع مسابقات تکلیف ورزشکاران را مشخص می کنیم.

علی تبریزی در پایان خاطر نشان کرد: بعد از نهایی ترکیب تیم ملی برای اردوهای آماده سازی برنامه ریزی خواهیم کرد و اردوها را شروع می کنیم.

+ نوشته شده توسط مهران زرگری در سه شنبه بیست و پنجم شهریور 1393 و ساعت 10:19 |
پس از رقابتی 5 روزه در یاسوج؛
قهرمانان ددلیفت کشور معرفی شدند

مسابقات ددلیفت قهرمانی کشور با معرفی تیم های برتر در یاسوج پایان یافت.

به گزارش سایت فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام، در این دوره از مسابقات 200 ورزشکار از 21 استان کشور به مدت 5 روز در سالن شهید پایدار یاسوج رقابت کردند که در پایان این نتایج یدست آمد:

در رده سنی نوجوانان، ورزشکاران چهارمحال وبختیاری اول شدند، تیم اصفهان دوم شد و ورزشکاران زنجانی نیز صاحب رتبه سوم شدند.

در رده سنی جوانان نیز تیم های چهارمحال وبختیاری ، اصفهان و کرمان به ترتیب اول ، دوم و سوم شدند .

در رده سنی بزرگسالان هم تیم های اصفهان الف ، اصفهان ب و کهگیلویه و بویراحمد عناوین اول ، دوم و سوم را به خود اختصاص دادند.

+ نوشته شده توسط مهران زرگری در سه شنبه بیست و پنجم شهریور 1393 و ساعت 10:15 |
11 برگزیده کمیته فنی در اردوی جهانی بادی کلاسیک

در پایان اولین مرحله بازبینی توسط کمیته فنی فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام، 11 نفر جواز ورود به اردوی آمادگی تیم ملی بادی کلاسیک اعزامی به رقابتهای جهانی 2014 اسپانیا را بدست آوردند.

به گزارش سایت فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام، اولین جلسه بازبینی فنی اعزامی های بادی کلاسیک به مسابقات قهرمانی جهان روز پنج شنبه (20 شهریور ماه) با جضور ناصر پورعلی فرد، رییس فدراسیون در مجموعه ورزشی زیتون برگزار و این نفرات مورد توجه کمیته فنی قرار گرفتند:

دسته قدی منهای 168 سانتیمتر: عرفان صیادی
دسته قدی منهای 171 سانتیمتر: مهدی پوانی، سید امیر موسوی و امید عزیزی
دسته قدی منهای 175 سانتیمتر: سجاد حیدری چگینی، مجتبی ارزشمند و سید مجید حسینی زاده
دسته قدی منهای 181 سانتیمتر: محمد مهدی رانی پور و محسن نوائی
دسته قدی به اضافه 181 سانتیمتر: شاهین فریدپور و علی شمس قمر

محمد نصیری، علی تبریزی، محمد علی عبدالهی، سامان سرابی، امید جبلی، حمید ملکی، محسن شاکری و رضا درویش اعضای کمیته فنی جلسه بازبینی بادی کلاسیک بودند.

یکی از میهمانان ویژه جلسه بازبینی امروز ، محمد نصیری یکی از اسطوره ای ورزش و قهرمان اسبق وزنه برداری المپیک و جهان بود که از ابندا تا انتهای جلسه بازبینی در آکادمی فدراسیون( مجموعه ورزشی زیتون) حضور داشت.

مسابقات بادی کلاسیک جهان اواخر آبان ماه در کشور اسپانیا برگزار می شود.

+ نوشته شده توسط مهران زرگری در دوشنبه بیست و چهارم شهریور 1393 و ساعت 20:21 |
برای حضور در مسابقات بزرگسالان جهان در در ریودوژانیرو برزیل؛
19 نفر به اردوی تیم ملی پرورش اندام فراخوانده شدند

با اتمام پایان اولین مرحله بازبینی فنی 19 نفر برای عضویت در تیم ملی بزرگسالان پرورش اندام اعزامی به مسابقات جهانی برزیل به اردوی آماده سازی فراخوانده شدند.

به گزارش سایت فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام، اولین جلسه بازبینی فنی تیم ملی بزرگسالان پرورش اندام اعزامی به مسابقات قهرمانی 2014 جهان روز پنج شنبه (20 شهریور ماه) با جضور ناصر پورعلی فرد، رییس فدراسیون در مجموعه ورزشی زیتون برگزار و نفرات ذیل در اوزان دهگانه به اردوی دعوت شدند:

وزن منهای 60 کیلو گرم: اکبر شیرخانی
وزن منهای 65 کیلو گرم: غلامرضا علیزاده
وزن منهای 70 کیلو گرم: امید سلیمانی و مهدی حیدری
وزن منهای 75 کیلو گرم:سجاد نیکنام و حسین کلاته
وزن منهای 80 کیلو گرم: بابک اکبرنیا و علی رستمی
وزن منهای 85 کیلو گرم: هادی چوپان
وزن منهای 90 کیلو گرم: خلیل اسدی، رضا کاکاوند و مرتضی مشایخ
وزن منهای 95 کیلو گرم: رضا باقرزاده و مهدی عیاری
وزن منهای 100 کیلو گرم: حسن خسروی و رضا نوری آراء
به اضافه 100 کیلو گرم: اسحاق قویدل، مهدی سبزواری و علی اصغر کابلی

محمد نصیری، علی تبریزی، محمد علی عبدالهی، سامان سرابی، امید جبلی، حمید ملکی، محسن شاکری و رضا درویش اعضای کمیته فنی جلسه بازبینی پرورش اندام بودند.

یکی از میهمانان ویژه جلسه بازبینی امروز ، محمد نصیری یکی از اسطوره ای ورزش و قهرمان اسبق المپیک و وزنه برداری جهان بود که از ابندا تا انتهای جلسه بازبینی در آکادمی فدراسیون( مجموعه ورزشی زیتون) حضور داشت.

مسابقات پرورش اندام بزرگسالان جهان اواخر آبان ماه در ریودوژانیرو برزیل برگزار می شود.

+ نوشته شده توسط مهران زرگری در دوشنبه بیست و چهارم شهریور 1393 و ساعت 20:18 |
وطن دوست نایب رییس بانوان فدراسیون بدنسازی شد

طی حکمی از سوی ناصر پورعلی فرد، رییس فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام نایب رییس بانوان این فدراسیون منصوب شد.

به گزارش سایت فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام، در حکم صادره برای مریم وطن دوست چنین آمده است:

با استعانت از خداوند منان و به استناد ماده 8 اساسنامه فدراسیونهای ورزشی آماتوری نظر به تعهد وتجارت به موجب این حکم سرکار عالیه را بعنوان نایب رئیس فدراسیون منصوب می نمایم تا در چهارچوب مفاد اساسنامه به انجام وظایف محوله اقدام نمائید .
1- برنامه ریزی برای کار با دستگاه در راستای تأمین آمادگی و تناسب جسمانی برای مخاطبین بطور همگانی
2- برنامه ریزی برای تربیت نیروی فنی مربی بدنسازی تخصصی رشته های مختلف ورزشی
3- برنامه ریزی برای تأمل با بخش بانوان سایر فدراسیونها در امر تربیت مربی امادگی جسمانی و بدنسازی
4- هماهنگی امور مربوط به بانوان استانها در راستای اهداف فدراسیون علی الخصوص آموزش همگانی

توفیق روزافزون جنابعالی را در راه خدمت به نظام مقدس جمهوری اسلامی و در اعتلای ورزش کشور از خداوند سبحان خواهانم .

نایب رییس بانوان فدراسیون بانوان دارای دکتری تربیت بدنی و علوم ورزشی گرایش فیزیولوژی قلب و عروق است و تاکنون شش عنوان کتاب علمی و آموزشی در حوزه تربیت بدنی از جمله کارآفرینی در ورزش، حقوق ورزشی، اصول و مبانی مربیگری پرورش اندام و.....تالیف کرده است.

+ نوشته شده توسط مهران زرگری در چهارشنبه دوازدهم شهریور 1393 و ساعت 17:13 |
برترین های ددلیفت باشگاههای استان اصفهان معرفی شدند

در پایان مسابقات قهرمانی ددلیفت باشگاههای اصفهان تیم های برتر چهار رده سنی نوجوانان، جوانان، بزرگسالان و پیشکسوتان معرفی شدند.

به گزارش سایت فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام و به نقل از هیات استان اصفهان، در این مسابقات که با حضور 30 تیم به میزبانی شهرستان مبارکه و در مجموعه ورزشی 22 بهمن برگزار شد در رده سنی نوجوانان هیات بدنسازی و پرورش اندام شهرضا با 58 امتیاز به مقام نخست دست یافت. و تیم های مبارکه با 48 و اباصالح کاشان با 43 امتیاز دوم و سوم شدند.

در رده جوانان مقام قهرمانی به تیم اباصالح کاشان رسید که صاحب 57 امتیاز شد. تیم های ستارگان مبارکه و تختی درچه به ترتیب با 45 و 41 امتیاز دوم و سوم شدند.

مقام قهرمانی رده سنی بزرگسالان مسابقات ددلیفت باشگاههای اصفهان را تیم میزبان یعنی مبارکه از آن خود کرد. مبارکه برای قهرمانی 60 امتیاز بدست اورد. تیم های شهرضا و ستارگان مبارکه با 48 و 42 امتیاز عناوین دوم و سوم را به خود اختصاص دادند.

در رده پیشکسوتان تیم مردان آریایی با 118 امتیاز اول شد و دو تیم اصفهانی اکسیژن و توان نیز به ترتیب با 100 و 51 امتیاز روی سکوی دوم و سوم ایستادند.

در پایان این رقابتها به نفرات اول تا سوم حکم و مدال و تیم ها اول تا سوم هم جام قهرمانی اهدا شد. کادر اجرایی مسابقات نیز با اهدا تندیس مورد تجلیل قرار گرفتند.

+ نوشته شده توسط مهران زرگری در چهارشنبه دوازدهم شهریور 1393 و ساعت 17:5 |
فدراسیون بدنسازی برگزار می کند؛ 17 سمینار در نیمه دوم سال 93

کمیته آموزش و تحقیقات فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام فهرست سمینارهای اموزشی که قرار است در نیمه دوم سال 1393 برگزار شود را اعلام کرد.

به گزارش سایت فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام، در نیمه دوم سالجاری 17 سمینار آموزشی در دستور کار فدراسیون قرار گرفته است که عناوین آن به این شرح است:

1- سمینار آموزشی مکمل های غذایی در پرورش اندام
2- سمینار آموزشی ناهنجاریها و حرکات اصلاحی در پرورش اندام
3- سمینار آموزشی تغذیه ویژه در پرورش اندام
4- سمینار آموزشی فیگورمبانی داوری در پرورش اندام و بادی کلاسیک
5- سمینار آموزشی فیزیولوژی و علم تمرین ویژه آقایان و بانوان به طور مجزا
6- سمینار آموزشی کار بادستگاه ویژه بانوان
7- سمینار آموزشی حرکت شناسی در پرورش اندام
8- سمینار آموزشی ملاحضات طبی در تمرینات قدرتی
9- سمینار آموزشی طراحی سیکل های سالیانه تمرین با وزنه ویژه آقایان و بانوان به طور مجزا
10- سمینار آنترپوستریکی
11- سمینار آموزشی آسیب های ورزشی ناشی از تمرینات با وزنه ویژه آقایان به طور مجزا
12- سمینار آموزشی تغذیه جهت افزایش یا کاهش وزن ویژه آقایان و بانوان به طور مجزا
13- سمینار آموزشی ماساژ در پرورش اندام
14- سمینار آموزشی سیستم های نوین تمرینی در پرورش اندام
15- سمینار آموزشی ماساژ در پرورش ا ندام
16- سمینار آموزشی روانشناسی
17- کارگاه TRX ویژه آقایان و بانوان

بر اساس این گزارش، هیاتهای استانی در صورت نیاز و تمایل به برگزاری هر یک از دوره های مذکور، می بایست درخواست های مکتوب خود را به فدراسیون اعلام تا نسبت به تعیین زمانبندی و برنامه ریزی سمینارهای مذکور اقدامات لازم صورت پذیرد.

+ نوشته شده توسط مهران زرگری در سه شنبه چهارم شهریور 1393 و ساعت 10:45 |


Powered By
BLOGFA.COM